ALTER EKOnomické fórum: Svět se (z)mění. Buďte připraveni!

Image
Svět, světová ekonomika, globální rizika - ilustrační foto
Obrázek: Pexels.com

Pandemie covidu-19 se stala urychlovačem nastartovaných revolučních trendů. Svět zítřka se i proto bude v mnohém výrazně lišit od toho, na co jsme nyní zvyklí. Praktické tipy, jak se k tomu postavit, nabídne 12. května 2021 čtvrté ekonomické fórum pořádané konzultační společností Alter Eko s mediální podporou Investičního webu.

Pandemie covidu-19 se stala urychlovačem revolučních megatrendů. Svět zítřka a recept na úspěch v něm se tak bude v mnohém lišit od toho, na co jsme zvyklí. Úspěšní lídři budou muset myslet na nemyslitelné, a to i proto, aby zvládli transformaci z úspěšných obchodních modelů s kořeny v minulosti na budoucí vítěze. K tomu přispěje také nový přístup k energetice a obecněji zodpovědnost vůči okolí. Přístup, který bude mimo jiné determinován novým rozložením sil v globální ekonomice. A to vše orámuje nový makroekonomický (ab)normál.

O výše uvedených a souvisejících tématech budeme diskutovat 12. května během jarního ALTER EKOnomického fóra, které volně naváže na cyklus "českých Davosů" pořádaných na zámku Kinských v Kostelci nad Orlicí. Hlavním řečníkem bude John Kay, jeden z nejrespektovanějších britských ekonomů, autor knihy Greed Is Dead. John odstartuje dopolední program, který jako tradičně věnujeme vizím a trendům. Odpoledne pak nabídneme detailní analýzu vybraných výzev, kterým (nejen) manažeři a majitelé firem v současnosti čelí, a nástin jejich možných řešení. To vše v rámci workshopů, jejichž cílem je předat prakticky využitelné zkušenosti.

Úspěšná firma zítřka

Úspěšná firma budoucnosti by měla mít vizi, pružnost a učenlivost, která není limitována hranicemi Česka. Měla by umět potlačit vlastní ego, inspirovat se od lídrů na trhu a sledovat vlastní limity. Důležitou kompetencí je také agilita praktikovaná například skrze plánování formou potenciálních scénářů a schopnost mezi jednotlivými scénáři „přepínat“, tedy být dostatečně adaptabilní.

Leadership v době (ab)normálu

Společnost čelí krizi, což se promítá do soukromého sektoru. I v krizových situacích se přitom musejí ve firmách dělat důležitá rozhodnutí nutná k efektivnímu hospodaření a rozvoji, případně strategická rozhodnutí, kam směřovat. Je potřeba se rozhodnout, kdo je ideálním šéfem v rychle se měnící době, jak vyvést firmu z krize a na jaké oblasti se soustředit pro maximalizaci hodnoty.

Budoucnost globálního obchodu

Narůstající protekcionismus, vypořádání se s novými riziky, zachování sociální a ekologické udržitelnosti a zvyšující se flexibilita v podnikání patří mezi hlavní výzvy v oblasti globálního obchodu. Jako nejvhodnější odpovědi na ně se jeví vhodné zajištění proti rizikům, rozvoj digitalizace a v neposlední řadě zrychlování a zefektivňování procesů a obchodní spolupráce.

Energetika pro 21. století

Spojené státy a obecněji Západ spolupracují s privátním sektorem a soustředí se na strategické projekty v oblasti jádra, emisí, energetického mixu, těžby surovin a podobně. Východ řeší technické banality, naši státní úředníci nestačí technologickému vývoji a změna se zdá být v nedohlednu. I proto, že energetika je významným zdrojem příjmů. I tím východní Evropa zaostává za rozvinutými zeměmi.

Průběžně doplňované podrobnosti o fóru Kapitalismus (p)o covidu a možnost registrace najdete na webu www.altereko.info/kostelec2021jaro.

Byznys a podnikání
Přestat sledovat
Ekonomické a politické hrozby
Přestat sledovat
Světová ekonomika
Přestat sledovat
Přestat sledovat
22. 9. 2021 17:07
Tibor Bokor: Automobilový průmysl se promění kvůli tlaku na ekologii, sdílení aut změní pravidla…
Přestat sledovat
Sdílená ekonomika
Přestat sledovat
Přestat sledovat
21. 9. 2021 12:07
Igor Müller (NN Investment Partners): Ve střední a východní Evropě jsou stále velice atraktivně…
Akcie ČR
Přestat sledovat
Akciové tipy
Přestat sledovat
Erste Group Bank
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Pražská burza
Přestat sledovat
Střední a východní Evropa
Přestat sledovat
Varšavská burza
Přestat sledovat
20. 9. 2021 12:00
Investorský magazín: Skončí v dohledné době nemovitostní horečka v Česku?
Bydlení
Přestat sledovat
Investiční alternativy
Přestat sledovat
Investorský magazín
Přestat sledovat
Nemovitosti
Přestat sledovat
Realitní trh
Přestat sledovat
20. 9. 2021 9:30
Petr Novotný (Investiční web): Trh řeší problémy Evergrande a jejich možné dopady, ceny akcií se…
Akcie ČR
Přestat sledovat
Americké akcie
Přestat sledovat
Evropské akcie
Přestat sledovat
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Světové akcie
Přestat sledovat