Procter & Gamble se chce do deseti let stát uhlíkově neutrální firmou

Společnost Procter & Gamble se chce do deseti let stát uhlíkově neutrální. Využívá nová přirozená řešení pro urychlení zavádění změn ve svém byznysu. Cílem společnosti je snížení emisí skleníkových plynů o 50 % a nákup 100 % obnovitelné energie pro všechny výrobní závody do roku 2030 a prosazování přirozených řešení klimatických změn.

Společnost Procter & Gamble zveřejnila nový závazek, v rámci kterého zajistí, aby její provozy ve světě byly za deset let z hlediska emisí uhlíku neutrální, a to prostřednictvím série intervencí, které chrání, zlepšují a obnovují přírodu. Následujících deset let představuje kritické období, ve kterém by svět měl urychlit vývoj v oblasti klimatických změn. Společnost P&G chce udělat ještě více, než stanovuje stávající cíl snižování skleníkových plynů na základě vědeckých poznatků, a to snížit emise o 50 % tím, že bude dále prosazovat portfolio přirozených řešení klimatických změn. Tyto snahy přinesou další výhody v oblasti snižování uhlíku, které v následujících deseti letech vyváží zbývající emise, takže se společnost P&G za tuto dobu může stát uhlíkově neutrální. Na základě aktuálních odhadů bude společnost muset v období let 2020 až 2030 snížit potřebu uhlíku o zhruba 30 milionů tun.

Prioritou společnosti P&G zůstává snižování emisí. Cílem společnosti je snížit emise skleníkových plynů o 50 % a do roku 2030 nakupovat 100 % elektřiny jen z obnovitelných zdrojů. Kromě toho bude P&G pokračovat v prosazování nových větrných, solárních a geotermálních projektů pro další zrychlení přechodu na obnovitelné zdroje. Cílem těchto snah je zajistit, aby společnost splnila své cíle v oblasti boje proti globálnímu oteplování a mohla pokračovat v podnikání i po roce 2030. Přesto současné technologie neumožňují eliminovat všechny emise do roku 2030. Investicemi do přirozených řešení problémů klimatu urychlí společnost snížení svého dopadu v průběhu následujících deseti let.

Poslední studie naznačují, že stav světa se zhoršuje, neusiluje se dostatečně o nezbytné snížení emisí skleníkových plynů a že následujících deset let představuje kritické období pro snížení emisí a vytyčení cesty pro omezení oteplení o 1,5 °C. Tento úkol bude mnohem těžší, pokud společnost nezačne omezovat emise před koncem dekády. Do roku 2050 musí emise uhlíku klesnout na nulu nebo se k ní přiblížit. Pokud se to nestane, příští generace budou čelit většímu riziku v souvislosti s dopady klimatických změn.

P&G bude spolupracovat s Conservation International a Světovým fondem pro ochranu přírody (WWF) na identifikaci a financování řady projektů zaměřených na ochranu, zlepšování a obnovu ohrožených ekosystémů, jako jsou lesy, mokřady, louky a rašeliniště. Kromě izolace více uhlíku jsou důležitým aspektem přirozeného řešení klimatických změn potenciální smysluplné přínosy v oblasti životního prostředí a sociálně-ekonomické sféry, které slouží na ochranu a zlepšení přírody a životní úrovně místních obyvatel. Jak se P&G vyvíjí, bude hledat způsoby, jak identifikovat, měřit a realizovat relevantní přínos svých investic v přírodě.

P&G vyvíjí portfolio projektů a investic na celém světě. Jde například o projekt ochrany a obnovy mangrovníkových porostů na filipínském ostrově Palawan s organizací Conservation International, plán obnovy Atlantického lesa ve spolupráci se Světovým fondem na ochranu přírody nebo alianci Evergreen Alliance s nadací Arbor Day Foundation.

Zdroj:
Procter & Gamble
Procter & Gamble
Přestat sledovat
Americké akcie
Přestat sledovat
Ekologie a životní prostředí
Přestat sledovat
19. 10. 2021 21:00
Petr Novotný (Investiční web): Zůstávám věrný akciím, půdě a private equity. Věřím, že mé portfolio…
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Hospodářský růst
Přestat sledovat
Inflace
Přestat sledovat
Investiční strategie
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
19. 10. 2021 17:00
Povolební Česko aneb Co čekat v ekonomice, politice a energetice
Česká ekonomika
Přestat sledovat
Česká republika
Přestat sledovat
Energetika
Přestat sledovat
Politika
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
19. 10. 2021 6:40
Carl Icahn: Akciový trh jednou musí narazit do zdi postavené z nově vytvořených peněz
Americké akcie
Přestat sledovat
Carl Icahn
Přestat sledovat
Investiční guru
Přestat sledovat
Přestat sledovat
Kvantitativní uvolňování
Přestat sledovat
Nejbohatší investoři a byznysmeni
Přestat sledovat
18. 10. 2021 12:00
Investorský magazín: Na pražské burze se schyluje k IPO společnosti FIXED.zone
Akcie ČR
Přestat sledovat
Americké akcie
Přestat sledovat
FIXED.zone
Přestat sledovat
Investorský magazín
Přestat sledovat
Korekce na trzích
Přestat sledovat
Pražská burza
Přestat sledovat
Primární úpis akcií (IPO)
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat