US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,01 %
NASDAQ-0,28 %
DOW JONES+0,51 %
PX+0,40 %
ČEZ-0,31 %
NVIDIA-0,69 %

Fed začíná nakupovat dluhopisové ETF

Americká centrální banka v pondělí oznámila, že v úterý začne v rámci svého rozšířeného programu nákupu aktiv a podpory ekonomiky nakupovat ETF zaměřené na firemní dluhopisy.

Redakce IW
Redakce IW
12. 5. 2020 | 17:28
Fed

O možnosti nákupu ETF představitelé Fedu poprvé mluvili koncem března, když představili svůj úvěrový nástroj na sekundárním trhu (Secondary Market Corporate Credit Facility). Tehdy to výrazně pozvedlo náladu na trzích a investoři od té doby očekávají jeho uskutečnění.

Většina nákupů se zaměří na ETF investující do bondů investičního stupně, ale menší podíl budou tvoří také ETF zaměřené na dluhopisy s vysokým výnosem. Fed bude při nákupu zohledňovat přístup manažera, složení portfolia, průměrný denní objem obchodů a další faktory. Přímé nákupy firemních dluhopisů prostřednictvím samostatného nástroje začnou podle Fedu "v blízké budoucnosti".

Zdroj: Business Insider

Centrální bankyETFFedFiremní dluhopisyKoronavirusKvantitativní uvolňováníPodpora ekonomikySpojené státy americké (USA)
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Hra s ohněm? Akcie jsou extrémně drahé, varuje Buffettův oblíbený indikátor

Hra s ohněm? Akcie jsou extrémně drahé, varuje Buffettův oblíbený indikátor

29. 9.-Andrej Rády
Americké akcie