Pět nejlepších akcií na Buffettově nákupním seznamu

Jakých pět akcií by koupil nejspíš Waren Buffett (nebo je přikoupil ke svým stávajícím), vzhledem k jejich vnitřní hodnotě, schopnosti vstoupit na rychle rozvíjející se zahraniční trhy a profitovat na zbitém americkém dolaru?

General Electric (NYSE:GE)

Mezinárodní konglomerát, jehož obchodní aktivity mimo USA přímo těží z globálního zotavování a slabého dolaru, zveřejnil navýšené zisky. GE je největší americká společnost a sklízí ohromné zisky díky industriální poptávce ze zemí jako je například Čína a Indie. GE také využívá výhody z domácí infrastruktury, která dostala část z vládní finanční injekce ve výši 787 miliard dolarů. Navíc, zvyšující se cena za akcií potvrzuje důvěru investorů ve finanční divizi firmy GE Capital Finance, která před nedávnem zveřejnila překvapivě pozitivní hospodářské výsledky. To je také důvod, proč Warren Buffett (v současnosti akcionář GE) a většina analytiků vidí jen jedu cestu, kam se mohou akcie GE nadále ubírat – a to je nahoru.

Microsoft (NASDAQ:MSFT)

Následujících 12-18 měsíců budou plné produktů od společnosti Microsoft, například nový operační systém Windows 7 (náhrada za tolik pomlouvané Visty). Dále, výrobci osobních počítačů sdělují, že celosvětový trh s PC se začíná stabilizovat a dokonce vracet do růstové tendence, což napovídá, že technologický sektor bude ziskový jak v maloobchodní, tak velkoobchodní úrovni. Vyhledávač Microsoft Bing, který používá i Yahoo (YHOO) v jejich novém partnerství a který jen za poslední 3 měsíce získal 11% trhu, se pokusí narušit dominanci Googlu (GOOG). Všechny tyto faktory věští velmi slibnou budoucnost pro Microsoft a s ní i vyšší cenu jejich akcií.

Goldman Sachs (NYSE:GS)

Existuje spousta bohatých investorů s penězi v hotovosti, který se poohlížejí po zajímavé příležitosti k investici, která by jim zajistila nadprůměrné výdělky. S krizí v zádech, mnoho z nich svěřilo své peníze jen těm nejlepším a nejméně rizikovým. V tu chvíli přišel na scénu Goldman Sachs – "s americkou vládou v kapse" díky finanční injekci, vystoupil z pozadí a jako Fénix se ze zbytků popela nejhorší ekonomické recese od Černého pátku postavil do čela následující konjunktury. Zisky a bonusy rostou jako divé a místo hněvu a zlosti je rozumné do akcií pod burzovním označením GS investovat. Nemusíte mít zrovna miliony, abyste byl jejich klient, ale stačí necelých 200 dolarů, abyste se stal akcionářem Goldman Sachs. Přece jenom i Warren Buffett drží v této bance podíl a pokud si on myslí, že stojí za to je vlastnit, tak bychom si to měli myslet i my.

Caterpillar Inc. (NYSE:CAT)

V průběhu zotavování indického a čínského hospodářství se projeví jejich chuť po všech druzích surovin. Zatímco BHP a Freeport-McMoran (NYSE:FCX) jsou surovinoví hráči, kteří těží z vysokých cen komodit, Caterpillar zajišťuje vybavení a technologie nutné k provozu většiny těžebních společností. Podobně jako General Electric, také oni budou spoléhat na místní ekonomické balíčky a finanční injekce, které se použijí na podporu strojírenství a zlepšování stavu národních infrastruktur. Jejich jedinečná výrobní kapacita a neobvykle rozsáhlá síť prodejců dává společnosti Caterpillar obrovskou výhodu nad jejich konkurenty, umožňující expandovat na další trhy a zaujmout první místa v těžkém průmyslu a motorových odvětvích.

Walt Disney (NYSE:DIS)

Nedávná fúze s Marvelem pomohla společnosti Walt Disney stát se ještě více dominantní silou na trhu s televizní zábavou. Díky jejich mnohokanálové distribuci v řadě zemí, se v následujících letech očekává citelný nárůst zisku. Zatímco oslabující americký dolar může ublížit lokálním ziskům v Americe, o to silnější budou jejich zahraniční příjmy. Navíc současná ekonomická situace nutí průměrné Američany, aby strávili své dovolené na americké půdě, což opět povede k vyšší sledovanosti a návštěvnosti jejich tématických parků, například Disneylandu a dalších. Všechny tyto faktory mluví v jasnou volbu vlastnit akcie Disney na další roky dopředu.

Warren Buffett má dvě základní pravidla investování. Pravidlo č.1: Nikdy neztrácej peníze. Pravidlo č.2: Nikdy nezapomeň na pravidlo číslo jedna.

Pokud se globální ekonomika bude zotavovat, výše vyjmenované tituly by měly splňovat tyto dvě podmínky.

Zdroj:
Seeking Alpha
3. 3. 2021 15:01
Investice do diamantů: Manuál (nejen) pro začátečníky
Diamanty
Přestat sledovat
Investiční alternativy
Přestat sledovat
Komodity
Přestat sledovat
Ponaučení pro investory
Přestat sledovat
2. 3. 2021 17:01
Technický pohled na trhy: Jaké hladiny sledovat u hlavních indexů, bitcoinu nebo Tesly?
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
25. 2. 2021 21:31
ABCD investora: Tipy na výběr akcií (nejen) ve středoevropském regionu
Akcie ČR
Přestat sledovat
Akciové tipy
Přestat sledovat
Americké akcie
Přestat sledovat
Evropské akcie
Přestat sledovat
Investiční strategie
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Large caps
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Small caps
Přestat sledovat
Střední a východní Evropa
Přestat sledovat
Světové akcie
Přestat sledovat
1. 3. 2021 12:21
Úspěšný byznys vs. narůstající nejistota: Myslete na nemyslitelné!
Byznys a podnikání
Přestat sledovat
Koronavirus
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat