Krátkodobý výhled na české akcie: září 2010 - Telefónica, PM ČR, Pegas, CETV

Potenciál a riziko konzervativních a dividendových akcií v systému SPAD a akcií mediální společnosti CME pro následující týdny.

Telefónica O2 C. R.

V tomto případě dochází jen k opakování dřívější strategie. U Telefonicy se naplňuje očekávání růstu před dividendou, kde se náš názor nemění, a ceny v úrovních 440 Kč bychom využili k realizaci krátkodobých zisků ještě před dividendou (40 Kč do 3. září = 9,5% hrubý div. výnos). Důvodem je potenciální nepříznivá reakce po dividendě z důvodu budoucího očekávání na výši příštích dividend (2010 = 37,5 Kč či 9,1% hrubý div. výnos a následovně kolem 30 Kč či 7,3% hrubý div. výnos). Jako měřítko si můžeme vzít podividendový vývoj obdobných titulů jako je TPSA či MATAV, které se obchodovaly níže, než byla samotná dividenda.

V průběhu prázdnin očekáváme zájem investorů díky dividendě (do 3. září). Nicméně využití potenciálního zájmu v tuto dobu bychom upřednostňovali díky budoucímu vývoji dividend a rovněž aktuálního chování titulů po výplatě dividendy.

Krátkodobý výhled

V průběhu prázdnin fungoval zájem investorů díky dividendě (do 3. září). Budoucí vývoj dividendy a aktuální chování titulu po výplatě dividendy budou klíčové.

Philip Morris ČR

PMČR vydal mírně lepší výsledky na nekonsolidované úrovni, než jsme projektovali, ale víceméně daný rozdíl je dán opačným odhadem v případě změny stavu hotových výrobků. To znamená, že tržby i náklady odpovídaly naší projekci. Čistý nekonsolidovaný zisk za 1H 2010 dosáhl 1168 mil. Kč (22,8 % r/r) vs. oček. 1080 mil. Kč, což představuje anualizovaný zisk na akcii ve výši 851 Kč. Zmiňujeme nekonsolidovaná čísla, protože z těch se vyplácí dividenda. Důvodem meziročního růstu zisku je dle očekávání stabilizace exportu na Slovensko z rozsáhlého předzásobení z roku 2007.

Krátkodobý výhled

V současné době máme akcie PMČR v revizi (22. 3. 2010) a provedeme úpravu modelu vzhledem k novým výsledkům, doprovodnému komentáři ze strany společnosti a úpravám ve zdanění ze strany EU. Výsledky víceméně odpovídaly předběžným datům, které již naznačil komentář mateřské společnosti a rovněž odhadovanému trendu. Celkově se potvrzuje trend, že PMČR bude pravděpodobně zůstávat defensivní akcií se solidním dividendovým přínosem, avšak pravděpodobná budoucí potřeba státního rozpočtu (potenciálně vyšší tabákové daně) a nejistý ekonomický výhled limitují větší růst ziskovosti společnosti. Náš pohled je za současných cenových úrovní nadále neutrální.

Pegas Nonwovens

Výsledky za 2Q 2010 spíše nenaplnily očekávání, kdy provozní zisk EBITDA vykázal meziroční pokles o 11 % na 7,5 mil. EUR vs. oček. 7,8 mil. EUR. Důvodem byl větší vliv přenosu zvýšených cen polymerů do nákladů než do tržeb – je zde časové zpoždění. Výhled na celoroční EBITDA s poklesem do -10 % r/r (stejný jako loni) byl potvrzen. Během září by mělo být oznámeno, kdy bude vyplacena dividenda ve výši 0,95 EUR (5,5% hrubý dividendový výnos).

Krátkodobý výhled

Výsledky dle očekávání nepřinesly většího rozruchu. Současné ceny (428 Kč) poskytují dle našeho názoru jen malý potenciál, a tudíž jsme neutrální.

CETV (CME)

Lehké rozčarování po výsledcích a především revizi výhledu (směrem dolu) je stále na titulu patrno. Na druhou stranu se tento specifický faktor dle našeho pohledu již neprojevuje významněji než samotný sentiment. Pro nejbližší období není na titulu očekáván žádný významný milník, kromě výsledků za 3Q a ty budou až na konci října. Sektor navázaný na prodej reklamy aktuálně vstupuje do své silné fáze co se týče reklamního využití. Ke konci roku se rovněž můžou objevovat zprávy ohledně úspěšnosti při vyjednávání cenových podmínek na příští rok. Nicméně i tyto události jsou ještě poměrně daleko.

Krátkodobý výhled

Titul se aktuálně pohybuje velmi volatilně v rozmezí 20-23 USD a kopíruje tržní sentiment. Opětovně zopakujeme, že úrovně kolem 20 USD považujeme za zajímavé i s krátkodobým potenciálem.

PFNonwovens (dříve Pegas Nonwovens)
Přestat sledovat
O2 Czech Republic (dříve Telefónica C.R.)
Přestat sledovat
CME (CETV)
Přestat sledovat
8. 3. 2021 12:41
Vítězové a poražení koronavirové krize na realitním trhu
Investiční alternativy
Přestat sledovat
Komerční reality
Přestat sledovat
Koronavirus
Přestat sledovat
Nemovitosti
Přestat sledovat
6. 3. 2021 20:31
Jaroslav Brychta (XTB): Růst výnosů a sílící dolar jsou na trzích cítit, velký výprodej ale vypadá…
Akcie ČR
Přestat sledovat
Americké akcie
Přestat sledovat
Evropské akcie
Přestat sledovat
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Světové akcie
Přestat sledovat
4. 3. 2021 17:01
Roman Koděra: Velké technologie neřekly kvůli vyšším výnosům poslední slovo, pro Apple je velkou…
Akciový trh
Přestat sledovat
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Světové akcie
Přestat sledovat
3. 3. 2021 15:01
Investice do diamantů: Manuál (nejen) pro začátečníky
Diamanty
Přestat sledovat
Investiční alternativy
Přestat sledovat
Komodity
Přestat sledovat
Ponaučení pro investory
Přestat sledovat