Pražskou burzu ve čtvrtek táhly dolů banky, index PX klesl o téměř půl procenta
Index pražské burzy PX ve čtvrtek odepsal 0,42 %, při zobchodovaném objemu přes 479 milionů korun zakončil seanci na 1 133,76 bodu. Nejobchodovanější emisí byla Komerční banka.

Z finančních emisí klesly MONETA Money Bank a Komerční banka o téměř procento. Jejich akcie zlevnily na 83,70 Kč, respektive na 917 Kč. Cenné papíry Erste Group Bank si pohoršily o půl procenta na 1 037 Kč. Pojišťovna VIG ztratila 0,34 % na 725,50 Kč.
Nejvíce oslabila mediální společnost CME, a to o 1,92 % na 97 Kč. Likérka Stock Spirits přišla o 1,64 %, jedna její akcie tak nyní stojí 89,80 Kč.
O 0,13 % na 376 korun klesl petrochemický Unipetrol, který ve čtvrtek ráno zveřejnil hospodářské výsledky. Tržby za předešlé čtvrtletí byly zhruba v souladu s předpoklady, čistý zisk, byť meziročně vyšší o devět procent, ale za odhady zaostal. Za celý loňský rok Unipetrol vykázal rekordní čistý zisk 8,7 miliardy korun.
Společnost ČEZ si polepšila o 0,48 % na 522 Kč, s podobným procentním ziskem zakončily obchodování i akcie Philip Morris ČR a Kofoly.