US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,13 %
NASDAQ-0,21 %
DOW JONES+0,16 %
PX+0,35 %
ČEZ-1,00 %
NVIDIA-2,47 %

Mark Mobius Řecku stále věří. Proč?

Mark Mobius stále doporučuje investování v Řecku a věří, že tamní nová vláda dokáže úspěšně prosadit klíčové reformy.

Redakce IW
Redakce IW
24. 2. 2015 | 14:24
Investování

"Ohledně Řecka jsem stále velmi optimistický," řekl Mobius, výkonný předseda Templeton Emerging Markets Group. "Nová administrativa má prostředky k tomu, aby v Řecku provedla změny, které zbytek Evropy uspokojí," dodal.

Řecká vláda premiéra Alexise Tsiprase v pondělí odevzdala zahraničním věřitelům seznam reforem, které je ochotná implementovat výměnou za prodloužení záchranného programu. Věřitelé nyní reformy procházejí a hodnotí, prohlášení evropských lídrů však prozatím vypadají pozitivně.

Mobius prohlásil, že nepředpokládá, že by Řecko zkrachovalo nebo opustilo eurozónu. "Neexistuje jediný důvod, proč by k tomu mělo dojít, protože v Řecku je enormní množství zdrojů, které mohou být nabídnuty ke koupi Číňanům a dalším," tvrdí Mobius.

Zároveň by vláda podle něj mohla získat finance z daní a Mobius si je jistý, že nová administrativa má k dispozici mnoho nástrojů, které může zavést, aby daně vybrala.

Zdroj: CNBC

InvestováníMark MobiusŘecko
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Je AI už bublina, nebo stále příležitost století? Na konferenci Market Mood padly odpovědi

Je AI už bublina, nebo stále příležitost století? Na konferenci Market Mood padly odpovědi

22. 10.-Michaela Nováková, Vendula Pokorná
Investiční portfolio