Investičníweb.cz: TOP 10 článků týdne

Deset nejlepších článků a videí na Investičním webu za uplynulý týden.

Pamela Woo (BNP Paribas AM): Americké akcie si vybírají oddechový čas. Na reformu daní nakonec dojde, investoři by ale měli příležitosti hledat už teď
Donald Trump v březnu poprvé narazil na odpor Kongresu včetně části republikánských zákonodárců, když se mu nepodařilo nahradit obecně ne zrovna populární Obamacare. Americké akciové trhy i v reakci na to poprvé po několika měsících odepsaly za jeden den více než procento. S Pamelou Woo z BNP Paribas AM jsme hovořili mimo jiné o tom, jak i ve světle toho vnímá napjatě očekávanou reformu daní, tedy jeden z podpůrných faktorů pro akciovou rally započatou po prezidentských volbách, která se v posledních týdnech zadrhla.
ČNB a kurzový závazek: Může český plebs vydělat na koruně?
Blíží se okamžik ukončení kurzového závazku ČNB. Homo economicus má pocit skoro jako o adventu – ve vzduchu cítí jakýsi slavnostní pocit očekávání a napětí, jak to celé dopadne, a váhá, zda nezapomněl na nějakou část přípravy na onu velkou událost. V aktuálním případě ukončení intervenčního režimu, tedy takzvaného exitu, se přímo nabízí jeden typ přípravy. Co takhle si v rámci rodinného rozpočtu vytvořit malou spekulativní pozici, tedy zkusit na očekávaném posílení koruny něco málo trhnout?
Pobrexitová kocovina: Od BlackRock po brokovnici aneb Co dělají hlavní postavy června 2016
George Osborne pracuje pro americké finančníky, David Cameron střílí na ptáky, Michael Gove dělá rozhovory s Trumpem, Boris Johnson bloudí po ministerstvu a Nigel Farage, ehm, kdo je Nigel Farage?
V kůži portfoliomanažera (6. díl): VIG jako atraktivně oceněná pojišťovna, která by měla těžit z rostoucích sazeb
V dalším dílu seriálu, ve kterém vás nechávám nahlédnout do své investiční kuchyně, zůstaneme na pražské burze. V rámci finančního sektoru, který by měl těžit z prostředí rostoucích úrokových sazeb, již několik čtvrtletí vnímáme pozitivně akcie společnosti Vienna Insurance Group.
KONTEXT: Zlato, uran a spol. aneb Proč dnes (ne)sázet na kovy
Kovy nyní na první pohled nemohou investory zklamat. Nejvýznamnější ekonomiky světa slibují do infrastruktury napumpovat biliony dolarů, což má svědčit oceli a podobným materiálům. Nejistota, kterou vlády – často ty samé, které slibují lepší infrastrukturní zítřky – šíří, svědčí zlatu a jeho příbuzenstvu. Druhý pohled na věc nicméně znamená doušek reality. Dnešní KONTEXT i proto nabízí shrnutí pro a proti u sázek na kovy všech barev.
Pustí se ČEZ do dostavby jaderných elektráren? Toto jsou tři základní modely financování investice
O rozšiřování jaderných elektráren v Česku se mluví dlouhá léta. Dokud bude ČEZ, jediný provozovatel jaderných bloků u nás, mít jako majoritního akcionáře stát, půjde primárně o politické téma. Finanční ředitel české energetické jedničky Martin Novák shrnuje tři základní scénáře financování případné dostavby jaderných elektráren.
Varování pro akciové býky: Korekce je za dveřmi (pokud tedy na tohle slyšíte)
A jako bonus seznam znamení toho, že je akciový trh na vrcholu nebo v jeho těsné blízkosti. No neberte to.
Penta nabídne odkup akcií Fortuny, chce je stáhnout z trhu
AKTUALIZOVÁNO. Investiční společnost Penta plánuje stáhnout sázkovou společnost Fortuna z veřejného obchodování na burzách ve Varšavě a v Praze a získat ve firmě 100% podíl. Minoritním akcionářům, kteří celkem vlastní téměř 32 % akcií, nabídne jejich odkup za cenu 98,69 Kč, respektive 15,43 zlotých za cenný papír. V pátek to uvedla Česká spořitelna, která bude proces odkupu řídit. Podle analytiků je nabízená cena nízká. Kurz akcií Fortuny po zveřejnění úmyslu Penty klesl až o 9 %, většinu ztrát ale ještě v pátek stihl napravit. Celkem je na trhu 16,5 milionu akcií.
6 podmínek pro výběr firemního dluhopisu aneb Jak se nechytit do pasti atraktivního výnosu
Kdo by nechtěl fixní výnos 10 % ročně po dobu pěti let? Asi ten, kdo nechce riskovat své peníze. Doba nulových úrokových sazeb znamená také nárůst popularity korporátních dluhopisů. Důvod je jednoduchý – vynášejí dnes stejně, jako před lety vynášely státní dluhopisy. Investoři si ale často neuvědomují, že je nyní se stejným výnosem spojeno diametrálně odlišné riziko.
Investorský magazín: Exotická realitní alternativa, zdanění příjmů z investic a bezpečné přístavy na období politické nejistoty
Investice na Kapverdách, turistické destinaci budoucnosti, představujeme v rámci hlavního tématu aktuálního Investorského magazínu. Dále poradíme, jak správně zdanit příjmy z investování, dozvíte se, kam nasměrovat peníze v době politické nejistoty a na čem loni zbohatli světoví miliardáři. V závěru nechybí výhled na nový obchodní týden.
Zajímavost dne
Přestat sledovat
Doporučené články
Přestat sledovat
19. 4. 2021 14:40
Investorský magazín: Jsou high yield dluhopisy nebo akcie Coinbase zajímavou volbou pro drobné…
Bitcoin
Přestat sledovat
Dluhopisový trh
Přestat sledovat
Firemní dluhopisy
Přestat sledovat
Investiční alternativy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Investorský magazín
Přestat sledovat
Kryptoměny
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
17. 4. 2021 20:31
Lukáš Novotný (WOOD & Company): S&P 500 může projít korekcí, prudké poklesy ale i díky pozitivnímu…
Akcie ČR
Přestat sledovat
Americké akcie
Přestat sledovat
Evropské akcie
Přestat sledovat
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Světové akcie
Přestat sledovat
15. 4. 2021 17:01
Ivana Birtová (Realitní Shaker): Nízké sazby a malá nabídka hrají do karet investicím do nemovitostí
Bydlení
Přestat sledovat
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční alternativy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Nemovitosti
Přestat sledovat
Realitní trh
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
13. 4. 2021 17:01
Ronald Schubert (WOOD & Company): Největším rizikem je růst výnosů dluhopisů, současné úrovně ale…
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
WOOD & Company
Přestat sledovat