Investice do dlouhověkosti: Miliardáři ve hře
|

Investice do dlouhověkosti: Miliardáři ve hře

Mnozí těch, kteří patří k nejbohatším lidem na světě, se začínají zajímat o cesty, jak prodloužit lidský život. Angličtina pro to má úderný výraz longevity. A dává to smysl, protože k čemu je bohatství v pokročilejším věku, když kvalita života s léty klesá?

Krása a zdraví Zdravotnictví a zdravotní péče Světové akcie Trendy Demografie
  • Peter Thiel je žhavým podporovatelem výzkumu dlouhověkosti a biotechnologií. Věnoval přes 10 milionů dolarů Aubreymu De Greyovi a jeho nadaci SENS Research Foundation, která vyvíjí terapie napravující následky procesu stárnutí. Thiel také významně investoval do genetiky a léčby nemocí skrze svůj venture capital fond Founders Club. A v rámci své neziskové nadace založil Breakout Labs, která poskytuje granty pro vznikající vědecké projekty.
  • Larry Ellison, zakladatel společnosti Oracle, investoval 500 milionů dolarů do biomedicínského výzkumu.
  • Spoluzakladatel Microsoftu Paul Allen věnoval 100 milionů dolarů na založení Allen Institute for Cell Science s exkluzivním zaměřením na problematiku stárnutí.
  • Sergey Brin, spoluzakladatel Googlu, má sám genetickou predispozici k Parkinsonově chorobě. Nepřekvapí proto, že věnoval mnoho peněz na výzkum léčby této nemoci, která úzce souvisí se stářím.
  • Google jako takový se silně angažuje v oblasti zdraví a dlouhověkosti. Dceřiná firma Calico před časem vzbudila pozornost svou snahou o zvrácení procesu stárnutí.
  • Jeff Bezos z Amazonu také investuje do longevity. Jeho fond investoval do Unity Biotechnology, která se zaměřuje na eliminaci senescentních buněk v zájmu prodloužení života. Investoval také do společností Grail (zaměření na včasnou diagnostiku rakoviny) a Juno Therapeutics.

Longevity se jeví jako důležitý investiční trend (nejen) v rámci biotechnologií, ale i jako demografický fenomén. Lidé nad 55 let věku tvoří nejrychleji rostoucí demografickou skupinu na světě. A zdaleka nebudou tak omezeni ve svých aktivitách jako předchozí generace. To vytváří řadu příležitostí a mnozí z bohatých to vědí.

Světové firmy, které vytvářejí řešení v oblasti zdravé dlouhověkosti, sleduje i český investiční fond LongevityTech.fund, protože se ve střednědobém horizontu bude jednat o možná nejrychleji rostoucí obor na světě. Fond zahajuje své druhé upisovací kolo v září 2020.