Gruzie jako srdeční záležitost: Apartmány jako zážitek i zajímavá investice

Roky jsem hledal opravdu zajímavou investiční příležitost. Jistě to znáte - jakmile přestanete cíleně hledat, snažit se, najednou to přijde. To pravé, co vás chytí za srdce. O Gruzii jako investici jsem nikdy neuvažoval. Člověk míní, život mění, píše Petr Zapletal, majitel První Investiční.

Apartmány v Gruzii - ilustrační foto
Obrázek: První Investiční

Gruzii vybrala má žena jako destinaci pro dovolenou. Jeli jsme poznávat krásy této různorodé země. Cílem bylo vychutnat si odvážnou architekturu města Batumi přezdívaného evropské Las Vegas, dechberoucí přírodní krásy, majestátní Kavkaz, dokonalou chuť vína a typickou gruzínskou gastronomii. V Gruzii je toho daleko více, je to naprosto netypická destinace, dobrodružná, zábavná, divoká i romantická. A buďte si jistí, že chytí za srdce dobrodruha i romantika. Je to země bez klišé, kterými nás již trochu mohou nudit destinace na jihu Evropy.

Během dovolené jsme se seznámili s lidmi, kteří v Gruzii investují, a další běh událostí byl jasný. Rozhodli jsme se zde investovat formou developerského projektu v podobě stylových investičních apartmánů.

Dokonalá příležitost

Příležitost stavět na perfektním místě, přímo v první linii na pobřeží Černého moře, mezi borovými háji, kde vás ráno budí šumění vln a večer uspává jemný cvrkot cikád. Donekonečna můžete meditovat, cvičit, snídat, večeřet při východech nebo západech slunce, které se dějí nad velkolepými kavkazskými vrcholky či vlnícím se Černým mořem.

V Gruzii můžete trávit čas od jara do zimy a nebudete se nudit. Čeká vás vzrušující koloběh přírodních krás, zdravé a čisté prostředí, nezkažená příroda a milí a vstřícní lidé. V zimě si užijete vše od lyžování přes skalpy po heliskiing, a to vše v prašanu na širokých svazích. Jarní období si vás získá treky napříč probouzející se přírodou, kdy se kopce halí do lučního květinového porostu hýřícího barvami. Léto můžete strávit odpočinkem na pláži s černým léčivým magnetickým pískem. A podzim? Což takhle objevovat gruzínská města a jejich architekturu a v restauracích vychutnávat typické gruzínské pokrmy a delikátní vína? Žádné roční období strávené v Gruzii vám nedá prostor k nudě. Nebudete vědět, čeho si užívat dříve.

Přímým letem jste v Gruzii již za 3,5 hodiny. Za nízkou cenu letenky a pár hodin v letadle vás čeká nádherný a dobrodružný kraj. Vlastnit nemovitost v Gruzii má spoustu výhod. Nebudete se chtít vracet. Gruzii si jednoduše zamilujete a stane se vaším druhým domovem, stejně jako se to stalo mně a mé rodině.

Investice v Gruzii

Díky našemu developerskému projektu Magnetic Beach Resort můžete využít jednu z posledních příležitostí vlastnit nemovitost přímo na pláži. Stavební regulativy jsou v Gruzii stále přísnější. A Magnetic Beach Resort stojí na jednom z nejlepších míst gruzínského pobřeží v klidné lokalitě Kobuleti, které je jen 30 km od města Batumi a 95 km od letiště v Kutaisi.

Když pominu nádherné přírodní scenérie a Gruzii hodnotím jako investor čistě racionálně, mám naprosto jasno. Gruzii jsme si vybrali jako cíl investice, protože rizika jsou nízká a výnosy je dalece převyšují. Ceny pozemků zde každoročně rostou. Trh je otevřený. Tempo růstu turistického ruchu je jedno z největších na světě. Je to bezpečná země s nízkou kriminalitou, stabilní ekonomikou a příznivě nastavenými podnikatelskými podmínkami.

Využít tuto investiční příležitost je logický a racionální krok. Je pro nás nemyslitelné v této zemi neinvestovat. Do projektu Magnetic Beach Resort jsme dali srdce, duši, čas, peníze a veškerou energii. A vám nabízíme možnost chytit příležitost takzvaně za pačesy a pořídit si vlastní luxusní apartmán přímo na pobřeží Černého moře s ročním výnosem z pronájmu od 9,1 %.

Resort je před dokončením. Vzorové apartmány již máme hotové a je možná virtuální prohlídka. Na přelomu srpna a září je reálná osobní prohlídka přímo v Magnetic Beach Resort v Gruzii. Na stavbu osobně dohlížíme. Celý resort budujeme podle přísných západoevropských standardů. Máme zde vlastní stavební dozor, dovezli jsme si dokonce českého kameníka, který obkládá koupelny mramorem. Mramor jsme osobně vybírali v lomech v Turecku. Ze stejné země pochází i na míru tkané koberce. Apartmány jsme vybavili prvotřídními materiály tak, jako kdybychom si je zařizovali sami pro sebe.

Apartmány v Gruzii - pohled do pokoje

Celý resort je v souladu se stylem feng-šuej. Součástí komplexu je 25metrový infinity bazén, pool restaurant s celodenním provozem, plážový bar a sky bar na střeše hotelu. Do všech apartmánů byl pořízen luxusní nábytek, sanita a technologie evropské kvality.

Apartmány od 2,6 milionu Kč

Jedná se o investiční apartmány hotelového typu, a proto jsme se na prvním místě zaměřovali na návratnost investice (ROI) pro vlastníky apartmánů. Návratnost je kalkulována v rozmezí 7 až 12 let, a to výhradně z příjmů z pronájmu těchto apartmánů. Kromě příjmů z pronájmu majitel apartmánu profituje také na růstu hodnoty nemovitosti v čase. Například za posledních 5 let činil nárůst cen nemovitostí v Adžárské autonomní republice průměrně 10-15 % ročně.

Výhodné jsou také místní daňové podmínky, o které se vám kompletně postará naše servisní organizace s místní účetní kanceláří. Obdržíte tedy již čistý výnos bez starostí.

Servis a údržba celého komplexu, jeho chod, dostatek personálu a také péče o pronájmy apartmánů jsou plně zajištěny. Za tyto služby je účtován poplatek, tzv. service fee, který činí 3 USD/m2/měsíc. Každý rok provede servisní organizace vyúčtování a pošle peníze danému investorovi. Stejně tak náklady na spotřebu elektřiny a vody v daném konkrétním apartmánu a pojištění jsou jednou ročně vyúčtovány majiteli apartmánu. Majitel apartmánu si může zvolit jednu ze čtyř variant způsobu využívání a pronájmu svého apartmánu.

Varianta A: Majitel apartmánu jej libovolně využívá a nepronajímá jej

  • platí service fee, energie, pojištění
  • žádné příjmy z pronájmů

Varianta B: Majitel apartmánu jej libovolně využívá a ve volných termínech jej pronajímá

  • platí service fee, energie, pojištění
  • 90 % příjmů z pronájmů

Varianta C: Majitel apartmánu jej kombinovaně využívá a pronajímá

  • neplatí service fee
  • platí energie a pojištění
  • 50 % příjmů z pronájmu

Varianta D: Majitel apartmánu jej nevyužívá a chce fixní roční výnosy

  • neplatí service fee, energie, pojištění
  • roční výnos 3 % ceny apartmánu

Klientům jsme také zajistili možnost financování nákupu apartmánů hypotéčním úvěrem v České republice s úrokovou sazbou od 1,9 % a hodnotou LTV až 80 %.

Co nabízí Magnetic Beach Resort

Zdroj:
První Investiční
Investiční alternativy
Přestat sledovat
Nemovitosti
Přestat sledovat
Turismus a cestovní ruch
Přestat sledovat

Videotéka

4. 12. 2021 20:30
V PONDĚLÍ V 10 HODIN ŽIVĚ: Expertní tržní výhled (Vladimír Vávra, WOOD & Company)
Akcie ČR
Přestat sledovat
Americké akcie
Přestat sledovat
Evropské akcie
Přestat sledovat
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Světové akcie
Přestat sledovat
WOOD & Company
Přestat sledovat
4. 12. 2021 6:52
Na tyto zajímavé investice z dílny WOOD & Company se můžete těšit v prvním čtvrtletí roku 2022
Akcie ČR
Přestat sledovat
Firemní dluhopisy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Nemovitosti
Přestat sledovat
Pražská burza
Přestat sledovat
Primární úpis akcií (IPO)
Přestat sledovat
Private equity
Přestat sledovat
Přestat sledovat
Výhled na rok 2022
Přestat sledovat
WOOD & Company
Přestat sledovat
3. 12. 2021 11:57
Jaroslav Šura: Na americkém trhu držím současné vítěze a ty nové netipuji, časování trhu většinou…
Americké akcie
Přestat sledovat
Časování trhu
Přestat sledovat
Investiční strategie
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Ponaučení pro investory
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
2. 12. 2021 6:49
Filip Kejla a Petr Novotný, jak je nejspíše ještě neznáte
Akciový trh
Přestat sledovat
Finanční gramotnost
Přestat sledovat
Investiční strategie
Přestat sledovat
Investování
Přestat sledovat
Ponaučení pro investory
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
WOOD & Company
Přestat sledovat