US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500-0,05 %
NASDAQ+0,13 %
DOW JONES-0,65 %
PX-0,86 %
ČEZ+0,16 %
NVIDIA+1,78 %

Asijské trhy ve čtvrtek uzavřely v minusu, akcie v Hongkongu zlevnily o 2,5 %

Asijské akciové trhy zakončily čtvrteční obchodování v červených číslech, když je dolů stáhly přetrvávající obavy z dalšího šíření čínského koronaviru. Investoři rovněž vyhodnocovali zasedání americké centrální banky, které skončilo ve středu a bez změn v nastavení úrokových sazeb.

Redakce IW
Redakce IW
30. 1. 2020 | 10:30
Asijské akcie

Japonský Nikkei 225 odepsal 1,72 % a širší benchmark japonských akcií Topix ztratil 1,48 %. Jihokorejský Kospi klesl o 1,71 %, přičemž cenné papíry největší jihokorejské společnosti Samsung Electronicsjež ve čtvrtek reportovala výsledky hospodaření, zlevnily o více než 3 %.

Australský S&P/ASX 200 ztratil 0,33 % a tchajwanský Taiex, který se ve čtvrtek vrátil k obchodování po svátcích, se propadl o 5,75 %. Důvodem byl bezmála 10% propad cenných papírů dodavatele Applu Hon Hai Precision Industry. Pevninská Čína ve čtvrtek stále neobchodovala kvůli oslavám příchodu nového lunárního roku.

Zdroj: CNBC

Podívejte se na aktuální video

Asijské akcieShrnutí obchodování v Asii
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Nervozita na Wall Street: Americké akcie zahajují čtvrtý rok býčího trendu učebnicově, situace připomíná rok 1998

Nervozita na Wall Street: Americké akcie zahajují čtvrtý rok býčího trendu učebnicově, situace připomíná rok 1998

14. 11.-Petr Novotný, Andrej Rády
Americké akcie