Hvězdy Dow si dají příští týden výsledkové rendez-vous

V příštím týdnu budou investoři netrpělivě očekávat čísla řady firem zahrnutých v indexu Dow Jones. V úterý zveřejní výsledky hospodaření DuPont, Travelers, McDonald's, Johnson & Johnson a operátor Verizon. Středa bude patřit Boeingu a United Technologies. Ve čtvrtek budou reportovat AT&T a Caterpillar a v závěru týdne svá čísla odkryjí Chevron a Procter & Gamble. Na odhad výsledků většiny z nich se podívejte v našem přehledu.

McDonald's (24. 1.)

Investoři mohou očekávat další silný kvartál zejména díky inovacím v produktové řadě. Rozšíření by se měl dočkat i sortiment nápojů. V roce 2012 se společnost chce nadále soustředit na expanzi a zvyšování počtu restaurací. Dvě třetiny z plánovaných nově otevřených provozoven mají být v Asii.

Globální provozovatel restaurací McDonald's by měl oznámit zisk 1,29 USD na akcii ve srovnání s loňským 1,15 USD. Čtvrtletní tržby mají podle analytiků vzrůst na 6,8 miliardy USD z loňských 6,2 milardy USD.

78,3 % analytiků doporučuje akcie k nákupu, což je velmi příznivé hodnocení ve srovnání s 55,2 % hodnocení "koupit" u největších konkurentů.

Verizon (24. 1.)

Druhý největší americký operátor by měl získat konkurenční výhodu oproti AT&T a Sprint Nextel hlavně díky tržbám z iTunes. Segment chytrých telefonů představuje pro firmu nový prostor pro expanzi.

Analytici počítají se ziskem 54 centů na akcii, tedy stejným jako před rokem. Tržby by měly zaznamenat 7,6% meziroční růst na 28,4 miliardy USD.

Více než polovina analytiků doporučuje akcie držet.

Johnson & Johnson

Výrobce zdravotnických potřeb a celé řady dalších produktů je favoritem řady dlouhodobých investorů. Analytici ovšem čtvrtletně předpokládají pokles zisku na akcii.

Ve třetím kvartálu firma vydělala na akcii 1,24 USD, za čtvrtý kvartál by to mělo být 1,1 USD. Meziročně by ovšem zisk měl stále růst o zhruba 6 % z 1,03 USD.

Pro společnost hovoří především skvělá dividendová historie. Již 49 let totiž firma zvyšuje vyplácenou dividendu. Zajímavý je i současný dividendový výnos okolo 3,5 %.

Boeing (25. 1.)

Obamovy snahy o redukci státních výdajů na obranu by mohly na první pohled vypadat jako překážka pro růst leteckého průmyslu, ovšem mnohamiliardový kontrakt na prodej vojenských letadel do Saúdské Arábie, který zahrnuje i 84 Boeingů, dokládá pravý opak.

Zisk firmy by měl oproti loňskému roku klesnout o 9 % na 1,01 USD na akcii. Analytici predikují tržby 19,4 miliardy USD, což by byl téměř 17% meziroční růst ve srovnání s loňskými 16,6 miliardy USD.

AT&T (26. 1.)

AT&T působí v odvětví telekomunikací, mobilních sítí a bezdrátového internetu. Největším konkurentem je Verizon.

Firma má meziročně vykázat 18% pokles zisku, analytici odhadují 45 centů na akcii. Co se týče čtvrtletních tržeb, měly by dosáhnout 32 miliard USD, což by byl ve srovnání s obdobím před rokem (31,4 miliardy USD) zhruba 2% nárůst.

Caterpillar (26. 1.)

Caterpillaru by stejně jako dalším společnostem z průmyslového odvětví měla pomoci aktuální slušná ekonomická data z Číny.

Podle analytiků by Caterpillar mohl reportovat zisk 1,77 USD na akcii v porovnání s loňskými 1,47 USD. Tržby by se měly vyšplhat na 16 miliard USD oproti 12,8 miliardy USD ve stejném období před rokem.

Chevron (27. 1.)

Druhá největší americká ropná společnost podle tržní kapitalizace (za Exxonem) již signalizovala, že by její zisk měl být nižší než v minulém čtvrtletí kvůli poklesu marží a měnovým fluktuacím. Společnost navíc vede právní spor s Ekvádorem kvůli kontaminaci v Amazonii.

Ropná společnost by podle analytiků měla zvýšit zisk o 30 centů na akcii na 2,94 USD. U tržeb analytici očekávají dokonce téměř 50% meziroční nárůst. Před rokem vykázala tržby ve výši 51,9 miliardy USD, letos by to mohlo být 77,6 milardy USD.

Procter & Gamble (27. 1.)

Společnosti Procter & Gamble nejspíš zisk poklesne o 3,5 % z 1,13 USD na akcii na 1,09 USD. Tržby by podle predikcí měly meziročně růst o 1 miliardu na 22,3 milardy USD.

Zdroj:
BusinessWeek
Světové akcie
Přestat sledovat
Výsledková sezóna
Přestat sledovat
25. 2. 2021 17:01
ŽIVĚ: Aktuálně z trhů (s Davidem Navrátilem)
Česká ekonomika
Přestat sledovat
David Navrátil
Přestat sledovat
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
25. 2. 2021 21:31
ABCD investora: Tipy na výběr akcií (nejen) ve středoevropském regionu
Akcie ČR
Přestat sledovat
Akciové tipy
Přestat sledovat
Americké akcie
Přestat sledovat
Evropské akcie
Přestat sledovat
Investiční strategie
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Large caps
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Small caps
Přestat sledovat
Střední a východní Evropa
Přestat sledovat
Světové akcie
Přestat sledovat
25. 2. 2021 12:31
Dominik Stroukal: Kdo chce těžit z výhod bitcoinu, nesmí se bát propadů o desítky procent
Bitcoin
Přestat sledovat
Investiční alternativy
Přestat sledovat
Kryptoměny
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Volatilita
Přestat sledovat
23. 2. 2021 17:01
Kateřina Zychová (Verdi Capital): Hotovost držíme na minimu. Smysl dávají akcie, zvažujeme větší…
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat