US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,91 %
NASDAQ-0,82 %
S&P 500-0,11 %
ČEZ-1,05 %
KB+0,30 %
Erste-0,31 %

Saudi Aramco jedná o koupi podílu v čínské rafinerské firmě Hengli Petrochemical

Saúdskoarabská státní ropná společnost Saudi Aramco se snaží rozšiřovat aktivity v Číně. Firma v pondělí oznámila, že jedná o převzetí desetiprocentního podílu v čínské rafinerské společnosti Hengli Petrochemical. Hodnota tohoto podílu činí zhruba 1,5 miliardy dolarů, napsala agentura Bloomberg.

Redakce IW
Redakce IW
22. 4. 2024 | 14:51
Čína

Společnost Saudi Aramco v pondělní tiskové uvedla, že s firmou Hengli Petrochemical podepsala nezávazné memorandum týkající se navrhované transakce. Dodala, že tato transakce je v souladu s její strategii rozšiřovat aktivity v oblasti rafinace ropy a prodeje ropných produktů konečným uživatelům na klíčových trzích.

"Pokračujeme ve zkoumání nových příležitostí na důležitých trzích," uvedla Saudi Aramco. "Těšíme se na vytváření nových partnerství a jsme nadšeni vyhlídkou na rozšiřování své působnosti na čínském trhu," dodala.

Saudi Aramco je největším producentem ropy na světě a na globální těžbě této suroviny se podílí asi deseti procenty. Firmě v loňském roce klesl čistý zisk téměř o čtvrtinu na 121,3 miliardy dolarů, a to zejména kvůli nižším cenám ropy a nižšímu objemu prodeje. Navzdory tomuto poklesu však podnik zaznamenal druhý nejvyšší čistý zisk v historii.

Zdroj: ČTK

ČínaFúze a akviziceRopaSaudi AramcoSvětové akcie
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Vyšší výdaje na obranu: Kde najít stovky miliard, bude je za co utratit a jak to "hrát" jako investoři?

Vyšší výdaje na obranu: Kde najít stovky miliard, bude je za co utratit a jak to "hrát" jako investoři?

1. 7.-Tomáš Beránek
Zbraně