6. 3. 2021 20:31
V PONDĚLÍ V 10 HODIN ŽIVĚ: Expertní tržní výhled (s Jaroslavem Brychtou)
Tentokrát něco o skvělém lednu, který nemusí vést ke skvělému investičnímu roku 2019, ukážeme také další graf dokazující konec býčího trendu, přidáme něco o čínské krizi, o tom, co je potřeba k tomu, abyste byli úspěšnými investory, a nakonec o tom, jak lidé v USA bojují s třeskutými mrazy.
Americké akcie mají za sebou nejlepší leden od roku 1987, ale to nic neznamená, protože nikdy nikdo neví, co se bude dít dál. Před rokem to vypadalo na nejlepší start roku za 31 let, ale dopadlo to neslavně.
— Sven Henrich (@NorthmanTrader) 31. ledna 2019
Opět něco z rubriky "udělejme to tak, aby nám to vyhovovalo". Podle grafu níže jsou nyní akcie 122 % nad dlouhodobým trendem. Naposledy tomu tak bylo na konci 20. století před prasknutím technologické bubliny. Takže je tedy prý jasné, že pojedeme z kopce. Ale stále nikdo neví, kdy to začne.
This past September saw the stocks reach 122% above the trend line. In nearly 150 years, the only months that saw prices more overbought than that were those encompassing the 1999-2000 market top — the most excessive, bubbly top in U.S. market history. https://t.co/Ph58FM7Guu pic.twitter.com/KJv0MBnblr
— Jesse Felder (@jessefelder) 31. ledna 2019
O tom, že Čína může být startérem další celosvětové krize, jsme psali nedávno. Jan Bureš to vidí podobně a přidává konkrétní čísla.
Proč další krize může přijít z Číny 🇨🇳 (pro @ForbesCesko)a koho to bude bolet nejvíce - 🇩🇪Německo je "první na ráně" https://t.co/T1auNVB7uD pic.twitter.com/MRWmKD22Bw
— Jan Bures (@BuresHonza) 31. ledna 2019
Stále více čínských firem upozorňuje na to, že by investoři měli počítat se zhoršením jejich hospodářských výsledků v nejbližší době. A že je to prý jen začátek.
Chinese companies are portraying a much bleaker picture of the nation's economy than the official data suggest. https://t.co/ETSnw2tMHR
— Lisa Abramowicz (@lisaabramowicz1) 31. ledna 2019
A pochybnosti panují i ohledně vládou reportovaného 6% růstu. Skutečnost může být horší.
China's real growth rate is probably about 2% annualized right now, versus the 6% figures being cited by the government: @ChinaBeigeBook https://t.co/6NIECxf9Rb
— Lisa Abramowicz (@lisaabramowicz1) 31. ledna 2019
Když se známého investora Howarda Markse jeden z diváků na konferenci Context Summit v Miami zeptal, co potřebuje, aby se stal stejně úspěšným investorem, odpověď zněla: "Mojí první radou je začít v roce 1968." Obecenstvo se pobavilo, my ostatní si můžeme říci, že máme zkrátka smůlu, případně že budeme potřebovat hodně trpělivosti.
An audience member asked billionaire-founder-of-mega-distressed-debt-firm-Oaktree @HowardMarksBook for tips on how to be a successful investor like him.
— Mary Childs (@mdc) 30. ledna 2019
"My first advice is to start in 1968," he says.
Audience dies laughing#contextmiami
Severovýchod USA sužují mrazy. Donald Trump to nechápe a vzývá globální oteplování. A lidé bojují, jak se dá. Americké teenagerky to dělají hodně stylově.
Hey Polar Vortex, you may freeze my @JusticeForGirl pants but you’ll never kill their style #FrozenJustice #SisterhoodOfTheFrozenPants #PolarVortex #MNnice #BoldNorth #Negative50 #WinterFun #PerfectLanding pic.twitter.com/7s9Lro7Lpx
— Danika Brinda (@DanikaBrinda) 31. ledna 2019
A někteří idioti se snaží napodobit video z YouTube s horkou vodou na mrazu. Příliš se jim to nedaří.
Snow people - please stop throwing boiling water in the air. pic.twitter.com/zeiIhDg3lU
— Rudolf E. Havenstein Remembers (@RudyHavenstein) 31. ledna 2019