Aerolinky Air France-KLM snížily provozní ztrátu

Francouzsko-nizozemská letecká společnost Air France-KLM v prvním čtvrtletí snížila provozní ztrátu na 530 milionů eur z 611 milionů eur před rokem. Oznámila to dnes firma, která je podle tržeb druhým největším leteckých přepravcem v Evropě za německým konkurentem Lufthansa.
Tržby společnosti stouply o 1,3 % na 5,7 miliardy eur. Firma potvrdila své plány na snižování nákladů a dluhu. Neposkytla však podrobnější finanční výhled pro celý letošní rok, napsala agentura Reuters.
Air France-KLM vznikla v roce 2004 spojením francouzského leteckého přepravce Air France s nizozemským konkurentem KLM. Novým generálním ředitelem společnosti se v červenci stane šéf její francouzské divize Air France Alexandre de Juniac. V čele podniku tak vystřídá Jeana-Cyrila Spinettu.
Německý konkurent Lufthansa tento týden oznámil, že jeho provozní ztráta zůstala v prvním čtvrtletí beze změny na 359 milionech eur, ačkoli analytici očekávali její pokles zhruba na 300 milionů eur. Čistá ztráta dokonce stoupla o téměř 17 procent na 459 milionů eur.
Hospodářský výsledek Lufthansy byl zasažen odpisy majetku a jednorázovými náklady souvisejícími s úsporným programem. Negativní dopad měly rovněž vysoké náklady na pohonné hmoty a březnová stávka pozemního personálu.