Nejvíce sexy roboti na světě

To, o čem fanoušci sci-fi dlouhá léta jen snili, se stává realitou. Díky pokroku v oboru umělé inteligence se s roboty setkáváme stále častěji. Vypadají jako živé bytosti a vykonávají všemožné činnosti. A někteří jsou celkem sexy.

13. Ibn Síná

Robot Ibn Síná dostal jméno po slavném vědci, který žil v 11. století. Je výsledkem snažení univerzity ve Spojených arabských emirátech a je prvním androidem na světě hovořícím arabsky. Univerzita ho využívá při svých interaktivních představeních, kde robot gestikuluje, rozpoznává obličeje a komunikuje s živým publikem i lidmi on-line.

12. HRP-4C

Japonský institut pro vědu a techniku představil svého robota poprvé v roce 2009. HRP-4C dosahuje průměrné výšky mladé japonské dívky. Institut věří, že jeho vynález najde uplatnění v zábavním či módním průmyslu. První verze velice realisticky napodobovala pohyb horní části těla a komunikovala s okolím díky softwaru pro rozpoznávání řeči. Nejnovější model se navíc pohybuje daleko přirozeněji než většina konkurenčních robotů.

11. Android Philip K. Dick

Philip K. Dick patří k legendárním autorům sci-fi. Jeho díla byla mimo jiné inspirací pro vznik filmů "Blade Runner" a "Total Recall". Po roce 2000 se vědci z FedEx Institute of Technology rozhodli vzdát spisovateli hold a sestrojili robota, který vypadá a jedná jako Philip K. Dick. Robot je schopný zaznamenat příchody a odchody lidí z místnosti a vést konverzaci. Výzkumníkům se podařilo uložit do paměti robota znalosti o Dickových dílech. Ti, kteří se s androidem setkají, tak mají možnost simulovat rozhovor s autorem více než 30 let po jeho smrti.

10. Ananova

Ananova byla sestrojena na konci 90. let minulého století a sloužila ke zprostředkování novinek na webu. Vzhledem a osobností připomíná Victorii Beckham a Kylie Minogue. Hlas fungoval díky technologii od firmy Rhetorical Systems, která byla odkoupena jednou ze společností, která se následně stala součástí Nuance Communications. Nuance Communications je známá hlavně díky spolupráci s Applem na Siri. Anonova byla v roce 2000 odkoupena telekomunikačním gigantem Orange a novinky z webu dodávala uživatelům až do roku 2004.

9. TOPIO

Robot TOPIO byl sestrojen za jasně daným účelem - hraje proti lidem ping-pong. Původně vypadal jako postava z japonského komiksu, ale postupem času se z něj stal robot připomínající spíše vysokého muže s ideální postavou.

8. Saya

Tento robot byl sestrojen vědci na univerzitě v Tokiu a vypadá jako japonská žena středního věku. Původně sloužil ve firmách místo recepčních. Novější verze byly přeprogramovány a na japonském venkově Saya nahrazovala učitele, kterých bylo v odlehlých oblastech nedostatek. Kromě práce na recepci a ve školách Sayu využívají na tokijské univerzitě jako průvodce po univerzitním areálu.

7. Siri

Ačkoli Siri nemá lidskou podobu, pro většinu z nás je opravdovější než většina robotů v tomto přehledu. Existuje v ženské i mužské verzi. Lidé si zvykli se Siri mluvit a také s ní vtipkovat. Pokud zaslechnete v popové kultuře ženský robotický hlas, je vysoce pravděpodobné, že je založen právě na Siri, popřípadě si z ní dělá legraci. Roboti, kteří chodí či nosí věci, jsou samozřejmě působiví, ale Siri vyniká svou schopností vést konverzaci. V budoucnu bude tento jev ve společnosti zcela běžný.

6. Sourozenci Actroid-F

Kokoro Dreams je japonská společnost, která vyrábí širokou škálu robotů - od dinosaurů přes obří hmyz po realistické humanoidní roboty. Společnost také představila ženu-robota a spolu s ním i mužského sourozence. Dvojice vzájemně komunikuje a napodobuje pohyby lidí, které sleduje. Roboti byli testováni v japonských nemocnicích, kde se zkoumalo, jak na ně reagují pacienti.

5. Actroid DER-2

Roboti z linie Actroid od společnosti Kokoro vyhlížejí jako japonské ženy lehce po dvacítce a vykonávají funkci modelky nebo automatizované sekretářky. Jestliže potřebujete výkonného a realisticky vyhlížejícího robota a nemáte zrovna po ruce 2 miliony korun a více, můžete si robota pronajmout.

4. Hatsune Miku

Hatsune Miku je virtuální zpěvačka. Byla stvořena proto, aby propagovala hlasový syntetizér od firmy Crypton Future Media. Tím, že jí společnost dala tvář a osobnost, povýšila software na kulturní fenomén. Hatsune Miku se objevila v několika animacích a videohrách a "vystupuje" před živým publikem prostřednictvím projekcí.

3. Kaito

Kaito je virtuální verzí mužského zpěváka také od firmy Crypton Future Media. Stejně jako Hatsune je Kaito bilingvní – může "vystupovat" jak v japonštině, tak v angličtině. Původně nebyl příliš komerčně úspěšný, jeho poslední verze však přinesla díky jeho atraktivní osobnosti a vokálním schopnostem obrovský úspěch.

2. Aiko

Aiko je vysněným projektem vynálezce Trunga. Aiko znamená v japonštině milovaná. Tento robot ztělesňuje představu perfektní ženy a s každou verzí je krásnější. Trung se kvůli tomuto projektu zadlužil, vylepšuje ho každým měsícem a vy můžete vývoj sledovat na jeho internetové stránce.

1. Geminoid F

Hiroši Išiguro je jedním z předních světových expertů na výstavbu robotů. Pět let poté, co odhalil revolučního robota Repliee Q1, představil robota Geminoid F. Ten se až neuvěřitelně podobá ženské modelce, podle níž byl vytvořen. Hiroši je ostatně přesvědčen, že v horizontu několika let nebudeme schopni během krátké interakce odlišit projev lidského jedince od robota.

Zdroj:
Business Insider
Technologie
Přestat sledovat
Přestat sledovat
Mohlo by vás zajímat
27. 2. 2021 20:31
V PONDĚLÍ V 10 HODIN ŽIVĚ: Expertní tržní výhled
Akcie ČR
Přestat sledovat
Americké akcie
Přestat sledovat
Evropské akcie
Přestat sledovat
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Světové akcie
Přestat sledovat
WOOD & Company
Přestat sledovat
26. 2. 2021 12:21
Česko v roce 2030: Moderní trendy člověka ze služeb hned tak nevytlačí, věří ekonom David Marek
Česká ekonomika
Přestat sledovat
Česká republika
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Přestat sledovat
25. 2. 2021 17:01
David Navrátil (Česká spořitelna): České zadlužení může být problém, výnosy dluhopisů ztrácejí v…
Česká ekonomika
Přestat sledovat
David Navrátil
Přestat sledovat
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
25. 2. 2021 21:31
ABCD investora: Tipy na výběr akcií (nejen) ve středoevropském regionu
Akcie ČR
Přestat sledovat
Akciové tipy
Přestat sledovat
Americké akcie
Přestat sledovat
Evropské akcie
Přestat sledovat
Investiční strategie
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Large caps
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Small caps
Přestat sledovat
Střední a východní Evropa
Přestat sledovat
Světové akcie
Přestat sledovat