6 akciových tipů z tajného portfolia Goldman Sachs

Goldman Sachs má v nabídce ETF s velice chytlavým názvem The Goldman Sachs Hedge Industry VIP, jehož portfolio sice není až tak tajné, jak se může zdát z titulku, ale zahrnuje několik zajímavých akcií, které stojí za zmínku.

ETF je navázán na Goldman Sachs Hedge Industry VIP Index, v němž je 50 titulů, které se nejčastěji objevují mezi deseti největšími pozicemi (proto VIP, very important positions) hedgeových fondů řízených na základě fundamentů.

"Současné slušné výnosy hedgeových fondů vyplývají z nadprůměrného výkonu dlouhých pozic v nejoblíbenějších titulech a také z rozhodnutí navýšit čisté dlouhé pozice ještě před cenovým dnem z prosince 2018," říká Ben Snider z Goldman Sachs. A my se podíváme na to, které tituly k oné dobré výkonnosti pomohly v nedávné minulosti a mohou jí pomoci i v budoucnu.

GoDaddy

Jde o předního poskytovatele internetových technologií pro menší firmy. "Společnost vnímáme jako vedoucího poskytovatele internetových technologií pro malé firmy a jednotlivce. Nyní je největším globálním poskytovatelem placených verzí WordPressu," říká Mark Mahaney ze společnosti RBC Capital.

GoDaddy působí na trhu, kde se točí miliardy dolarů, přičemž společnost využívá byznys model, díky kterému dokáže dosahovat dvojciferného procentuálního růstu a zlepšovat marže. Vedení společnosti je silné a zkušené a produktová základna udržitelná, což společně se zajímavým oceněním a potenciálem fúzí a akvizic dělá z titulu favorita mnoha analytiků a manažerů hedgeových fondů.

SS&C Technologies

Společnost poskytuje cloudové služby a software firmám ve finančním sektoru. Zajišťuje automatizaci funkcí na všech úrovních podnikání, od obchodování a modelování až po správu portfolií a sestavování reportů.

"Firma organicky roste a využívá nákladové synergie z nedávných akvizic. Předpokládáme, že tyto trendy budou pokračovat, a věříme, že management bude schopen současně snižovat dluh a udržovat 20% růst ziskovosti ve střednědobém horizontu," říká Mayank Tandon ze společnosti Needham, která titulu určila cílovou cenu 75 USD.

Alibaba Group

Čínský konkurent Amazonu patří mezi favority investorů a analytici většinou drží nákupní doporučení s průměrnou cílovou cenou okolo 209 USD. "Navzdory makroekonomickým nejistotám spojeným s Čínou si myslíme, že je poměr fundamentálního rizika a potenciálního zisku nadále atraktivní," říká Mark Mahaney. Ocenění považuje navzdory letošnímu růstu kurzu stále za atraktivní.

Investoři se mohou spolehnout na růst zisků plynoucích firmě z jádrového byznysu. Alibaba zároveň hodně investuje do nových strategických podniků, aby zvětšila svůj záběr a rozšířila obchodní modely.

Microsoft

Burzovní stálice má podle analytiků investorům stále co nabídnout. "Microsoft má na trhu stále skvělé postavení, kterému v příštích 12-18 měsících bude pomáhat úspěch cloudového byznysu a strategická vize (Office 365, firemní cloudové řešení Azure)," míní Daniel Ives z firmy Wedbush. Vzhledem k tomu, že by se do roku 2022 mělo používání cloudu zvýšit dvojnásobně, má podle něj firma stále velký potenciál těžit z cloudu a dalších navazujících služeb (umělá inteligence, strojové učení a další).

Peter Weiss z Morgan Stanley upozorňuje, že je Microsoft silný právě v oblastech, které jsou pro firmu nejdůležitější. Považuje Microsoft za nejlepší firmu v technologickém sektoru, a to díky správnému nastavení byznysu a udržitelnému růstu.

Hilton Hotels

Možná nečekaný titul, který ale hedgeové fondy v poslední době zhusta nakupují. Jako jedna z největších hotelových společností na světě má Hilton pod kontrolou přibližně 5 600 spravovaných, franšízových nebo vlastněných hotelů. Celkem jde o zhruba 912 tisíc pokojů. "Věříme, že akcie společnosti budou překonávat konkurenci díky příznivému postavení na trhu s ubytováním," říká Wes Golladay z RBC Capital.

Služby Hiltonu preferují i developeři, takže je logické, že má firma stále velký podíl na nově otevíraných hotelech i výstavbě. Globálně má Hilton na aktuální výstavbě podíl asi 20 %. Potenciál růstu je tedy pro firmu nadále výrazný.

Nexstar Media

Jednička mezi největšími pozicemi ETF Goldman Sachs. Po dokončení akvizice Media General vlastní Nexstar 174 televizních stanic a jako největší poskytovatel TV vysílání v USA cílí na téměř 39 % amerických domácností. Firma je navíc na prahu další akvizice, když se dohodla s Tribune Media na koupi jejích stanic ABC, CBS, FOX a NBC za 6,4 miliardy dolarů. Dohoda by měla být uzavřena ve třetím čtvrtletí, mezitím hledá Nexstar kupce několik svých stanic.

"Věříme, že akvizice Tribune by měla vytvořit pro akcionáře výraznou hodnotu," říká Leo Kulp z RBC Capital. Riziko v podobě neschválení akvizic regulátorem je podle něj malé.

Zdroj:
InvestorPlace.com
Světové akcie
Přestat sledovat
Technologie
Přestat sledovat
Alibaba
Přestat sledovat
Microsoft
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Akciové tipy
Přestat sledovat
8. 5. 2021 20:31
V PONDĚLÍ V 10 HODIN ŽIVĚ: Expertní tržní výhled (Vladimír Vávra, WOOD & Company)
Akcie ČR
Přestat sledovat
Americké akcie
Přestat sledovat
Evropské akcie
Přestat sledovat
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Světové akcie
Přestat sledovat
6. 5. 2021 17:01
Jaroslav Vybíral (ČSOB AM): Pandemie ukázala, že inovativnost vždy obstojí. Masivní fiskální a…
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
6. 5. 2021 17:21
Chlupatý & Sedláček: Kapitalismus se (z)mění. I kvůli pandemii covidu-19
Ekonomické a politické hrozby
Přestat sledovat
Globalizace
Přestat sledovat
Informační technologie
Přestat sledovat
Internet
Přestat sledovat
Kapitalismus
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Světová ekonomika
Přestat sledovat
4. 5. 2021 17:01
Filip Kejla (WOOD & Company): Fundamenty ukazují býčím směrem, investoři ale musejí umět vybírat.…
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
WOOD & Company
Přestat sledovat