V hledáčku investičního makléře: Vítané občerstvení pro investiční portfolia

Do & Co je rakouská společnost zaměřující se na tři oblasti takzvaného food servisu – letecký catering, catering sportovních akcí a restaurace, letištní salónky a hotely. Podívejme se na firmu podrobněji.

Nejsilnější divize leteckého cateringu zajišťuje občerstvení pro více než 60 leteckých společností. Mezi největší klienty Do & Co patří Turkish Airlines, British Airways, Emirates, Etihad Airways, Qatar Airways, Cathay Pacific, Austrian Airlines, Singapore Airlines, Air France, South African Airlines, LOT Polish Airlines, Oman Air, Ukraine International Airlines, Royal Air Maroc, Korean Air, EVA Air, Egypt Air, ChinaSouthern Airlines, Royal Jordanian, China Airlines, NIKI, Pegasus Airlines nebo Asiana Airlines. Dlouhodobými cíli firmy v oblasti leteckého cateringu jsou posílení pozice v prémiovém segmentu, unikátní a inovativní portfolio produktů a konzistentní kvalita.

Další divize společnosti se zaměřuje na catering při velkých sportovních akcích, jako jsou fotbalové EURO, finálové zápasy fotbalové Ligy mistrů, tenisový turnaj ATP Masters nebo závody seriálu Formule 1. Konkurenční výhody v této oblasti nalezneme v dlouhodobém partnerství, maximální spolehlivosti, flexibilitě a v silném důrazu na kvalitu. V prémiovém segmentu má tato část společnosti dlouhodobé zkušenosti.

Neméně významnou divizí jsou také restaurace, letištní salónky a hotely. Tato divize zintenzivňuje svou expanzi do maloobchodu a nových Nespresso barů. Do & Co provozuje 29 prémiových salónků po celém světě (Austrian Airlines ve Vídni, Lufthansa ve Frankfurtu a na londýnském Heathrow, Emirates na Heathrow, na newyorském J. F. K, ve Frankfurtu nebo v Mnichově, dále Turkish Airlines v Istanbulu a další.

Akcie pod tlakem geopolitické nejistoty

Akcie společnosti Do & Co jsou v posledních měsících silně negativně ovlivňovány teroristickými útoky v Turecku a Evropě. Dále lze očekávat negativní reakce na politické problémy v Turecku. Letiště v Istanbulu je významným přestupním letištěm mezi Evropou a Asií a domovským letištěm Turkish Airlines. Proto je důležité velice silné partnerství s dalšími velkými leteckými společnostmi, jako jsou Emirates a Qatar Airways. Je totiž pravděpodobné, že tyto dvě aerolinie mohou z problémů v Turecku těžit a ještě posílit své postavení na trhu.

Celkově na tom přitom nejsou akcie aerolinek špatně, jak ukazuje jejich index od agentury Thomson Reuters.

Zdroj:
Česká spořitelna
Evropské akcie
Přestat sledovat
Restaurace
Přestat sledovat
Investiční makléř ČS
Přestat sledovat
Obrázek: Thinkstock
6. 7. 2022 17:05
Největší rizika (nejen) pro český byznys pro druhé pololetí roku 2022
Česká ekonomika
Přestat sledovat
Ekonomické a politické hrozby
Přestat sledovat
Evropská ekonomika
Přestat sledovat
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Světová ekonomika
Přestat sledovat
Obrázek: Profimedia
6. 7. 2022 6:25
Tyleček (XTB): Nová maxima cen ropy nelze vyloučit, situace na trhu bude dále napjatá
Komodity
Přestat sledovat
Přestat sledovat
Ropa Brent
Přestat sledovat
Ropa WTI
Přestat sledovat
Obrázek: BCPP
5. 7. 2022 12:33
Kovařík (BCPP): Vstup nových firem na hlavní trh pražské burzy vyžaduje zklidnění situace, na START…
Akcie ČR
Přestat sledovat
Pražská burza
Přestat sledovat
Primární úpis akcií (IPO)
Přestat sledovat
Obrázek: Erste Group Bank
4. 7. 2022 12:50
Nemovitostní trh v době vyšších sazeb a inflace: Záleží na segmentu. Poptávka je silná, větší…
Bydlení
Přestat sledovat
Investiční alternativy
Přestat sledovat
Komerční reality
Přestat sledovat
Nemovitosti
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
WOOD & Company
Přestat sledovat