Krátkodobý výhled na české akcie: červen 2011 - Telefónica, PM ČR, Pegas, CETV, Fortuna

Potenciál a riziko konzervativních a dividendových akcií v systému SPAD včetně Fortuny a akcií mediální společnosti CME pro následující týdny.

Telefónica

Výsledky spíše potvrdily pokračující pokles v obou telefoniích. Čistý zisk poklesl o 13,5 % za 1Q11. Naši projekci negativně překvapil především větší pokles volání v mobilní telefonii (-15 % vs. oček. -6 %). Po výsledcích jsme provedli lehkou úpravu modelu a lehce jsme snížili cílovou cenu na 427 Kč z původních 430 Kč.

Důvodem bylo snížení odhadů OIBDA do budoucích roků hlavně díky slabému oživení v sektoru volání, které bylo vykompenzováno poklesem bezrizikové úrokové míry. Nadále vidíme jako hlavní nedostatek riziko výrazného snížení dividendy v budoucích letech. Naše projekce vidí snížení DPS (které se půjde jen vyplácet) za roky 2011/12/13 na 31/25/25 Kč/akcii. Nepočítáme zde se snížením základního jmění či odkupem vlastních akcií.

Celkově jsme na současných úrovních na titul neutrální s tím, že kvůli nevyjasněné situaci kolem budoucí dividendy bychom opětovně nevylučovali potenciální větší reakci při ex-dividend dni (září). Při cenových úrovních dosahujících k hodnotě 430 Kč bychom spíše uvažovali o realizaci před dividendou.

Philip Morris ČR

Provozní data za 1Q jen naznačila, co již bylo sděleno mateřskou společností, a to pokračující tlak na prodeje v ČR a nezvýšení ostatních vývozů v souladu s navýšením kapacity v loňském roce. Pozitivní je snaha o udržení marží, a to především cenovou politikou.

Rizikem je vzrůstající senzitivnost kuřáků na cenu a přechod na ultra-levné značky, a tedy od PMČR (ztráta tržního podílu).

Nadále je PMČR defenzivní titul se zajímavým dividendovým potenciálem. Pro budoucí roky počítáme se zhruba 8,0-9,0% hrubým dividendovým výnosem. Tedy stále zajímavý výnos s tím, že za loňský rok si akcionář vyzvedl bonus v podobě mimořádné dividendy. Současné úrovně s odpovídajícím dividendovým výnosem jsou pro nás neutrální.

Fortuna

Situace kolem Sazky a již jasnější výhled na daný trh a urychlení spuštění loterijního businessu nás přiměl k úpravě našeho modelu. Zvýšili jsme cílovou cenu na 154 Kč z 127 Kč právě díky přidání loterijního podnikání do modelu. Jen chceme zmínit, že v době vydání tohoto výhledu je titul již obchodován bez nároku na hrubou dividendu (do 3. 6.).

Sledovat se bude nadále dění kolem Sazky a pak situace v Polsku ohledně on-line sázení. Výsledky byly bez překvapení.

Z dlouhodobého hlediska jsme na titul pozitivní poté, co si ho najdou dlouhodobí dividendoví hráči, a společnost bude dodávat patřičný očekávaný fundament.

Pegas Nonwovens

Dle očekávání výsledky za 1Q (26. 5.) bez překvapení. Zaměřovali jsme se spíše na výhled, který byl potvrzen.

Ohledně investic přišla zpráva sice o týden později, ale přece. Společnost hodlá investovat 55-60 mil. EUR do nové linky v Egyptě. Konečné rozhodnutí bude samozřejmě záviset na konečné dohodě s odběratelem. Potenciální uvedení v činnost je 2H2013. Investici hodnotíme pozitivně, protože společnost dokazuje, že je schopna nadále těžit ze svého technologického náskoku a je schopna se dále rozvíjet, a to i mimo region.

Samotná investice do nové linky by neměla mít vliv na dividendovou politiku. Vzhledem k zveřejnění očekávané zprávy již pro červen nevnímáme výraznější impulz. Nová linka je pro titul dlouhodobě pozitivním faktorem a podporuje naši myšlenku fundamentálně silné a dostatečně defenzivní investice.

CETV (CME)

Nadále zůstává spíše velmi volatilní akcií, která je poháněna sentimentem. Musíme zmínit obnovené prodeje generálního ředitele pana Sarbu, ale nedomníváme se, že by to již trh překvapilo. Navíc se spíše potvrzuje, že prostředky jsou využity na jiné aktivity pana Sarbu (Anglie).

Při v nejbližší době absenci výraznějších faktorů po výsledcích za 1Q a nespecifickém výhledu (možná specifikace po 2Q11) se akcie bude nadále obchodovat v rámci sentimentu a spíše technickému vývoji.

Nadále vnímáme jako zajímavou dlouhodobou myšlenku.

PFNonwovens (dříve Pegas Nonwovens)
Přestat sledovat
Philip Morris ČR
Přestat sledovat
CME (CETV)
Přestat sledovat
Fortuna
Přestat sledovat
Telefónica
Přestat sledovat
26. 1. 2021 17:00
VE STŘEDU V 10 HODIN ŽIVĚ: Aktuálně z trhů
Akciové tipy
Přestat sledovat
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
WOOD & Company
Přestat sledovat
25. 1. 2021 12:00
Investorský magazín: Sazby vs. inflace aneb Hledá se největší tržní riziko roku 2021
Akciový trh
Přestat sledovat
Inflace
Přestat sledovat
Investiční alternativy
Přestat sledovat
Investorský magazín
Přestat sledovat
Nemovitosti
Přestat sledovat
Realitní trh
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Úrokové sazby
Přestat sledovat
Výhled na rok 2021
Přestat sledovat
25. 1. 2021 9:55
Expertní tržní výhled: MONETA (již) zajímavá na prodej a nebezpečí obchodování na páku
Akcie ČR
Přestat sledovat
Americké akcie
Přestat sledovat
Evropské akcie
Přestat sledovat
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Světové akcie
Přestat sledovat
WOOD & Company
Přestat sledovat
22. 1. 2021 12:23
Mertlík: V krach projektu společné Evropy nevěřím, jednotlivé státy jsou si vědomy svého globálního…