50 firem, které v roce 2019 budou stát za pozornost (3. část)

Analytici agentury Bloomberg, kteří sledují stovky titulů z mnoha sektorů, vybrali 50 firem, jejichž akcie pro investory mohou představovat zajímavou výzvu, případně mají v plánu přelomový produkt. Při výběru brali v úvahu růst výnosů, tržní podíl, zadlužení a další faktory. Podívejte se na posledních 16 firem ze seznamu.

50 firem, které v roce 2019 budou stát za pozornost (1. část)
Analytici agentury Bloomberg, kteří sledují stovky titulů z mnoha sektorů, vybrali 50 firem, jejichž akcie pro investory mohou představovat zajímavou výzvu, případně mají v plánu přelomový produkt. Při výběru brali v úvahu růst výnosů, tržní podíl, zadlužení a další faktory. Dnes se podíváme na prvních 17 firem ze seznamu.
50 firem, které v roce 2019 budou stát za pozornost (2. část)
Analytici agentury Bloomberg, kteří sledují stovky titulů z mnoha sektorů, vybrali 50 firem, jejichž akcie pro investory mohou představovat zajímavou výzvu, případně mají v plánu přelomový produkt. Při výběru brali v úvahu růst výnosů, tržní podíl, zadlužení a další faktory. Podívejte se na druhou část seznamu.

NXP Semiconductors

Po dramatickém roce, v němž se nepodařilo sloučení s firmou Qualcomm, se NXP snaží obnovit růst. Špatná výkonnost může být krátkodobá, k lepšímu výkonu na burze by mohly pomoci zpětné odkupy akcií za 5 miliard dolarů. Automobily a průmysl jsou oblasti, kde by měla poptávka po čipech růst, a jsou pro firmy jako NXP dobrou příležitostí.

Osram Licht

Poté, co cena akcií německé firmy loni klesla o polovinu, je cílem pro rok 2019 odraz ode dna. Bývalá světová dvojka ve výrobě žárovek se zaměřuje na speciální osvětlení v automobilech, ve zdravotnictví a zábavním průmyslu. Tyto segmenty jsou příslibem do budoucna, loni vygenerovaly příjmy 2,3 miliardy dolarů.

Petrobras

Brazilská národní ropná společnost prošla v posledních 18 měsících významnou transformací, a to od nejzadluženější ropné společnosti na světě až po rostoucí a výnosnou firmu. Nový prezident Jair Bolsonaro slíbil větší nezávislost, ale loni v květnu, ještě před svým zvolením, podpořil kontrolu cen pohonných hmot. Trh s ním zatím nemá problém, ale bude důležité, jakou formu nezávislosti firmě nakonec umožní.

Prudential

Společnost Prudential zahrnuje tři samostatně regulované a řízené podniky v USA, Velké Británii a Asii. V březnu oznámila, že do roku 2020 odpojí své podnikání v Británii. Management firmy sídlí v Londýně, což po oddělení britské části nebude dávat smysl. Čím blíže bude toto oddělení, tím častěji budou investoři oceňovat americké a asijské divize zvlášť.

Pyxus International

Druhý největší nezávislý obchodník s tabákovými listy na světě v poslední době hodně nakupoval podíly v jiných společnostech a vytvářel společné podniky na rozvíjejících se trzích. Cílem je předat odborné znalosti v oblasti pěstování a zároveň rozšiřovat vliv v odvětvích, jako jsou tekutiny do náplní elektronických cigaret a kanadské konopí.

Range Resources

Od akvizice společnosti Memorial Resources v roce 2016 se investoři o společnost působící v oblasti těžby ropy a zemního plynu příliš nezajímají. Cena akcií klesla od června 2016 do konce roku 2018 z 46,5 na 10 dolarů. Slib ze strany vedení, že bude efektivněji investovat, zvyšovat produktivitu a zbaví se některých aktiv s cílem snížení dluhů, může obnovit optimismus. Zatím k tomu ale nedošlo.

Rosněfť

Perspektiva růstu cen ropy a možnosti zvyšovat produkci znamenají pro společnost dobré vyhlídky. Jednoduchá struktura nákladů, slabý rubl a stabilní produkce umožní společnosti snížit dluh a uklidnit investory, kteří také přivítají program zpětného odkupu akcií v objemu 2 miliard dolarů. Rizikem zůstává rozšíření amerických sankcí proti Rusku.

SoftBank Group

Technologický fond společnosti, v němž je 100 miliard dolarů, možná zpomalí tempo investic. Otázkou zůstává, zda může firma využít 26,3 miliardy dolarů z IPO mobilní divize na financování svých technologických investic. Sloučení dceřiné společnosti Sprint s T-Mobilem je dalším řešením, které může pomoci finanční společnosti omezit rostoucí dluh.

Synchrony Financial

V tomto roce bude ukončena spolupráce finanční společnosti s Walmartem, což může negativně působit na firmu i investory. Rozšíření spolupráce s PayPalem, která zahrnuje nedávný nákup spotřebitelských úvěrů v hodnotě téměř 8 miliard dolarů, a růst byznysu s kartami firmy Amazon však zmírní negativní dopady. Firma také nedávno obnovila kontrakty s firmami Lowe's a J.C. Penney.

Tableau Software

Společnost známá svými grafickými aplikacemi a analytickými nástroji rozšiřuje produktovou řadu o nástroje pro čištění dat a strojové učení, což jí umožní konkurovat na větším trhu skladování dat a reportingu. Společně se silnou poptávkou po zavedených produktech to povede k růstu prodejů.

Tesla

Elon Musk problémy společnosti na Twitteru nevyřeší. Tesla se musí soustředit na problémy v oblasti provozu, kapacity a likvidity, obnovit důvěryhodný řídící tým a zbavit se nepořádku v účetnictví. Zároveň se musí vypořádat s nižšími příjmy, protože bude produkovat stále více levnějších Modelů 3.

Teva Pharmaceutical Industries

Teva má na rok 2019 připravených vícero perspektivních léků. První data ze zkoušek léku Austedo, jenž může zlepšit léčbu Tourettova syndromu, mohou být k dispozici v první polovině roku. Lék znamená pro firmu možný příjem až 1 miliardy dolarů. Dalším perspektivním lékem je Ajovy, který patří mezi nejvýznamnější objevy v oblasti migrény v posledních desetiletích. To může vykompenzovat ztrátu exkluzivity na lék Copaxone na roztroušenou sklerózu (v hodnotě kolem 2 miliard dolarů).

Vodafone Group

Vodafone má šanci se stát největším telefonním operátorem (pevné linky i mobilní sítě) v Evropě, pokud bude schváleno jeho převzetí části firmy Liberty Global. Společnost bude muset čelit rostoucí konkurenci a pomalejšímu růstu výnosů a investoři si musejí zvykat na nového šéfa. Vodafone však stále má rozsáhlou mobilní síť a má zkušenosti i nástroje na to, aby dokázal slučovat své služby.

Wabtec

Společnost působící v oblasti železniční dopravní techniky, založená v roce 1999 fúzí společností Westinghouse Air Brake a MotivePower Industries, v roce 2019 ještě zdvojnásobí svou velikost, když dojde k uzavření akvizice společnosti GE Transportation. Tento obchod, společně se zotavením sektoru nákladní dopravy a technologickými inovacemi, pomůže Wabtecu k dalšímu růstu.

WPP

Jedna z největších reklamních a PR společností se musí potýkat se zpomalováním růstu výnosů, velkými ztrátami a omezováním výdajů klientů. Firma musí přehodnotit obchodní model, aby dohonila hlavní rivaly Omnicom, Interpublic a Publicis a odrazila tlak konkurence u poradenských společností, jako jsou Accenture a Deloitte. Prodej dceřiné společnosti za dobrou cenu je důležitý pro snížení dluhu a zajištění peněz na akvizice.

Xylem

Po několika akvizicích se společnost Xylem stala technologickým lídrem v oblasti zařízení a služeb pro vodovody a čističky odpadních vod. Akcie společnosti však po čtyřech letech rychlého růstu loni ztrácely. V roce 2019 by mělo dojít k výraznému růstu marží, protože dojde k růstu počtu objednávek a skončí některé investice. Velké investice do infrastruktury ze strany státu by pak mohly zajistit další růst.

Zdroj:
Bloomberg
Výhled na rok 2019
Přestat sledovat
Americké akcie
Přestat sledovat
Evropské akcie
Přestat sledovat
Asijské akcie
Přestat sledovat
13. 4. 2021 17:01
VE STŘEDU V 10 HODIN ŽIVĚ: Aktuálně z trhů (Ronald Schubert, WOOD & Company)
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
10. 4. 2021 20:31
Jaroslav Brychta (XTB): V rámci výsledkové sezóny budou nejdůležitější výhledy samotných firem
Akcie ČR
Přestat sledovat
Americké akcie
Přestat sledovat
Evropské akcie
Přestat sledovat
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Světové akcie
Přestat sledovat
8. 4. 2021 17:01
Michal Semotan (J&T Banka): Brzdou růstu akcií ČEZ je i jeho management, zajímavými tituly jsou na…
Akcie ČR
Přestat sledovat
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
9. 4. 2021 6:41
Česká energetika má prostor se připravit na budoucnost, čas ale utíká. Panika je vyvolaná lobbisty…
Akcie ČR
Přestat sledovat
Přestat sledovat
Dividendy
Přestat sledovat
Energetika
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat