Chodskému pivu prospěla dotace z OP Podnikání a inovace

Společnost Chodovar je rodinným pivovarem v Chodové Plané. Rodina Plevkových pokračuje v rodové tradici vaření piva, která je neodmyslitelně spojena s historií pivovarnictví západních Čech a Českého lesa. Před pěti lety pro svůj provoz pořídila z Operačního programu Podnikání a investice nové nerezové kádě.

V roce 1960 bylo v západních Čechách 17 pivovarů, které se staly součástí Plzeňských pivovarů. Ne všechny ale měly jistou budoucnost – pivovary v Plzni, Chebu, Karlových Varech a Domažlicích byly označeny za takzvané rozvojové a perspektivní, ostatní, včetně Chodovaru, byly určeny k likvidaci. Chodovaru se ale podařilo přežít.

"Díky privatizaci k 1. květnu 1992 se Chodovar podařilo zachovat do současnosti. Všechny ostatní pivovary byly uzavřeny již v minulém století. A Chodovar, založený v roce 1573, se tak stal nejstarším prosperujícím českým pivovarem v západních Čechách," vzpomíná Jiří Plevka starší, prezident společnosti Chodovar.

Dnešní pivovar

Od roku 1992 je Chodovar společností s ručením omezeným. Na trhu vystupuje samostatně. Provozy pivovaru prošly od převzetí rodinou Plevkových rozsáhlou rekonstrukcí. Firma provedla množství investic za účelem zvýšení kvality a objemu výroby piva.

"Roční produkce se pohybuje na 90 tisíci hektolitrů piva a stáčené minerální vody. Humnová sladovna pivovaru produkuje 1 700 tun sladu ročně včetně speciálních sladů k vaření černého piva," říká Jiří Plevka starší.

Překrásný historický areál pivovaru je zároveň vyhledávaným cílem turistů. Návštěvníkům nabízí atraktivní prostředí stylové restaurace situované v části skalního labyrintu pivovarských sklepů, malé pivovarské muzeum, wellness hotel s originálními pivními lázněmi nebo restauraci a beerarium v historické budově sladovny. Na objekty pivovaru navazuje pivovarská zahrada se stylovým posezením pro tři tisíce hostů. Zahrada je místem konání tradičních slavností piva a mistrovství Evropy v koulení pivních sudů.

Rozsáhlá rekonstrukce

Chodovar byl zakoupen ve velké privatizaci na úvěr u Státní spořitelny. Kromě zaplacení úvěru bylo nutné modernizovat všechna výrobní místa, která již dosloužila.

"Začali jsme plynofikací, rekonstrukcí varny, výměnou lahvárenské linky, vybudováním stáčírny na KEG sudy s automatickou stáčecí linkou, rekonstrukcí ležáckého sklepa a dalších. V roce 2010 jsme pak uvažovali o výměně dožitých železobetonových kádí z roku 1924 za kádě nerezové," vzpomíná Jiří Plevka starší.

Plevkovi předpokládali, že pořízením nové technologie dojde ke zvýšení efektivnosti výrobního procesu, což přispěje ke zvýšení konkurenceschopnosti a zlepšení pozice společnosti na trhu.

Projekt se podařilo zrealizovat v roce 2011 prostřednictvím dotace z Operačního programu Podnikání a inovace. Podpora z programu umožnila nákup nové technologie, která přispěla k odstranění havarijního stavu stávajících betonových kvasných kádí v prostoru spilky, čímž došlo k modernizaci a zkvalitnění výroby piva. Do stávajících betonových kádí byly připevněny kádě nové, nerezové. Dna kádí byla vyspárována k vypouštěcím otvorům a osazena vypouštěcími klapkami. Po celou dobu realizace byli Plevkovým k dispozici zaměstnanci CzechInvestu v Plzni a pracovníci poradenské společnosti Erste Grantika Advisory.

"Díky dotaci se nám podařilo podstatně zkvalitnit výrobu piva, neboť výroba ve starých betonových kádích byla značně riziková a docházelo ke kontaminaci kvasícího piva. Nově vybudované nerezové kádě zajišťují možnost dokonalé sanitace. Klasická výroba je stejná jako dříve, ale s tím rozdílem, že nemůže dojít ke kontaminaci piva, a tak lze zajistit trvale vysokou kvalitu," tvrdí Jiří Plevka starší.

Za trvale vysokou kvalitu vyráběného piva získal Chodovar od Evropské unie označení "chodské pivo".


Základními surovinami potřebnými k výrobě chodského piva jsou ječmenný slad, chmel a voda. Chodovarské artézské studny jsou zdrojem nejměkčí vody používané v českých pivovarech. Veškerý slad potřebný k výrobě piva tu připravují tradičním způsobem ve vlastní humnové sladovně. Původní varná souprava ve varně pochází z roku 1924. V roce 2004 byla kompletně modernizována a umožňuje vařit čtyři dávky za 24 hodin. Vařič tak dokáže za jeden den přeměnit 14 tun ječmenného sladu na 800 hektolitrů nádherně vonící mladiny.

Plevkovi používají výhradně tradiční výrobní postupy, a proto se mladina čerpá na otevřené kádě do spilky. Po zakvašení pivovarskými kvasinkami zde při teplotě do 9 stupňů Celsia vznikne za deset dní takzvané mladé pivo. Ve spilce je instalováno 23 kvasných kádí o obsahu 70 až 320 hektolitrů.

Tradiční výrobní postup značí pomalé dokvašování a zrání piva při nízkých teplotách ve sklepě. Pivo se tak během ležení ve sklepě ideálně sytí přirozeně vznikajícím oxidem uhličitým, získá potřebný říz, chuťově se zjemní a vyrovná.

Čas se zde nepočítá na dny, ale na měsíce. V unikátním, 800 let starém skalním labyrintu pivovarských sklepů tak zraje pivo v 55 ležáckých sudech s obsahem 99 až 450 hektolitrů. Poté se stáčí bez jakýchkoli předchozích chemických či tepelných úprav.

Byznys a podnikání
Přestat sledovat
Přestat sledovat
Strukturální fondy EU, operační programy, komunitární programy, národní programy
Přestat sledovat
Mohlo by vás zajímat
17. 4. 2021 20:31
V PONDĚLÍ V 10 HODIN ŽIVĚ: Expertní tržní výhled
Akcie ČR
Přestat sledovat
Americké akcie
Přestat sledovat
Evropské akcie
Přestat sledovat
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Světové akcie
Přestat sledovat
15. 4. 2021 17:01
Ivana Birtová (Realitní Shaker): Nízké sazby a malá nabídka hrají do karet investicím do nemovitostí
Bydlení
Přestat sledovat
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční alternativy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Nemovitosti
Přestat sledovat
Realitní trh
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
13. 4. 2021 17:01
Ronald Schubert (WOOD & Company): Největším rizikem je růst výnosů dluhopisů, současné úrovně ale…
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
WOOD & Company
Přestat sledovat
10. 4. 2021 20:31
Jaroslav Brychta (XTB): V rámci výsledkové sezóny budou nejdůležitější výhledy samotných firem
Akcie ČR
Přestat sledovat
Americké akcie
Přestat sledovat
Evropské akcie
Přestat sledovat
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Světové akcie
Přestat sledovat