Non-Fungible Castle 2022 začal výstavou umění 21. století. To ale ani zdaleka není vše

Non-Fungible Castle 2022
Obrázek: House of Lobkowicz

Součástí letošního ročníku akce Non-Fungible Castle (NFCastle) je kromě výstavy, která přivezla do Prahy díla takových hvězd současného umění, jako jsou Banksy, Daniel Arsham nebo Čang Chuan, a jež je od 27. října 2022 otevřena návštěvníkům zdarma v Lobkowiczkém paláci na Pražském hradě, také interaktivní kulturní program v Nelahozevsi a mezinárodní konferenci. Během těch budou poprvé českému publiku představeni nejmodernější humanoidní roboti současnosti - Desdemona a Sophia.

V pátek 4. listopadu 2022 se v Nelahozevsi, rodišti světoznámého skladatele Antonína Dvořáka, jehož život a dílo se staly ústředním tématem letošního ročníku NFCastle, uskuteční unikátní kulturní událost, která propojí technologie 21. století s tradicemi a světovým kulturním dědictvím. Virtuální realita, lidové tance, zpívající robot Desdemona, imerzivní divadlo a mnoho dalších aktivit a zajímavostí čeká na všechny, kdo si koupí vstupenku v podobě NFT a vypraví se do Nelahozevsi speciálním historickým vlakem.

V sobotu 5. listopadu vyvrcholí letošní ročník NFCastle mezinárodní konferencí, na které budou odborníci z celého světa diskutovat o možnostech, výzvách či právních aspektech, jež s sebou propojování světa umění a blockchainu přináší. Jeden z panelů je pořádán ve spolupráci s Evropskou komisí a zúčastní se jej také Ivan Bartoš, místopředseda vlády ČR pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj. Mezi řečníky budou také například Jonathan Dotan, zakládající ředitel společnosti Starling Lab, která ve spolupráci s USC Shoah Foundation využívá blockchain k uchování příběhů přeživších holokaustu, Lady Pheønix, významná představitelka světa digitálního umění, nebo Juan Manuel Sevillano Campalans, výkonný ředitel Gala - Salvador Dalí Foundation.

Panelové diskuze se zúčastní také Sophia, nejmodernější humanoidní robot na světě s nejpokročilejší úrovní umělé inteligence. Sophia, která vystupovala v pořadech CNBC, Forbes, The New York Times, The Wall Street Journal nebo také v The Tonight Show, bude diskutovat s Davidem Hansonem, zakladatelem společnosti Hanson Robotics, o prolínání umělé inteligence a blockchainu. Zajímavou osobností, jež bude diskutovat během jednoho z panelů a poté vystoupí v rámci večerního programu, je známá kanadská zpěvačka a skladatelka Kiesza. Její hit Hideaway z roku 2014 obsadil první místo v UK Singles Chart a během své bohaté kariéry spolupracovala například s Rihannou, Skrillexem či Demi Lovato.

Výstava v Lobkowiczkém paláci je otevřena zdarma do 13. listopadu 2022 a k vidění jsou na ní vizuálně mimořádně zajímavá díla. "Je to spojení vynikajících uměleckých děl z minulosti a z nich předními světovými umělci současnosti čerpané inspirace. Dílům byl díky moderním technologiím vdechnut nový život. Máme zde díla inspirovaná prací Antonína Dvořáka, ale také Karla Jaromíra Erbena či Toyen," říká William Rudolf Lobkowicz.

Stejně jako loni budou vybraná díla z výstavy dražena ve formě NFT a výtěžek bude použit na projekt revitalizace rodného domu Antonína Dvořáka v Nelahozevsi. On-line aukce bude zahájena 5. listopadu 2022 a uzavřena 11. listopadu 2022 v 11.11.

Veškeré informace o programu, výstavě, vstupenkách a aukci naleznete na www.nfcastle.com.

Investiční alternativy
Přestat sledovat
Kryptoměny
Přestat sledovat
Sběratelství
Přestat sledovat
Umění
Přestat sledovat
Obrázek: Pexels.com
3. 2. 2023 10:09
Koblic (BCPP): Ceny energií půjdou dolů, zestátnění ČEZ je ekonomická pitomost
Akcie ČR
Přestat sledovat
Přestat sledovat
Elektřina
Přestat sledovat
Energetika
Přestat sledovat
Komodity
Přestat sledovat
Zemní plyn
Přestat sledovat
Obrázek:
1. 2. 2023 17:02
Co nového v kryptosvětě: Problémy Binance, (stále) malý trh s bitcoinem a chybné chápání digitálních…
Bitcoin
Přestat sledovat
Investiční alternativy
Přestat sledovat
Kryptoměny
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Obrázek: Profimedia
1. 2. 2023 10:23
Šokující předpověď Steena Jakobsena (Saxo Bank): Česko se brzy vzdá koruny a přijme euro
Česká ekonomika
Přestat sledovat
Česká koruna
Přestat sledovat
Česká republika
Přestat sledovat
Dánsko
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Výhled na rok 2023
Přestat sledovat
Obrázek: Thinkstock
31. 1. 2023 6:23
Hájek (XTB): Rok 2023 nebude přát akciovým býkům, americký trh není atraktivně oceněný
Americké akcie
Přestat sledovat
Ocenění
Přestat sledovat
Výhled na rok 2023
Přestat sledovat