Procter & Gamble se chce do deseti let stát uhlíkově neutrální firmou

Společnost Procter & Gamble se chce do deseti let stát uhlíkově neutrální. Využívá nová přirozená řešení pro urychlení zavádění změn ve svém byznysu. Cílem společnosti je snížení emisí skleníkových plynů o 50 % a nákup 100 % obnovitelné energie pro všechny výrobní závody do roku 2030 a prosazování přirozených řešení klimatických změn.

Společnost Procter & Gamble zveřejnila nový závazek, v rámci kterého zajistí, aby její provozy ve světě byly za deset let z hlediska emisí uhlíku neutrální, a to prostřednictvím série intervencí, které chrání, zlepšují a obnovují přírodu. Následujících deset let představuje kritické období, ve kterém by svět měl urychlit vývoj v oblasti klimatických změn. Společnost P&G chce udělat ještě více, než stanovuje stávající cíl snižování skleníkových plynů na základě vědeckých poznatků, a to snížit emise o 50 % tím, že bude dále prosazovat portfolio přirozených řešení klimatických změn. Tyto snahy přinesou další výhody v oblasti snižování uhlíku, které v následujících deseti letech vyváží zbývající emise, takže se společnost P&G za tuto dobu může stát uhlíkově neutrální. Na základě aktuálních odhadů bude společnost muset v období let 2020 až 2030 snížit potřebu uhlíku o zhruba 30 milionů tun.

Prioritou společnosti P&G zůstává snižování emisí. Cílem společnosti je snížit emise skleníkových plynů o 50 % a do roku 2030 nakupovat 100 % elektřiny jen z obnovitelných zdrojů. Kromě toho bude P&G pokračovat v prosazování nových větrných, solárních a geotermálních projektů pro další zrychlení přechodu na obnovitelné zdroje. Cílem těchto snah je zajistit, aby společnost splnila své cíle v oblasti boje proti globálnímu oteplování a mohla pokračovat v podnikání i po roce 2030. Přesto současné technologie neumožňují eliminovat všechny emise do roku 2030. Investicemi do přirozených řešení problémů klimatu urychlí společnost snížení svého dopadu v průběhu následujících deseti let.

Poslední studie naznačují, že stav světa se zhoršuje, neusiluje se dostatečně o nezbytné snížení emisí skleníkových plynů a že následujících deset let představuje kritické období pro snížení emisí a vytyčení cesty pro omezení oteplení o 1,5 °C. Tento úkol bude mnohem těžší, pokud společnost nezačne omezovat emise před koncem dekády. Do roku 2050 musí emise uhlíku klesnout na nulu nebo se k ní přiblížit. Pokud se to nestane, příští generace budou čelit většímu riziku v souvislosti s dopady klimatických změn.

P&G bude spolupracovat s Conservation International a Světovým fondem pro ochranu přírody (WWF) na identifikaci a financování řady projektů zaměřených na ochranu, zlepšování a obnovu ohrožených ekosystémů, jako jsou lesy, mokřady, louky a rašeliniště. Kromě izolace více uhlíku jsou důležitým aspektem přirozeného řešení klimatických změn potenciální smysluplné přínosy v oblasti životního prostředí a sociálně-ekonomické sféry, které slouží na ochranu a zlepšení přírody a životní úrovně místních obyvatel. Jak se P&G vyvíjí, bude hledat způsoby, jak identifikovat, měřit a realizovat relevantní přínos svých investic v přírodě.

P&G vyvíjí portfolio projektů a investic na celém světě. Jde například o projekt ochrany a obnovy mangrovníkových porostů na filipínském ostrově Palawan s organizací Conservation International, plán obnovy Atlantického lesa ve spolupráci se Světovým fondem na ochranu přírody nebo alianci Evergreen Alliance s nadací Arbor Day Foundation.

Zdroj:
Procter & Gamble
Procter & Gamble
Přestat sledovat
Americké akcie
Přestat sledovat
Ekologie a životní prostředí
Přestat sledovat
Obrázek: Pexels.com
3. 2. 2023 10:09
Koblic (BCPP): Ceny energií půjdou dolů, zestátnění ČEZ je ekonomická pitomost
Akcie ČR
Přestat sledovat
Přestat sledovat
Elektřina
Přestat sledovat
Energetika
Přestat sledovat
Komodity
Přestat sledovat
Zemní plyn
Přestat sledovat
Obrázek:
1. 2. 2023 17:02
Co nového v kryptosvětě: Problémy Binance, (stále) malý trh s bitcoinem a chybné chápání digitálních…
Bitcoin
Přestat sledovat
Investiční alternativy
Přestat sledovat
Kryptoměny
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Obrázek: Profimedia
1. 2. 2023 10:23
Šokující předpověď Steena Jakobsena (Saxo Bank): Česko se brzy vzdá koruny a přijme euro
Česká ekonomika
Přestat sledovat
Česká koruna
Přestat sledovat
Česká republika
Přestat sledovat
Dánsko
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Výhled na rok 2023
Přestat sledovat
Obrázek: Thinkstock
31. 1. 2023 6:23
Hájek (XTB): Rok 2023 nebude přát akciovým býkům, americký trh není atraktivně oceněný
Americké akcie
Přestat sledovat
Ocenění
Přestat sledovat
Výhled na rok 2023
Přestat sledovat