US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,14 %
NASDAQ+0,13 %
DOW JONES+0,03 %
PX+0,52 %
ČEZ-0,22 %
NVIDIA+1,62 %

Výhled na nový obchodní týden: V Praze pokračuje výsledková sezóna, ve světě se budou investoři soustředit na ekonomická data

Redakce IW
Redakce IW
14. 8. 2015 | 16:30
Investiční a ekonomický výhled

Následující obchodní týden bude z pohledu zveřejňovaných makrodat patřit spíše ke klidnějším. Přesto vyjde pár zajímavých statistik na obou stranách Atlantiku. V Evropě půjde o spotřebitelskou důvěru, v Americe pak o index spotřebitelských cen a započatou výstavbu. V Praze budou hospodářské výsledky reportovat Philip Morris ČR, NWR a Stock Spirits. To nejdůležitější z dění následujících dní komentuje Petr Bártek, analytik z České spořitelny.

Z OBSAHU

  • V USA vyjdou index spotřebitelských cen a započatá výstavba. Čísla by mohla ovlivnit Fed ohledně načasování zvyšování sazeb.
  • Philip Morris ČR by měla vykázat za první pololetí meziročně mírně vyšší zisk.
  • NWR by měla za druhý kvartál oznámit nižší ztrátu díky dalším škrtům.
  • Výsledky Stock Spirits budou opět ovlivněny situací na trhu v Polsku, investoři již ale s tímto efektem počítají.

Aktualita pro rok 2026

Americká ekonomikaAnalytici ČSEvropská ekonomikaInflaceInvestiční a ekonomický výhledNWRPetr BártekPhilip Morris ČRStock SpiritsVýsledková sezóna
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Grónsko jako další Venezuela? Důvod by se našel, jen bezpečnost to ale není

Grónsko jako další Venezuela? Důvod by se našel, jen bezpečnost to ale není

7. 1.-Tomáš Beránek
Grónsko