US MARKETOtevírá za: 8 h 33 m
DOW JONES-0,29 %
NASDAQ+0,00 %
S&P 500-0,07 %
META+2,60 %
TSLA+6,75 %
AAPL+1,02 %

Spolumajitel Arsenalu Usmanov: Fed to dělá dobře

I přes výkyvy na trzích a plán Fedu omezit podporu ekonomiky vidí ruský miliardář Ališer Usmanov další růst cen akcií pozitivně.

"Svět se mění. Rozhodnutí, která udělal Fed, jsou zásadní. Myslím ale, že ukončování podpory ekonomiky je velmi vyvážené rozhodnutí. Přestože může tento krok vyvolat nejprve obavy, bude v konečném důsledku pro trhy pozitivní," řekl.

Usmanov, který je nejbohatším mužem v Rusku i Británii, prohlásil, že hledá na trzích příležitosti i přes současnou nejistou situaci. "Je tu mnoho oborů i firem, kam se vyplatí investovat. Třeba řada ruských firem, které jsou podceněné kvůli nějakým mýtickým politickým rizikům," uvedl.

K podhodnoceným oborům podle něj patří třeba maloobchod. "Dalším takovým oborem je těžba. Přírodní zdroje budou pořád potřeba na celém světě," řekl.

Zdroj: CNBC

FedInvestiční a ekonomický výhledSvětové akcie
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

13. 5.-Michaela Nováková, Vendula Pokorná
Česká republika