Investičníweb.cz: TOP 10 článků týdne

Deset nejlepších článků a videí na Investičním webu za uplynulý týden.

USA vs. zbytek světa: Jak poznat, že jsou akcie správně oceněné?
Levné akcie nejsou zárukou zajímavého výdělku a drahé akcie nemusejí vždy být špatným nákupem. Co je při oceňování akcií důležitější? A jsou dnes americké akcie příliš drahé, nebo jsou ostatní trhy podhodnocené?
KONTEXT LIGHT aneb Poznej a vydělej (3. díl): Proč (ne)zkusit výbušnou Střední Ameriku?
Prázdninová pohoda je tady a s ní čas na (ne)vážné experimentování. Tím může být například spojení investiční a turistické exotiky v podobě výletů do méně známých destinací doplněných sázkou na něco z toho, co si člověk na místě osahá. Pokud vám střelba mimo mainstream nevydělá, zůstane zážitek s přidanou hodnotou. V rámci letní tour de force se dnes vydáme do Střední Ameriky.
Technologie jako spasitel zlata aneb blockchain v nečekané roli
Prakticky od vzniku elektronické měny bitcoin dochází k jejímu srovnávání s jedním z nejtradičnějších nástrojů směny, zlatem. A přestože je dnes bitcoin velice populární, z technologického pokroku jako takového může těžit také zlato.
FAANG vs. Dot.com aneb Časy se mění
Akcie společností Facebook, Apple, Amazon, Netflix a Alphabet v současnosti táhnou americký trh k rekordům, a tak investoři začínají spekulovat, zda aktuální optimismus nevyústí v podobnou krvavou lázeň jako internetová horečka z přelomu tisíciletí.
Bodlák (CARDUUS): Největším rizikem pro nemovitosti je systém, realitní portfolio diverzifikujte i teritoriálně a legislativně
Nemovitosti zůstávají jednou z nejdůležitějších investičních alternativ v rámci rodinného majetku. Kolik procent portfolia by měli investoři určit na realitní investice? Nejen o tom hovořil na červnovém Investičním fóru Pavel Bodlák ze společnosti CARDUUS Asset Management.
Transferové ceny jako jeden ze zdrojů naší chudoby
Klub rozvinutých zemí OECD minulý týden zveřejnil nejnovější verzi svých Transfer Pricing Guidelines for Multinational Enterprises and Tax Administrations. Jedná se o příručku, která dává národním daňovým orgánům (a jejich "protivníkům" v daňových odděleních nadnárodních firem) pokyny, jak stanovovat ceny účtované v přeshraničních transakcích mezi spřízněnými subjekty (transferové ceny), aby to vyhovovalo základnímu principu "na vzdálenost ruky" (at arm's length). Co to znamená, vysvětluje analytik Michal Skořepa z České spořitelny.
Vrchol na akciovém trhu je blízko, levné peníze přestávají být politicky únosné
Není žádnou novinkou, že centrální banky mají kvůli levným penězům, jimiž zalily trhy, na svědomí zvyšování ekonomické nerovnosti a rekordy na akciových trzích. Tyto levné peníze ale přestávají být v kurzu a akcie mohou být první, kdo stahování hotovosti z trhů odnese.
Hotovost, a král?
Na konci minulého měsíce oslavily bankomaty 50. narozeniny. Bývalý šéf americké centrální banky Paul Volcker kdysi prohlásil, že plechové krabice určené k vybírání hotovosti jsou jedinou užitečnou inovací bankovnictví. Vývoj posledních let ale naznačuje, že by se bankomaty mohly dostat na seznam ohrožených technologií.
Ray Dalio očekává konec éry levných peněz
Ray Dalio, zakladatel Bridgewater Associates, největšího hedgeového fondu na světě, očekává, že doba, kdy centrální banky "léčily" světovou ekonomiku levnými penězi, je u konce. Trhy by se podle něj měly připravit na prostředí bez neomezené podpory měnových autorit.
Investorský magazín: Ethereum na cestě ke kryptotrůnu a nejčastější přešlapy začínajících podnikatelů
Bitcoin není ani zdaleka jedinou kryptoměnou. Stále více pozornosti na sebe strhává blockchainová platforma ethereum. Jaké jsou přednosti etherea ve srovnání s jinými virtuálními měnami a k čemu vlastně slouží? Nejen to se dozvíte v aktuálním Investorském magazínu, ve kterém nechybí ani přehled nejčastějších chyb začínajících podnikatelů, horké prázdninové investiční tipy a tradiční pohled do burzovního a ekonomického kalendáře na nový obchodní týden.
Zajímavost dne
Přestat sledovat
Doporučené články
Přestat sledovat
4. 3. 2021 17:01
Roman Koděra: Velké technologie neřekly kvůli vyšším výnosům poslední slovo, pro Apple je velkou…
Akciový trh
Přestat sledovat
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Světové akcie
Přestat sledovat
3. 3. 2021 15:01
Investice do diamantů: Manuál (nejen) pro začátečníky
Diamanty
Přestat sledovat
Investiční alternativy
Přestat sledovat
Komodity
Přestat sledovat
Ponaučení pro investory
Přestat sledovat
2. 3. 2021 17:01
Technický pohled na trhy: Jaké hladiny sledovat u hlavních indexů, bitcoinu nebo Tesly?
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
25. 2. 2021 21:31
ABCD investora: Tipy na výběr akcií (nejen) ve středoevropském regionu
Akcie ČR
Přestat sledovat
Akciové tipy
Přestat sledovat
Americké akcie
Přestat sledovat
Evropské akcie
Přestat sledovat
Investiční strategie
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Large caps
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Small caps
Přestat sledovat
Střední a východní Evropa
Přestat sledovat
Světové akcie
Přestat sledovat