Co Twitter dal: Skvělé investice
Tentokrát o jednorožcích, 11 bilionech dolarů, které nic nevydělají, o skvělém vyjednávači Donaldu Trumpovi a možném dopadu obchodní války na ekonomiku, o nákupech ETF ze strany japonské centrální banky a o jednom skvělém jezdci, který již podruhé smrti neunikl.

1. A zase ti jednorožci
O jednorožcích (unicorns), tedy startupech, které jsou ohodnoceny na více než jednu miliardu dolarů, a jejich neúspěších na akciových burzách v poslední době píšeme často. Ale nedá mi to, musím přidat ještě tuto tabulku s firmami, které uvedly své akcie na burzu v posledních třech kvartálech. Souhrnné roční tržby těchto firem činí 25 miliard dolarů, ale jejich ztráta činí neuvěřitelných 6 miliard dolarů. Tomu se říká investice!
"15 tech unicorns that went public over the past three quarters: Put these companies altogether in a pot, and they’d make one enormous, money-losing super-unicorn, with more than $25 billion in annual revenue coupled to more than $6 billion in losses" https://t.co/JRg0s5QHzD pic.twitter.com/VwhFuJki3Z
— Trevor Noren (@trevornoren) 20. května 2019
2. Dluhopisy se záporným výnosem
Investoři po celém světě drží dluhopisy se záporným výnosem v objemu až 11 bilionů dolarů. Zkrátka půjčili peníze, a ještě za to platí. Další skvělá investice!
H/T @lisaabramowicz1 : Almost $11 trillion worth of bonds globally are now negative yielding (that is, holders lend their money and pay for the privilege of doing so). #economy #markets pic.twitter.com/7OuReH1BMM
— Mohamed A. El-Erian (@elerianm) 21. května 2019
3. Co nového v obchodní válce?
USA se smilovaly nad firmou Huawei. Tuším, že za pár hodin nebo dnů budeme číst vyjádření Donalda Trumpa o tom, jak to zase úžasně vyřešil a odvrátil hrozbu krize. Nejdříve vytvoří problém, pak jej vyostří, aby nakonec sklopil uši a promluvil o své skvělé schopnosti vyjednávat a významném vítězství pro USA.
— Sven Henrich (@NorthmanTrader) 21. května 2019
Mimochodem, pokud se obchodní válka naplno rozvine, do roku 2021 to světová ekonomika podle ekonomů z Bloombergu pocítí naprosto jednoznačně.
In an extreme trade-war scenario, global GDP in 2021 would be lower by 0.6% - close to $600 billion - relative to a no trade war scenario. https://t.co/YVBsV8SFeV
— Lisa Abramowicz (@lisaabramowicz1) 21. května 2019
4. Bank of Japan a ETF
Japonská centrální banka opět dokazuje, že tu americkou strčí do kapsy. Drží prý až 77 % japonského trhu s ETF. Podle guvernéra Haruhika Kurody by nákupy ETF měly omezit fluktuace na akciovém trhu, jejich cílem není podporovat růst cen akcií.
The Bank of Japan taught the world's central banks how not to conduct a bond-buying program in the 2000s.
— Mike Bird (@Birdyword) 21. května 2019
Now, its showing the world how not to conduct a stock-buying program.
The BOJ owns more than 75% of Japanese ETFs but has little to show for it. https://t.co/dQGxlzvTqZ pic.twitter.com/cfmYA13TU4
5. Zemřel Niki Lauda
Niki Lauda byl pro mě ztělesněním F1 dříve, než jsem viděl první závod. Borec.
🏎Příběh, který překračuje hranice sportovního světa. Niki Lauda v roce 1976 málem uhořel ve svém monopostu. Probudil se při posledním pomazání a po několika týdnech znovu závodil.
— ČT24 (@CT24zive) 21. května 2019
🏆Zemřela legenda motorsportu. Bylo mu 70 let. pic.twitter.com/wIgSR9j56M