První český investiční robo-advisor Portu již spravuje přes miliardu korun

První český on-line investiční robo-advisor Portu překročil hranici 1 miliardy korun pod správou a 20 tisíc registrovaných investorů. To vše za dva roky a tři měsíce ostrého provozu.

Platforma Portu vstoupila na trh v roce 2018 s cílem nabídnout drobným investorům možnost jednoduchého, efektivního a nízkonákladového investování. Mezi investory na Portu převažují muži nad ženami v poměru 8 ku 2. Téměř 8 z 10 klientů investuje pravidelně.

Podle zakladatele Portu Radima Krejčího má robo-advisory v Česku potenciál dosáhnout v horizontu pěti let na 30 miliard korun pod správou. Ty bude podle něj generovat zhruba 200 tisíc investorů s průměrnou investovanou částkou 150 tisíc korun.

"Úspěch Portu nás velice těší, vážíme si důvěry klientů. Aplikaci jsme vytvořili proto, aby lidé mohli snadno a efektivně investovat bez ohledu na to, jak jsou bohatí. Nyní si již můžeme říci, že jsme vytvořili smysluplný produkt, který nás posouvá blíže k revoluci, která se nazývá demokratizace investování," říká Radim Krejčí.

Podle něj leží v českých domácnostech spousta peněz ladem. Tyto prostředky ztrácejí reálnou hodnotu na běžných či spořicích účtech s minimálními úroky, které nedokážou pokrýt inflaci. Proto by se měl každý zamyslet nad tím, jak se svými úsporami pracuje, a vybírat produkty, které mají potenciál je zhodnotit.

Letošní jarní vlna pandemie covidu-19 znamenala pro Portu raketový posun. Turbulentní vývoj na finančních trzích motivoval řadu lidí ke vstupu do investičního světa. A jednoduché, intuitivní nastavení aplikace Portu sehrálo roli. Zatímco do letošního roku vstupovala on-line platforma s 8 500 registrovanými klienty, na konci prázdnin to byl téměř dvojnásobek (16 500). Objem aktiv od začátku roku vzrostl na pětinásobek a v polovině listopadu překonal 1 miliardu korun.

"Jarní vlna nastartovala investorský apetit a jsme rádi, že ani nyní neustává. Nadále sledujeme pozvolný růst. Měsíčně se k nám přidá v průměru tisícovka nových klientů a týdenní vklady se pohybují okolo 40 milionů," doplňuje Krejčí.

Portu již nyní nabízí široký záběr služeb. Technologii robo-advisory 3. generace mohou klienti otestovat na vlastních strategiích, využít tematických investic do trendových sektorů nebo založit investiční účet pro děti se zvýhodněným správcovským poplatkem 0,25 %.

"Stále jsme ale na pomyslné první metě a čeká nás spousta práce. Minulý měsíc jsme spustili Portu na Slovensku a plánujeme další přeshraniční expanzi, připravujeme Portu Family i větší zaměření na sociálně odpovědné (ESG) investování. Pečlivě připravujeme také službu Portu penze, která reaguje na plánované uvolnění v oblasti penzijního spoření, na zavedení takzvaného účtu dlouhodobých investic, který by měl od roku 2022 daňově zvýhodnit také investování na Portu," říká Martin Luňáček, managing director platformy Portu. "Rostoucí objem peněz pod správou nám umožní optimalizovat náklady a postupně snižovat poplatky. Naši investoři se mají na co těšit a my se těšíme na ty nové, kteří si k nám, věřím, brzy najdou cestu."

Investiční strategie
Přestat sledovat
Investování
Přestat sledovat
25. 2. 2021 12:31
Dominik Stroukal: Kdo chce těžit z výhod bitcoinu, nesmí se bát propadů o desítky procent
Bitcoin
Přestat sledovat
Investiční alternativy
Přestat sledovat
Kryptoměny
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Volatilita
Přestat sledovat
23. 2. 2021 17:01
Kateřina Zychová (Verdi Capital): Hotovost držíme na minimu. Smysl dávají akcie, zvažujeme větší…
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
22. 2. 2021 17:06
Šnobr: Případná akvizice Vodafonu ze strany ČEZ by nemusela mít dopad na dividendu
Akcie ČR
Přestat sledovat
Přestat sledovat
Fúze a akvizice
Přestat sledovat
Telekomunikace
Přestat sledovat
22. 2. 2021 12:01
Investorský magazín: Ropná rally jako důsledek spekulací, nebo proces opřený o fundamenty?
Firemní dluhopisy
Přestat sledovat
Investiční alternativy
Přestat sledovat
Investorský magazín
Přestat sledovat
Komerční reality
Přestat sledovat
Komodity
Přestat sledovat
Nemovitosti
Přestat sledovat
Přestat sledovat
Ropa Brent
Přestat sledovat
Ropa WTI
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat