Pilulka.cz v úterý zahájí veřejnou nabídku akcií na trhu START pražské burzy, poprvé se s nimi má obchodovat 26. října

Lékárenská a technologická společnost Pilulka.cz v úterý zahájí veřejnou nabídku akcií pro trh START pražské burzy, který je určený pro menší firmy. Nabídka akcií se bude sestávat až z 800 000 akcií společnosti, ukončení příjmu objednávek je stanoveno na úterý 20. října. Prvním obchodním dnem bude pondělí 26. října. Cenové rozpětí nabídky je 350 až 424 korun za akcii.

"Od veřejné nabídky si slibujeme zajištění financování další expanze do zahraničí a technologický vývoj. Nejen poslední měsíce ukázaly, že digitalizace postupuje velice rychle, dokonce ještě rychleji, než jsme si před několika měsíci dokázali všichni představit," řekl spolumajitel Pilulky.cz Petr Kasa. Firma podle něj měla řadu nabídek od finančních i strategických investorů z České republiky i ze zahraničí, rozhodla se ale pro veřejnou nabídku.

Investorský magazín: Proč jsou akcie firmy Pilulka.cz zajímavé i pro drobné investory?
Letošní podzim může být na pražské burze nejzajímavější v historii. Hned dvě výrazné společnosti se chystají nabídnout své akcie drobným investorům. Aktuální Investorský magazín přiblíží první z nich, hvězdu domácí e-commerce Pilulka.cz. Prostor ale dostanou i bitcoin nebo plány hlavních centrálních bank. V závěru nechybí ekonomický kalendář na nový obchodní týden.

Na začátku září při oznámení záměru na trhu START vstoupit Kasa uvedl, že firma se rozhodla emitovat 20 % nových akcií, které se budou na tomto trhu obchodovat. V následujících letech chce společnost přejít na hlavní trh pražské burzy. Web E15 tehdy upozornil, že půjde o dosud největší první veřejnou nabídku na burze START. Ocenění firmy podle něj může přesáhnout miliardu korun.

Chcete si koupit akcie Pilulky.cz v úpisu? Zkuste to během START Day přes OpPORTUnity
Nová aplikace oPORTUnity z dílny finanční skupiny WOOD & Company nabízí netradiční investiční příležitosti. Jako první to jsou akcie společnosti Pilulka.cz, které se investorům představí již v úterý 6. října 2020 v rámci dalšího START Day na pražské burze.

E15 uvedla, že v současné vlastnické struktuře Pilulky.cz drží zakladatelé firmy bratři Kasové spolu s obchodními partnery a zaměstnanci kolem 69 %, zbytek připadá na firmu WOOD & Company, která cenné papíry vlastní prostřednictvím maltského All-Star Holding. "Všem nynějším spoluvlastníkům se po vstupu na burze proporcionálně sníží podíl o pětinu, která se dostane do rukou drobných investorů. Firma by naopak při úspěšném úpisu mohla získat zhruba 200 milionů korun," píše se na webu E15.

"Od oznámení záměru Pilulky.cz vstoupit na pražskou burzu uběhly pouhé tři týdny, během kterých jsme zaznamenali předběžně obrovský zájem o tuto emisi, a to od institucionální i privátní klientely. Příběh Pilulky.cz, spojení farmacie, technologie a e-commerce, je opravdu silný a dokáže oslovit," řekl ČTK předseda představenstva WOOD & Company Jan Sýkora. "Nyní, když jsou již známé detaily, jsme připravení začít přijímat pokyny, a to nejen přes makléře, ale nově i on-line, prostřednictvím nové platformy OpPORTUnity. Pokyn k úpisu bude u nás zdarma a ještě ho podpoříme zajímavým bonusem."

Skupina lékáren Pilulka.cz působí na českém, slovenském a rumunském trhu. Na konci srpna firma oznámila, že utržila v prvním pololetí 1,6 miliardy korun, meziroční nárůst činí 45 %. Internetové tržby vzrostly meziročně o 68 %, kamenné lékárny utržily o třetinu více než ve stejném období loni.

Jak se daří firmě Pilulka.cz, která by již brzy měla rozvířit vody trhu START
Společnost Pilulka.cz, lídr českého segmentu e-commerce působící v lékárenství a prodeji zdravotnických služeb, míří na trh START pražské burzy. Jak se firmě daří z hlediska tržeb či počtu zákazníků? Zde je několik grafů, které shrnují to nejpodstatnější.

Pilulka provozuje 155 kamenných lékáren v Česku, jednu kamennou lékárnu na Slovensku a internetové lékárny Pilulka.cz, Pilulka.sk a Pilulka.ro.

Burzovní trh START je určen pro rozvíjející se malé a střední české firmy, pro které je cestou, jak se dostat ke kapitálu. Těmto podnikům nabízí možnost získat kapitál přímo od investorů za zjednodušených podmínek. Regulované trhy jsou pro menší firmy prakticky nedostupné kvůli administrativě, která zvyšuje náklady vstupu na burzu. Jako poslední na něj o prázdninách vstoupila softwarová společnost eMan.

Petr Koblic (BCPP): Firmy jako Pilulka.cz, eMan nebo Česká zbrojovka Group mohou otevřít oči skeptikům
Letošní podzim se podle všeho na pražské burze stane jedním z nejživějších období za mnoho let. Co by úpisy akcií firem jako eMan, Pilulka.cz nebo Česká zbrojovka Group mohly znamenat podle Petra Koblice, generálního ředitele Burzy cenných papírů Praha?
Zdroj:
ČTK
Pilulka Lékárny
Přestat sledovat
Akcie ČR
Přestat sledovat
Primární úpis akcií (IPO)
Přestat sledovat
Farmacie
Přestat sledovat
Pražská burza
Přestat sledovat
23. 2. 2021 17:01
Kateřina Zychová (Verdi Capital): Hotovost držíme na minimu. Smysl dávají akcie, zvažujeme větší…
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
22. 2. 2021 17:06
Šnobr: Případná akvizice Vodafonu ze strany ČEZ by nemusela mít dopad na dividendu
Akcie ČR
Přestat sledovat
Přestat sledovat
Fúze a akvizice
Přestat sledovat
Telekomunikace
Přestat sledovat
22. 2. 2021 12:01
Investorský magazín: Ropná rally jako důsledek spekulací, nebo proces opřený o fundamenty?
Firemní dluhopisy
Přestat sledovat
Investiční alternativy
Přestat sledovat
Investorský magazín
Přestat sledovat
Komerční reality
Přestat sledovat
Komodity
Přestat sledovat
Nemovitosti
Přestat sledovat
Přestat sledovat
Ropa Brent
Přestat sledovat
Ropa WTI
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
20. 2. 2021 20:31
Filip Kejla (WOOD & Company): Sledujte výnosy dluhopisů a volatilitu, hlubší korekci ale v záplavě…
Akcie ČR
Přestat sledovat
Americké akcie
Přestat sledovat
Evropské akcie
Přestat sledovat
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Světové akcie
Přestat sledovat
WOOD & Company
Přestat sledovat