3 akcie, které vám mohou po hlubokém propadu vydělat balík

Když cena akcie propadne na zlomek ceny, může to znamenat, že je s firmou konec, nebo že je to příležitost k nákupu. V případě uhelné NWR z pražské burzy platí spíše to první. Existuje však řada akcií v podobné situaci, na kterých mohou ti, kdo mají pevné nervy a nebojí se rizika, vydělat velké peníze. Důkazem toho jsou některé bankovní akcie po finanční krizi. Následující tři tipy se týkají akcií, jejichž ceny se v poslední době propadly o více než 20 %.

Za poslední měsíc se vyskytlo jen 9 akcií (z 2 781 amerických akcií s tržní kapitalizací vyšší než 300 milionů USD), které ztratily přes 20 % své hodnoty. Většina z nich není dobrá investice a investor by se jim měl vyhnout. Zkušený hráč, který dokáže oddělit odůvodněný propad od přehnaného poklesu, ale může využít nízkých cen k vysokým ziskům.

Pokud máte silný žaludek plavit se po rozbouřeném moři volatility, jsou tři z těchto devíti akcií hodny vaší pozornosti. Dlouhodobě mají všechny uvedené firmy velký potenciál, držte si ale klobouky, protože vás s nimi čeká divoká jízda. A raději si dejte stranou nějakou hotovost, kdyby jejich kurz propadl o dalších 10 %.

1. Quiksilver

Řekněme si to na rovinu - Quiksilveru se nedaří již několik let, takže pokles ceny akcií pod 2 USD není až takové překvapení. Skokový výprodej a propad o 30 % spustily na začátku září špatné kvartální výsledky. Ty ostatně zaostaly za očekáváním v 9 z 11 posledních kvartálů. Firmě se nedaří od roku 2005, kdy za 320 milionů koupila firmu Rossignol. V lednu 2013 přišel do čela firmy ostřílený veterán Andy Mooney, který 11 let pracoval pro Disney a 20 let pro Nike. Akcie se po jeho příchodu dostaly k 9 USD, než opět spadly na dno kvůli velmi slabým posledním dvěma kvartálům.

Nedejte však na první dojem. Firma má tři silné značky - Quiksilver, DC Shoes a Roxy. Mooney se snaží vytěžit z těchto značek maximum a meziročně zvýšil o 50 % marketingové výdaje. Vlastní síti obchodů (firma jich má přes 650) se daří zvyšovat tržby. I internetový byznys zaznamenal meziročně 10% růst tržeb. Do formy se tedy musí dostat velkoobchod, na čemž Mooney intenzivně pracuje. Firmě jde o to, aby přesvědčila lidi kupovat Quiksilver nejen ve vlastních obchodech společnosti, ale hlavně ve velkých řetězcích. A to se může podařit. Firma má na druhou stranu vysoký dluh a hodiny tikají stále hlasitěji. Nicméně na tak nízkých cenách jde o zajímavou příležitost.

2. Conn's

Texaský řetězec prodávající elektroniku, příslušenství a nábytek má problém především s úvěrovým segmentem. Firma se na něj dost spoléhala a maskovala jím horší výkon maloobchodní části. Jenže ve fiskálním roce 2014 se provozní zisk v úvěrové divizi snížil na polovinu kvůli nárůstu špatných půjček. V posledním kvartálu to vedlo k provozní ztrátě ve srovnání se ziskem 7,5 milionu USD před rokem. Je proto pochopitelné, že akciím firmy došla pára a ceny prudce propadly.

Můžete se ptát: "Proč by mě měla tato firma vůbec zajímat?" Existují dva důvody.

  1. V Conn's mohou přijít k rozumu a po 45 letech úvěrový byznys prodat. Je to přece jen maloobchodní řetězec, ne banka.
  2. Společnost je právě uprostřed poklesové fáze cyklu.

Pokud by došlo k prodeji úvěrové divize, je vysoce pravděpodobné, že by dlouhodobě čekal akcie prudký růst. Ale i druhý důvod stačí k tomu, aby se časem cenné papíry firmy odrazily ode dna.

3. Noodles & Company

Síť občerstvení Noodles & Company debutovala na burze teprve loni v červnu. První den obchodování se cena akcií firmy zdvojnásobila a dosáhla 36 USD. Jenže od té doby to s akciemi firmy šlo z kopce. Jeden čas se cena akcie dostala až pod upisovací hodnotu 18 USD. V srpnu zveřejnila společnost výsledky, které investory zklamaly, s výhledem nulového růstu tržeb v restauracích.

Noodles & Company není výjimkou. V případě IPO se stává často, že cena akcií se do roka dostane pod upisovací hodnotu. Prvotní nadšení vyprchá, spekulanti vyprodají pozice a akcie se mohou vydat jediným směrem - dolů. Jenže byznys firmy je na tom dobře. Analytik z UBS Keith Siegner zvýšil v září doporučení na její akcie z "držet" na "koupit". Podle něj jde o jeden z nejlepších růstových příběhů v sektoru pohostinství. Firma má nejlepší návratnost hotovosti v rámci konkurence. Současná cena jejích akcií tak může být velmi výhodnou příležitostí k nákupu.

Zdroj:
InvestorPlace.com
Akciové tipy
Přestat sledovat
Mohlo by vás zajímat
25. 2. 2021 21:31
ABCD investora: Tipy na výběr akcií (nejen) ve středoevropském regionu
Akcie ČR
Přestat sledovat
Akciové tipy
Přestat sledovat
Americké akcie
Přestat sledovat
Evropské akcie
Přestat sledovat
Investiční strategie
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Large caps
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Small caps
Přestat sledovat
Střední a východní Evropa
Přestat sledovat
Světové akcie
Přestat sledovat
1. 3. 2021 12:21
Úspěšný byznys vs. narůstající nejistota: Myslete na nemyslitelné!
Byznys a podnikání
Přestat sledovat
Koronavirus
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
27. 2. 2021 20:31
Vladimír Vávra (WOOD & Company): Na americkém trhu probíhá spíše rotace, k hlubší korekci nevidím…
Akcie ČR
Přestat sledovat
Americké akcie
Přestat sledovat
Evropské akcie
Přestat sledovat
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Světové akcie
Přestat sledovat
WOOD & Company
Přestat sledovat
26. 2. 2021 12:21
Česko v roce 2030: Moderní trendy člověka ze služeb hned tak nevytlačí, věří ekonom David Marek
Česká ekonomika
Přestat sledovat
Česká republika
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Přestat sledovat