Bývalý šéf minneapoliského Fedu Narayana Kocherlakota přiznává, že americká centrální banka přispěla k rozevírání nůžek mezi bohatými a chudými. Zároveň ale dodává, že ne tak, jak si myslí její kritici.
Technologickou bublinu zná asi každý. O jedné z největších investičních bublin v historii, ze které se dodnes vzpamatovávají i investoři, kteří peníze vložili do akcií firmy NWR, se toho ale mezi běžnými smrtelníky mnoho neví.
Miliardář George Soros ke konci prvního kvartálu zdvojnásobil svou sázku na pokles amerického akciového indexu S&P 500. Naopak věří zlatu. Investiční banka Goldman Sachs pak zhoršila výhled pro akciové trhy obecně.
Silicon Valley je dnes mocnější než Wall Street, říká se mezi finančníky. Jak to? Zjednodušeně řečeno proto, že šikovným stisknutím tlačítka "enter" lze obcházet povinnost platit daně efektivněji než dosud.
Poznat, kdy jde na finančních trzích opravdu do tuhého, je nelehký úkol i pro zkušené investory. Možná ale ne úplně pro všechny, jak ukazuje nová studie. Podle ní má minimálně jedna skupina investorů něco jako šestý smysl, který ji před hlubokými propady na trzích varuje.
Světové finanční trhy jsou deprimovány rekordně nízkými úrokovými sazbami centrálních bank. Podle předních expertů ze společnosti BlackRock však lze i v současném nízkoúrokovém prostředí najít zajímavé investiční příležitosti. Následující čtyři tipy společnost zařadila do svého výhledu pro druhé čtvrtletí jako možná témata pro zbytek roku.
Bez internetu by si dnes většina lidí s trochou nadsázky nedokázala ani zavázat tkaničky u bot. Připojení k největší počítačové síti na světě a dostupnost informací na několik kliknutí myší považujeme za samozřejmost. Někteří odborníci ale varují, že internet, jak jej známe, tu nemusí být na věčné časy. Toto jsou podle nich aktuálně největší hrozby pro další rozvoj nejobsáhlejšího informačního kanálu.