US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,77 %
NASDAQ+1,02 %
S&P 500+0,83 %
ČEZ-0,57 %
KB-0,86 %
Erste-1,10 %

Tomáš Prouza: Evropský federální sen se rozplývá, Česko musí být v EU po brexitu hlasitější

Redakce IW
Redakce IW
14. 7. 2016 | 12:00
Spojené království

Vize "Spojených států evropských" se uprchlickou krizí a nyní i v důsledku britského referenda výrazně zamlžuje. Má Evropská unie i přes trhliny stále smysl? A jakou roli má v unii hrát Česko? Krátce po britském referendu jsme o tom mluvili s Tomášem Prouzou, státním tajemníkem pro evropské záležitosti při Úřadu vlády ČR. Podle očekávání se zařadil k těm, kdo nyní kladou ještě větší důraz na jednotu unie.

Z OBSAHU

  • Prouza: Když se dívám na to, jak je Evropa rozdělená a v proevropských zemích se k vládě dostávají extrémisté, tak si myslím, že ke společnému evropskému federálnímu snu se ještě 100 let nepřiblížíme.
  • ČR musí být v evropské diplomacii ještě aktivnější, ale nemyslím si, že by bylo dobré spoléhat pouze na země Visegrádské čtyřky. Je potřeba tlačit na jednotu evropské sedmadvacítky.
Česká republikaEvropská unieGeopolitikaRozhovorSpojené království
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Tokenizované akcie: Robinhood otevírá revoluční cestu plnou příležitostí, není ale bez rizik

Tokenizované akcie: Robinhood otevírá revoluční cestu plnou příležitostí, není ale bez rizik

3. 7.-Pavel Kohár
Informační technologie