Milování s mobilem v ruce: Nudí nás snad sex?

Mobilní telefony ve formě miniaturních implantovaných čipů prozatím díky bohu zůstávají pouze těžko uvěřitelnou sci-fi. Přesto se nám telefonní zařízení dostávají obrazně řečeno stále hlouběji pod kůži. Na kterých neobvyklých místech mobily nepouštíme z dohledu a proč z nich stále častěji děláme přímé účastníky intimních ložnicových hrátek?

Každému se jistě již podařilo zapomenout svého mobilního miláčka na nočním stolku. Zkuste si na takový den bez telefonu vzpomenout. Kolikrát jste sáhli do kapsy či kabelky, abyste zkontrolovali, jestli vám někdo netelefonoval? Skutečně jste ani jednou nervózně neprohledávali svůj pracovní stůl, abyste zjistili, kolik je hodin?

Bez mobilu ani ránu

Lidé, kteří jsou na telefonech takřka závislí, o nich hovoří jako o své přirozené součásti. Vezměte jim je a nebudete se stačit divit. Budou vám tvrdit, že se nemohou soustředit na práci, že je bolí hlava, v těch nejhorších případech se vám budou snažit dokonce vysvětlit, že se cítí, jako kdybyste jim amputovali jednu končetinu.

Pocit potřeby neustálého spojení s okolním světem během pracovního dne lze ještě pochopit. Znepokojující však je, že bez mobilního signálu nebo připojení k internetu někteří z nás nemohou vydržet ani ve chvílích volna. Během řízení automobilu podle nedávného výzkumu společnosti Harris Interactive telefon pravidelně používá 35 % Američanů. V kině odvrací od plátna k displeji mobilu zrak až 35 % lidí a na romantické večeři se kontroly telefonu nedokáže vzdát 33 % mužů a žen. Přibližně 32 % lidí si s telefonem v ruce krátí školní vystoupení svých dětí a 19 % Američanů shledává mobilní telefon zajímavějším než mši v kostele. Na posledním místě v seznamu neobvyklých míst pro používání mobilního telefonu skončila sprcha, do které se za zvuku hudby ze svého mobilu pravidelně odebírá 19 % žen a mužů.

(Ne)rušený sex

Skutečně alarmující je ale zjištění, že se jeden z deseti Američanů nad 35 let nedokáže mobilního telefonu vzdát ani v těch nejintimnějších chvílích - během sexu. Ještě hůře dopadla ve výzkumu Harris Interactive mladší věková skupina 18 až 34 let, z jejíchž řad se od displeje svého chytrého telefonu nedokáže během milování odtrhnout až 20 % mužů a žen. Pokud byste o věrohodnosti tohoto čísla pochybovali, vězte, že by mohlo být ještě hůře. Podobný výzkum z roku 2011 tvrdí, že by 20 % amerických žen při nutnosti volby dalo přednost přístupu na Facebook před sexem se svým partnerem.

Je se sexuálním životem ve 21. století skutečně něco v nepořádku? Pokusme se odpověď najít v nedávném výzkumu společnosti VoucherCodePro, podle něhož se v ložnici nejen partnerovi, ale též svému mobilnímu telefonu alespoň jednou v životě věnovalo 62 % Britek a 48 % Britů. Lidé, kteří se k používání mobilního telefonu během sexu přiznali, v 34 % případů uvedli, že jim milování narušil neodkladný příchozí hovor. Ve 24 % případů své chování zdůvodnili čtením či psaním SMS zprávy a ve 22 % případů čtením nebo psaním e-mailu. Pouze ve 12 % případů byl údajně důvodem používání mobilu během sexu odchozí hovor a až v zanedbatelných 4 % případů aktivita na sociálních sítích. Ačkoli by se tedy na první pohled mohlo zdát, že se mobilní telefony stávají aktivně vyhledávanou součástí našeho milostného života, není to tak úplně pravda.

"Naše životy jsou hektické, plné pracovních i osobních povinností. Přesto bychom ale neměli dovolit, aby nás naše závazky vyrušovaly i během krásných chvil s partnery a partnerkami," říká George Charles z VoucherCodePro. "Je sice chvályhodné, že se lidé snaží svému okolí vyjít vstříc a být neustále na příjmu, na druhou stranu bychom si ale měli uvědomit, že některé věci do ložnice jednoduše nepatří. A neustálé kontrolování či aktivní používání mobilního telefonu je bez diskuze jednou z nich."

Zdroj: Jumio, Daily Mail

Sex a sexuální průmysl
Přestat sledovat
Přestat sledovat
Mobilní telefony
Přestat sledovat
Mohlo by vás zajímat
4. 3. 2021 17:01
Roman Koděra: Velké technologie neřekly kvůli vyšším výnosům poslední slovo, pro Apple je velkou…
Akciový trh
Přestat sledovat
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Světové akcie
Přestat sledovat
3. 3. 2021 15:01
Investice do diamantů: Manuál (nejen) pro začátečníky
Diamanty
Přestat sledovat
Investiční alternativy
Přestat sledovat
Komodity
Přestat sledovat
Ponaučení pro investory
Přestat sledovat
2. 3. 2021 17:01
Technický pohled na trhy: Jaké hladiny sledovat u hlavních indexů, bitcoinu nebo Tesly?
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
25. 2. 2021 21:31
ABCD investora: Tipy na výběr akcií (nejen) ve středoevropském regionu
Akcie ČR
Přestat sledovat
Akciové tipy
Přestat sledovat
Americké akcie
Přestat sledovat
Evropské akcie
Přestat sledovat
Investiční strategie
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Large caps
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Small caps
Přestat sledovat
Střední a východní Evropa
Přestat sledovat
Světové akcie
Přestat sledovat