Vyvolávači tržních bouří opět na scéně

Rizika ve světě neubývá, spíše naopak. Známé osobnosti světa financí zhoršují své už tak pesimistické tržní předpovědi, v nichž varovali například před 87% rizikem krachu. Největší obavy mají z procesu tištění peněz ze strany Fedu, který může vést k bublině na rizikových aktivech, a dále z vývoje na dluhopisovém trhu, kde se může obracet dlouhodobý býčí trend.

Gary Shilling: Propad S&P 500 a světová recese

Vzhledem ke světové recesi, která stlačí korporátní výnosy i ziskové marže a povede k ztrátám v jiných měnách kvůli silnému dolaru, vidí Shilling provozní zisk S&P 500 čtvrtinu pod konsenzem Wall Street. Valuace podle něj spadnou na úroveň dna medvědího trhu kolem P/E 10. Indexu amerických akcií S&P 500 předpovídá propad k hladině 800 bodů.

Bill Gross: Úvěrová supernova v nebezpečné blízkosti

PIMCO má v ohrožení 2 biliony USD, pokud levné peníze Fedu způsobí explozi a srazí ekonomiku na kolena. "Investičnímu bankovnictví, které ještě před deseti lety podporovalo rozvoj malých podniků, nyní dominuje páková spekulace a Ponziho schéma," obává se slavný dluhopisový investor.

Nouriel Roubini: Přijde světový kolaps, připravte se na dokonalou bouři

Roubini varuje, že dříve či později čeká svět další nepříjemný boj s dluhy. Stačí málo, aby se růst světové ekonomiky zastavil a popostrčil ji do recese.

InvestmentNews: Krach na dluhopisovém trhu se blíží. Bomba tiká

Titulní strana InvestmentNews byla nepřehlédnutelná. 90 tisíc čtenářů (poradců) jejich předpovědím důvěřuje. Miliony investorů nemají představu o tom, co se na trhu chystá.

Gary Shilling: Velký šok způsobí nový krach

Dlouhodobý přispěvatel magazínu Forbes varoval před rally akcií po celém světě, která není podpořena růstem reálné ekonomiky. Honba za výnosy v prostředí nízkých úrokových sazeb navozuje dojem zvětšující se bubliny. Shilling varuje před blížící se černou labutí a velkým šokem.

David Stockman: Pryč z trhu, ukryjte se do hotovosti

"Zastavte Fed v mikromanagementu ekonomiky," hlásal Stockman v březnu. "Už žádné levné peníze, zpětné odkupy na dluh a investování do private equity. Obnovte původní misi Fedu - poskytovat likviditu v dobách krize."

Charlie Ellis: Rada dlouhodobým investorům? Ruce pryč od dluhopisů

Dlouhodobým investorům radí nevlastnit dluhopisy. A pokud je mají, rychle se jich zbavit.

Jeffrey Gundlach: Čeká nás ještě horší krize

"Nevyhnutelná třetí fáze krize, jejíž dopady v mnohém předstihnou krizi z roku 2008, teprve přijde," věří investiční guru. Nakupuje pevná aktiva a sedí na hotovosti. Čeká na příležitosti k nákupům při výprodejových cenách.

Gary Shilling: Růst amerického HDP klesne k nule

Shilling předpovídá dalších osm let pomalého reálného růstu kolem 2 %. Navíc věští 9 megatrendů, které během další generace zpomalí růst k nule.

Stratég Société Générale: Bublina beze jména poblíž prasknutí

"Jsme lapeni v prostředí čtvrté megabubliny přikrmované Fedem od doby rozmachu konzervativní ekonomiky. Bublina, která je zatím beze jména, se nafukuje, stejně jako asijská krize, dot.com nebo nemovitostní bublina."

Peter Schiff: Dvojnásobně katastrofické predikce

Peter Schiff, šéf Euro Pacific Capital a autor The Real Crash: America's Coming Bankruptcy, neupustil od svých katastrofických predikcí. "Jsem si jistý, že krize, která se na nás chystá, bude mnohem horší než ta v roce 2008," věří.

Rada guvernérů Fedu: Neudržitelná bublina na akciích a dluhopisech

Členové rady Fedu vyjádřili silné obavy ohledně politiky nízkých úrokových sazeb a programu nákupů dluhopisů, které by podle nich mohly nastartovat neřízenou inflaci a neudržitelnou bublinu.

Terry Burnham: Plazí mozky, popírání, devastující pokles

Bývalý hedgeový portfoliomanažer a autor Mean Markets and Lizard Brains předpovídá pád indexu Dow na 5 tisíc poté, co dosáhne úrovně 20 tisíc bodů.

Robert Shiller: Bubliny stále dokola. Iracionální nadšení je zpátky

Miliony investorů hledají v "novějším novém normálu" něco lepšího než současnou nejistotu. V loňském červencovém Bubbles Forever Shiller varoval, že se iracionální nadšení do USA vrátilo.

Zdroj:
MarketWatch
Medvědí trh
Přestat sledovat
Přestat sledovat
6. 3. 2021 20:31
V PONDĚLÍ V 10 HODIN ŽIVĚ: Expertní tržní výhled (s Jaroslavem Brychtou)
Akcie ČR
Přestat sledovat
Americké akcie
Přestat sledovat
Evropské akcie
Přestat sledovat
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Světové akcie
Přestat sledovat
4. 3. 2021 17:01
Roman Koděra: Velké technologie neřekly kvůli vyšším výnosům poslední slovo, pro Apple je velkou…
Akciový trh
Přestat sledovat
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Světové akcie
Přestat sledovat
3. 3. 2021 15:01
Investice do diamantů: Manuál (nejen) pro začátečníky
Diamanty
Přestat sledovat
Investiční alternativy
Přestat sledovat
Komodity
Přestat sledovat
Ponaučení pro investory
Přestat sledovat
2. 3. 2021 17:01
Technický pohled na trhy: Jaké hladiny sledovat u hlavních indexů, bitcoinu nebo Tesly?
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat