FANG, nebo BANG?
|

FANG, nebo BANG?

Zapomeňte na FANG, radí známý bloger a hedgeový manažer Jesse Felder. Mnohem lepší investiční příležitostí jsou dnes podle něj akcie BANG.

Zlato Komodity Vzácné kovy Americké akcie Těžba Investiční tipy Akciové tipy

Felder akcie těžařů zlata Barrick Gold, Agnico Eagle, Newmont Mining a Goldcorp vyzdvihoval již před několika měsíci a stále trvá na svém. Dnes jsou tyto cenné papíry podle některých valuačních ukazatelů nejlevnější za více než dvě dekády.

Akcie Facebooku, Amazonu, Netflixu a Alphabetu jsou naopak nejdražší v historii.

Felder je přesvědčený, že jedním z důvodů je to, že zatímco akcie FANG jsou v průměru zastoupeny ve zhruba 230 burzovně obchodovaných fondech, akcie BANG jsou v průměru jen ve zhruba 50 ETF. Tato statistika je navíc výrazně zkreslená skutečností, že akcie Newmont Mining investoři naleznou ve 187 ETF.

"Potvrzuje se, že akcie zastoupené v množství levných indexových fondů jsou hnány výše hlavně zájmem investorů, nikoli fundamenty. Akcie, o kterých se tolik nemluví, jsou z pohledu ocenění mnohem atraktivnější," říká Felder. Akciím BANG navíc hraje do karet výhled vyšší inflace, která tradičně podporuje zájem o žlutý kov.

Zdroj: thefelderreport.com