Investičníweb.cz: TOP 10 článků týdne

Výběr deseti nejlepších článků a videí na Investičním webu za uplynulý týden.

Anketa: Stane se z akcií GE Money Bank a EPIF živá voda pro pražskou burzu?
S IPO na pražské burze se v tomto týdnu "roztrhl pytel". Mezi tituly indexu PX se podle všeho zařadí další velká banka a síťová společnost. Vyzpovídali jsme české analytiky, kteří nám prozradili, co investoři mohou čekat od chystaných úpisů akcií.
Indikátor slavného tradera hlásí konec zlatého medvěda
V prvním čtvrtletí investorům nejvíce radosti dělalo zlato. Zatímco americké akcie podle indexu S&P 500 zpevnily během prvních tří měsíců roku jen o necelé procento, cena zlata se zvýšila přibližně o 15 %. Je oživení ceny blyštivého kovu pouze dočasné, nebo zlatí medvědi se zpožděním konečně ulehli ke spánku?
Rok 2016 ve znamení hotovosti? Ano, od akcií ruce pryč, radí Doug Kass
Riziko likvidity popsal v červenci 2007 tehdejší šéf Citigroup Charles Prince památnými slovy: "Pokud hudba přestane hrát, bude to složité. Ale dokud hudba hraje, musíte vstát a tančit s ostatními. A my stále tančíme." Nakonec to s Charlesem Princem a Citigroup nedopadlo zrovna nejlépe. A podobné to bude možná v současnosti s akciemi po sedmiletém období růstu, varuje Doug Kass, prezident Seabreeze Partners Management a notorický pesimista, pokud jde o akcie.
Tento býk nikdy nespí: Americké akcie do léta posunou historická maxima i díky těmto 4 faktorům
Thomas Lee ze společnosti Fundstrat Global Advisors je nadále extrémně optimistický ohledně amerických akcií. V aktuální zprávě píše, že má trh za sebou moment srovnatelný s březnem 2009. Tehdy se přitom hlavní indexy odrazily od krizového dna.
Hledáte spekulaci? Zkuste v dalších týdnech tyto akcie
Které akcie na americkém trhu nejvýrazněji reagují na oznámení hospodářských výsledků? Výjimkou nejsou pohyby o deset a více procent za den. Kdo se bojí, nesmí do lesa, takže hurá do rozbouřených vod výsledkové sezóny!
Jsou akcie v Evropě levné, nebo ty v Americe drahé?
Problémem většiny investičních nástrojů je fakt, že na to, aby se staly levnými, tedy aby jejich hodnota klesla na zajímavé úrovně, musejí se objevit nějaké špatné zprávy, v horším případě krize. Trhy ani jednotlivé cenné papíry neklesají samy od sebe, potřebují špatné fundamenty, neočekávané události, případně kombinaci toho všeho. To je v současnosti k vidění v Evropě, což se také projevuje na hodnotě evropských akcií.
4 tržní síly, na které upozorňuje klienty JPMorgan
Na trzích se toho v současnosti děje poměrně hodně. Varující je, že většina událostí vyvolává spíše obavy. Svět se podle analytiků z JPMorgan od ledna hodně změnil a investoři by si měli všímat několika zásadních problémů.
5 problémů, které mohou vyústit v rozpad Evropské unie
Když se v červnu 2003 v referendu hlasovalo o připojení České republiky k Evropské unii, vyslovilo se pro více než 77 % voličů, kteří k urnám přišli. Kdyby se totéž referendum konalo dnes, podobný výsledek by byl jen stěží představitelný. Prvotní nadšení ze sjednocování Evropy ale nevyprchává jen v českých luzích a hájích. Pokud chce EU přežít, musí se o budoucnost prát. V současnosti je pro ni největší výzvou následujících pět témat.
KONTEXT: Mobilita 21. století aneb Opravdu chcete, aby vás auto v zájmu přežití jiných zabilo?
Automobil ovlivňoval v minulém století bezprecedentním způsobem globální ekonomiku i životy miliard lidí. Podle konzultantů z McKinsey to nyní carsharing, podpora alternativních pohonů a další trendy měnící sektor a vztah spotřebitelů k osobnímu vozu významně naleptávají. Nabízíme mozaiku expertních úvah nad tím, co to pro řidiče, automobilky i celé ekonomiky bude znamenat.
Konec hotovosti jako výsledek experimentů centrálních bank? Může být, míní experti
Portfoliomanažeři ze společnosti PIMCO přišli po finanční krizi s termínem "nový normál". Ten mimo jiné popisuje prostředí, v němž si investoři musejí zvyknout na menší výnosy z téměř všech typů investic. Aktuálně ale začala éra záporných sazeb, ve které hrozí (a mnohdy je to již realita), že hotovost a státní dluhopisy nenabídnou žádný kladný výnos. Kolika nových normálů se ještě dočkáme? I o tom jsme mluvili s ekonomickými experty - Alešem Michlem, Petrem Gapkem a Janem Maňákem.
Zajímavost dne
Přestat sledovat
Doporučené články
Přestat sledovat
Mohlo by vás zajímat
10. 4. 2021 20:31
Jaroslav Brychta (XTB): V rámci výsledkové sezóny budou nejdůležitější výhledy samotných firem
Akcie ČR
Přestat sledovat
Americké akcie
Přestat sledovat
Evropské akcie
Přestat sledovat
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Světové akcie
Přestat sledovat
8. 4. 2021 17:01
Michal Semotan (J&T Banka): Brzdou růstu akcií ČEZ je i jeho management, zajímavými tituly jsou na…
Akcie ČR
Přestat sledovat
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
9. 4. 2021 6:41
Česká energetika má prostor se připravit na budoucnost, čas ale utíká. Panika je vyvolaná lobbisty…
Akcie ČR
Přestat sledovat
Přestat sledovat
Dividendy
Přestat sledovat
Energetika
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
7. 4. 2021 13:01
Petr Beneš (WOOD & Company): Z komodit bych si nyní vsadil na stříbro, zlato pak sám nakupuji jako…
Investiční alternativy
Přestat sledovat
Komodity
Přestat sledovat
Přestat sledovat
Průmyslové kovy
Přestat sledovat
Přestat sledovat
Ropa Brent
Přestat sledovat
Ropa WTI
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Stříbro
Přestat sledovat
Vzácné kovy
Přestat sledovat
Přestat sledovat