SPECIÁL: Vše, co potřebujete vědět o IPO Slovak Telekomu

Pražská a bratislavská burza se po čase měly dočkat nového titulu. Téměř polovinu akcií slovenského mobilního operátora Slovak Telekom plánovala na trh uvést slovenská vláda. V den, kdy měla být zveřejněna prodejní cena akcií firmy, ale Slovensko couvlo a plánované IPO zrušilo. Podíl nakonec od Slovenska odkoupí Deutsche Telekom za 900 milionů eur.

Odstartovala veřejná nabídka akcií Slovak Telekom. Drobní investoři je mohou objednávat do 5. května
Fond národního majetku Slovenské republiky nabízí k prodeji až 42 341 537 kusů akcií společnosti Slovak Telekom, a. s., prostřednictvím veřejné nabídky ve Slovenské republice a v České republice. Akcie jsou drobným investorům nabízeny od 22. dubna do 5. května 2015 za cenu 23,60 EUR při retailovém pokynu. Rozpětí nabídkové ceny za akcie bylo stanoveno mezi 17,70 a 23,60 EUR za kus.
Akcie Slovak Telekom stojí před branami burzy, rozpětí nabídkové ceny bylo stanoveno na 17,7 až 23,6 EUR, titul vstoupí i na pražský parket
Cenové rozpětí pro uvedení akcií slovenské telekomunikační společnosti Slovak Telekom na trh bylo stanoveno na 17,7-23,6 EUR. Akcie Slovak Telekom budou retailovým klientům nabízeny od 22. dubna do 5. května 2015. Na trh bude uvedeno 49 % akcií firmy, tedy celý podíl, který dosud držel slovenský stát. Celou firmu by to mělo ocenit na 1,53-2,04 miliardy eur. Titul se bude obchodovat i na burzách v Praze a Londýně.
Analytici o akciích Slovak Telekom: V portfoliu titul ostudu neudělá, ocenění je ale hodně ambiciózní
Stojaté vody burz v Bratislavě a Praze zanedlouho rozvíří nováček. Na trh vstoupí slovenská telekomunikační společnost Slovak Telekom. Co si o akciích firmy myslí analytici a může podle nich nový titul v portfoliích investorů nahradit pohasínající O2 Czech Republic?
Slovensko by mohlo peníze z prodeje akcií Slovak Telekom použít k navýšení podílu ve Slovenských elektrárních
Není důvod, aby slovenský stát nadále držel podíl ve společnosti Slovak Telekom. Na trhu se pohybuje řada telekomunikačních firem, takže monopol Slovak Telekomu je minulostí, a limitující je i řada regulačních opatření. Řekla to Miriam Žiaková, mluvčí slovenského ministra financí Pavola Pavlise. Slovenská vláda by podle Žiakové mohla peníze získané z prodeje akcií Slovak Telekom použít na případné navýšení svého podílu v energetické společnosti Slovenské elektrárne.
Slovak Telekom: Cenové rozpětí bylo údajně zúženo na 17,7 až 19,5 eura, poptávka převyšuje nabídku asi o 50 %
Ve středu končí upisovací období IPO společnosti Slovak Telekom. Ve čtvrtek by měla být zveřejněna cena. Cenové rozpětí bylo původně stanoveno na 17,7 až 23,6 eura, nyní však bylo údajně zúženo na 17,7 až 19,5 eura. Informaci přinesl The Wall Street Journal od zdroje obeznámeného se situací, který nechtěl být jmenován.
IPO Slovak Telekomu se ruší! Slovenská vláda dostala lepší nabídku na prodej svého podílu od Deutsche Telekomu
Slovenská vláda otočila o 180 stupňů a zrušila plánovaný prodej svého 49% podílu v telekomunikační společnosti Slovak Telekom. Agentura Bloomberg napsala, že Slovensko údajně dostalo lepší nabídku na prodej podílu. Vláda zájemce označila za "významného strategického investora". Podle pozdější zprávy Bloombergu Slovensku odkup 49% podílu nabídl majoritní akcionář Slovak Telekomu, německá telekomunikační společnost Deutsche Telekom.
Deutsche Telekom koupí 49 % akcií Slovak Telekomu za 900 milionů eur
Německá společnost Deutsche Telekom koupí od slovenské vlády za 900 milionů eur zbylých 49 % akcií telekomunikačního operátora Slovak Telekom. Deutsche Telekom tak operátora zcela ovládne. Po podpisu příslušných smluv mezi zástupci vlády a Deutsche Telekomu to v úterý novinářům řekl slovenský ministr financí Peter Kažimír.
Telekomunikace
Přestat sledovat
Pražská burza
Přestat sledovat
Akcie ČR
Přestat sledovat
Primární úpis akcií (IPO)
Přestat sledovat
Slovensko
Přestat sledovat
Slovak Telekom
Přestat sledovat
23. 1. 2021 20:30
V PONDĚLÍ V 10 HODIN ŽIVĚ: Expertní tržní výhled
Akcie ČR
Přestat sledovat
Americké akcie
Přestat sledovat
Evropské akcie
Přestat sledovat
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Světové akcie
Přestat sledovat
WOOD & Company
Přestat sledovat
22. 1. 2021 12:23
Mertlík: V krach projektu společné Evropy nevěřím, jednotlivé státy jsou si vědomy svého globálního…
22. 1. 2021 9:00
Ryba (GOLDEN GATE CZ): Inflace výrazně vzroste a centrální banky budou váhat se zvyšováním sazeb.…
Bezpečné investice
Přestat sledovat
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční alternativy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Stříbro
Přestat sledovat
Výhled na rok 2021
Přestat sledovat
Vzácné kovy
Přestat sledovat
Přestat sledovat
22. 1. 2021 6:46
Společensky odpovědné investování je velký trend. S těmito dvěma fondy na něj vsadíte
Ekologie a životní prostředí
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Podílové fondy
Přestat sledovat
Sociálně odpovědné investování
Přestat sledovat
Světové akcie
Přestat sledovat