Výsledky v týdnu představí čtveřice velkých amerických firem a v Evropě Raiffeisenbank

Mezi velkými americkými společnostmi, které se o své výsledky hospodaření s akcionáři podělí v nadcházejícím týdnu, budou figurovat technologický Hewlett-Packard, Tyson Foods, Campbell Soup a Deere. První dvojice firem oznámí svá čísla hned v pondělí 21. listopadu, na další dvě přijde řada v úterý a ve středu. Z evropské výsledkové sezóny bude investory zajímat zejména Raiffeisenbank, která zveřejní výsledky ve čtvrtek.

Hewlett-Packard (21. 11.)

Hewlett-Packard se zabývá IT technologiemi. Vyrábí počítače a příslušenství, navíc poskytuje software a další služby koncovým spotřebitelům, malým a středním podnikům, ale i velkým společnostem z veřejného sektoru. Jeho největším konkurentem je Apple, v IT odvětví mu dále konkurují Dell, Oracle a Microsoft.

Analytici očekávají 15% snížení zisku oproti minulému roku, konsenzuální odhady počítají s 1,13 USD na akcii (ve srovnání s loňskými 1,33 USD na akcii). Tržby byly před rokem za stejné čtvrtletí 33,28 miliardy USD, letos se očekává 3,5% pokles na 32,1 miliardy USD.

Sentiment analytiků se za poslední tři měsíce zlepšoval, proto mírně rostl i počet jejich doporučení "koupit".

Tyson Foods (21. 11.)

Tyson Foods a jeho dceřinné společnosti operují v potravinářském odvětví. Jedním z nejvýznamnějších konkurentů ze sektoru je Hormel, který zveřejní své výsledky v úterý.

Konsenzus odhadů analytiků ohledně zisku je 31 centů na akcii, což znamená, že je očekáván 51,6% pokles z 64 centů na akcii před rokem. Predikce tržeb počítají s 8,2 miliardy USD, tedy 10,2% nárůstem oproti minulému roku.

Valná většina analytiků (81,3 %) doporučuje akcie Tyson k nákupu. Ve srovnání s nejbližšími konkurenty je toto hodnocení velmi příznivé, u nich je podíl hodnocení "koupit" pouze 36,7 %.

Campbell Soup (22. 11.)

Campbell Soup a její dceřinné společnosti se zabývají výrobou potravin, mezi jejími největšími konkurenty je například Heinz.

Analytici očekávají zisk 79 centů na akcii, tedy 3,7% pokles ve srovnání s loňskými 82 centy. Čtvrtletní tržby by se měly oproti minulému roku zvýšit o 1,7 % z 2,17 miliardy USD na 2,21 miliardy.

Většina analytiků zůstává akciím Campbell Soup věrná, 14 ze 16 analytiků doporučuje akcie držet.

Deere (23. 11.)

Deere & Company vyrábí produkty pro terénní úpravy, dále jeho výrobky a poskytované služby najdou uplatnění v zemědělství, lesnictví i ve stavitelském průmyslu. Ve strojním průmyslu je jejím největším konkurentem Caterpillar.

Analytici očekávají meziroční 33,6% růst zisku, za uplynulé čtvrtletí je zisk odhadován na 1,43 USD na akcii (loni to bylo jen 1,07 USD). Čtvrtletní tržby by měly dosáhnout 7,84 miliardy USD, tedy o 19,4 % více než loňských 6,56 miliardy USD.

Většina analytiků doporučuje akcie Deere držet (8 z 15).

Raiffeisenbank (24. 11.)

Zisk této evropské bankovní společnosti by měl vyšplhat na 0,88 EUR na akcii, loni to bylo 87 centů. Roční zisk by se měl dostat na 4,32 EUR na akcii, což by znamenalo 22,7% pokles oproti 5,59 EUR na akcii před rokem.

Čtvrtletní tržby jsou odhadovány na 1,3 miliardy EUR, ve srovnání s výsledky z loňska (1,1 miliardy EUR) to představuje 18,2% růst.

Zdroj:
Bloomberg
Výsledková sezóna
Přestat sledovat
Evropské banky
Přestat sledovat
8. 3. 2021 12:41
Vítězové a poražení koronavirové krize na realitním trhu
Investiční alternativy
Přestat sledovat
Komerční reality
Přestat sledovat
Koronavirus
Přestat sledovat
Nemovitosti
Přestat sledovat
6. 3. 2021 20:31
Jaroslav Brychta (XTB): Růst výnosů a sílící dolar jsou na trzích cítit, velký výprodej ale vypadá…
Akcie ČR
Přestat sledovat
Americké akcie
Přestat sledovat
Evropské akcie
Přestat sledovat
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Světové akcie
Přestat sledovat
4. 3. 2021 17:01
Roman Koděra: Velké technologie neřekly kvůli vyšším výnosům poslední slovo, pro Apple je velkou…
Akciový trh
Přestat sledovat
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Světové akcie
Přestat sledovat
3. 3. 2021 15:01
Investice do diamantů: Manuál (nejen) pro začátečníky
Diamanty
Přestat sledovat
Investiční alternativy
Přestat sledovat
Komodity
Přestat sledovat
Ponaučení pro investory
Přestat sledovat