Akciové tituly, které analytici na prahu roku 2020 milují (1. část)

Americké akcie mají za sebou jeden z nejlepších roků v historii. Krásná vzpomínka, ztěžuje to ale výběr zajímavě oceněných titulů. Přesto se najdou akcie, které mají podle analytiků atraktivní růstový potenciál.

Najít titul se zajímavou cenou a růstovým potenciálem může být celkem oříšek. Mnoho investorů navíc očekává, že kvůli prezidentským volbám v USA poroste volatilita, ekonomika bude zpomalovat a zpětné odkupy akcií již nebudou takovou podporou pro trh jako v uplynulých letech. Ti, kdo chtějí přece jen najít zajímavé tituly, by se měli dívat na ocenění a hledat defenzivnější a hodnotové akcie. Následující seznam zahrnuje (především) tituly spojené s růstovými očekáváními, u nichž analytici nešetří s nákupními doporučeními.

1. Adesto Technologies

Akcie předního producenta pokročilých polovodičových a integrovaných systémů pro internet věcí mají potenciál i přes 66% růst v roce 2019. Průměrná cílová cena je 12 USD (rozmezí mezi 11 a 13 USD) při současné ceně 8,56 USD (zavírací ceny jsou z 8. ledna).

2. Amazon

Vzhledem k velikosti a ceně akcie je možná Amazon v seznamu překvapením. Vzhledem k šíři byznysu má ale stále možnost růst. Zajímavé je především zaměření na firemní klientelu. Průměrná cílová cena je 2 145 USD (1 850 až 2 400 USD) při současné ceně 1 891,97 USD.

3. Avalara

Software pro kontrolu daňových předpisů sice není nejzajímavějším produktem na trhu, firmě ovšem utěšeně přibývá klientů, a tak překonává očekávání analytiků na úrovni tržeb i zisků (sedm čtvrtletí v řadě). Společnost má stále prostor růst díky expanzi na mezinárodních trzích a novým tržním příležitostem. Cílové ceny se pohybují v rozmezí od 93 USD do 105 USD (průměr 97,17 USD) při aktuální ceně 82,14 USD.

4. Baker Hughes

Technologická firma, donedávna pod křídly GE, patří mezi favority analytiků. Atraktivita spočívá v zaměření na byznys s dlouhým cyklem, stabilní a diverzifikované trhy, silném mezinárodním postavení a portfoliu služeb zaměřeném na technologie. Firma tak nebude mít problém s horším vývojem ekonomiky. Současná cena akcií (24,77 USD) je níže než cílové ceny (27 až 34 USD, průměr 29,4 USD).

5. BioMarin Pharmaceutical

Biotechnologická firma vyrábí léky ValRox (na hemofilii A) a Vosorotide (experimentální přípravek na léčbu achondroplázie), které by v případě pozitivních testů a přijetí mohly firmě zajistit růst tržeb, zisků i ceny akcií. Analytici titul bedlivě sledují a cílové ceny se pohybují v poměrně širokém rozmezí (77 až 158 USD, průměr 111,71 USD, současná cena 84,71 USD).

6. Cleveland-Cliffs

Kvůli poklesu cen komodit a špatně přijaté akvizici AK Steel společnost těžící želenou rudu zaostala za trhem (jen +7 % za rok 2019). Zároveň to může být dobrá příležitost. Akvizice by měla začít generovat růst a zajišťovat dlouho očekávané rozšíření zákaznické základny a předvídatelnější tvorbu peněžních toků díky prodeji špičkové automobilové oceli od AK Steel. Cílové ceny akcií firmy jsou mezi 7,30 a 12 USD, průměr 10,05 USD, aktuální cena je 7,93 USD.

7. Comcast

Mediální a technologická společnost by měla těžit z toho, že se zájem klientů přesouvá k širokopásmovým internetovým službám. Vzhledem k diverzifikovanému portfoliu služeb (obsah, širokopásmové připojení, placená televize, tématické parky a filmy) jde o strategicky dobře zaměřenou společnost. Většina analytiků doporučuje nákup akcií firmy (středeční cena 45,39 USD) s cílovou cenou mezi 44 a 64 USD (průměr 52,31 USD).

8. ConocoPhillips

Jeden z největších světových producentů ropy a plynu si drží na volatilním trhu stabilní cash flow, a to především díky udržitelnému a dlouhodobému plánování. Důkazem je generování volného cash flow na úrovni 50 miliard USD v následujících 10 letech (20 miliard v dividendách a 30 miliard ve zpětných odkupech) při předpokládané ceně ropy 50 USD za barel. A analytici tomu věří, většina jich doporučuje titul nakupovat s průměrnou cílovou cenou 72 USD (rozmezí 65 až 75 USD) při středeční ceně 64,94 USD.

9. Crocs

Názory zákazníků na boty Crocs se sice různí, ale analytici mají jasno. Akcie firmy v posledních měsících zaznamenaly růst, třeba i díky spolupráci s hudebníkem a producentem Postem Malonem by však mohly růst jak prodeje firmy, tak kurz akcií. Růst se projevuje také na cílových cenách (rozmezí 33 až 50 USD, průměr 42,4 USD), které jsou oproti současné ceně (42,68 USD) poměrně nízké.

10. Fortress Transportation and Infrastructure Investors

Firma, která se zabývá přepravou zboží i osob, má v držení mimo jiné terminál pro těžbu ropy a rafinérských produktů v Texasu, 69 komerčních osobních letadel a krátkou vlakovou linku, která jezdí mezi Maine a Montréalem. Růst ceny akcií o 32 % není podle analytiků konečná, titul má podle nich další potenciál, a to díky pozitivnímu zisku EBITDA, zpeněžitelnosti leteckých aktiv i budování ropovodů a skladů v Texasu. Cílové ceny se pohybují mezi 20 a 25 USD (průměr 22,75 USD), ve středu 8. ledna titul uzavíral pod 20 USD.

Zdroj:
Kiplinger
Akciové tipy
Přestat sledovat
Americké akcie
Přestat sledovat
Výhled na rok 2020
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
14. 5. 2021 10:01
Michal Šnobr: Vyloučení Rosatomu z přípravy na dukovanský tendr může být příležitostí pro ČEZ i…
Akcie ČR
Přestat sledovat
Přestat sledovat
Energetika
Přestat sledovat
Geopolitická rizika
Přestat sledovat
Jaderná energetika
Přestat sledovat
Politika
Přestat sledovat
12. 5. 2021 17:01
Ronald Schubert (WOOD & Company): Peníze ztrácejí na hodnotě a vklady v bankách dávno nejsou řešení.…
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
WOOD & Company
Přestat sledovat
11. 5. 2021 17:11
Best & Novotný: Co (ne)nového v kauze Vrbětice aneb Nejen výbuch v Česku hýbe světovou geopolitikou
Česká republika
Přestat sledovat
Ekonomické a politické hrozby
Přestat sledovat
Geopolitická rizika
Přestat sledovat
Politika
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Přestat sledovat
Spojené státy americké (USA)
Přestat sledovat
10. 5. 2021 12:01
Investorský magazín: Family office od A do Z
Bohatství
Přestat sledovat
Investorský magazín
Přestat sledovat
Komerční reality
Přestat sledovat
Nemovitosti
Přestat sledovat
Ponaučení pro investory
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
WOOD & Company
Přestat sledovat