Investičníweb.cz: TOP 10 článků týdne

Deset nejlepších článků a videí na Investičním webu za uplynulý týden.

KONTEXT (letní speciál): Megatrendy, které (z)mění svět (1. díl)
Investoři vytáhli z akciových fondů během června 12,4 miliardy dolarů, nejvíce za měsíc od října 2008. Tehdy se rizika zbavovali kvůli kolapsu Lehman Brothers, nyní mají obavy z ochlazení synchronizovaného hospodářského růstu a narůstajícího (geo)politického rizika. Soustředí se, zcela pochopitelně, na nejbližší horizont, přičemž často zapomínají na pohyby podloží. Nejen pro ně letní KONTEXT speciál nabídne inventuru příčin a důsledků probíhající seismické aktivity.
Česká koruna a úrokové sazby ve vleku emerging markets
Koruna oslabuje na vlně klesajících měn rozvíjejících se zemí. Česká národní banka zatím pouze dorovnává měnové podmínky, ale ne dost. Slabá koruna vytváří v kombinaci s přehřátou ekonomikou prostor pro růst sazeb výrazně výše, než započítává trh, a znamená důvod se proti takovému vývoji zajišťovat. Postupný růst sazeb působí jako nabíhající stimulant pro českou korunu. Ta je opět podhodnocená, zejména na forwardovém trhu.
Svět po finanční krizi: Jak (ne)pomohla regulace trhu?
Poučili jsme se z poslední finanční krize, nebo jsou finanční deriváty a další rizikové investiční nástroje opět v kurzu? A nečíhá v americké tržní skříni další kostlivec, tentokrát ne v podobě hypoték, ale obrovského objemu studentských půjček? Také o tom v rámci projektu Alter Eko diskutovali Martin Horák, portfoliomanažer z ČSOB Asset Management, a Ľuboš Mokráš, ekonom z PPF banky. Kompletní rozhovor si můžete poslechnout v premiéře vždy ve středu v 15.33 na Českém rozhlasu Plus, který je společně s Investičním webem mediálním partnerem projektu Alter Eko.
Růst akciového trhu táhne pár firem. Čeká Wall Street smutné druhé pololetí?
Když nejlepších pět akciových titulů zajišťuje příliš velkou část růstu celého trhu, nebývá to pro americké akcie jako celek dobré znamení. Nově se o tom přesvědčili analytici z TPW Investment Management.
Krize na obzoru? Nemyslím si, říká portfoliomanažer
Ve světové ekonomice číhá několik významných rizik, mimo jiné to politické. Na krizi v dohledné době to ale nevypadá, můžeme-li dění v USA považovat za předobraz vývoje hospodářského cyklu v dalších zemích. Centrální banky nafoukly své bilance a nyní se postupně snaží svá nestandardní opatření vyhladit. A trhy to zatím snášejí velice dobře, odpověděl na úvodní otázku ekonoma Ľuboše Mokráše z PPF banky portfoliomanažer Martin Horák z ČSOB Asset Management. Setkali s v rámci projektu Alter Eko. Premiéru kompletního rozhovoru můžete slyšet vždy ve středu v 15.33 na Českém rozhlasu Plus, který je společně s Investičním webem mediálním partnerem projektu.
Dvojsečné zbraně Číny v obchodní válce s USA
Čína v obchodním sporu se Spojenými státy nemá po ruce "jaderné zbraně", tedy alespoň ne takové, které by více neublížily samotné Číně, napsal nedávno Tom Holland, komentátor deníku South China Morning Post. To podstatné z jeho úvahy shrnuje analytik Jan Žemlička z České spořitelny.
Graf hovoří za vše: Akcie jsou stále atraktivnější než bondy
Zvýšená volatilita, obchodní válka a politická nejistota obecně v posledních měsících řadu investorů logicky vedly k úvahám nad tím, zda po letech růstu cen akcií nenazrál čas na konzervativnější přístup založený na investicích do dluhopisů. Zisky amerických firem jsou ovšem nadále lákavé. A pokud by to pro někoho nebyl dostatečný důvod neodcházet z akciového trhu, je tu minimálně jeden podpůrný argument.
Proč akcie dlouhodobě posilují?
Mnozí investoři si určitě kladou otázku, proč akcie dlouhodobě zpevňují, a tedy proč celý investorský svět obecně souhlasí s názorem, že akcie v dlouhodobém horizontu posílí.
Jak zbohatnout a zůstat bohatý?
Vše v ekonomice je cyklické a nic, ani to dobré, ani to špatné, nezůstává stejné příliš dlouho. Je to tak i s bohatstvím. To, co člověka přivede k velkému bohatství, může ho také o ně připravit. Zbohatnout a zůstat bohatý jsou dvě různé věci.
Investorský magazín: Jak růst sazeb ovlivní (nejen) český hypoteční trh?
Česká národní banka se v červnu rozhodla přibrzdit rozjetou českou ekonomiku a zchladit realitní trh. Jsou její kroky oprávněné? A neudělá z hypoték výsadu pro nejbohatší? Odpověď hledá aktuální Investorský magazín. Těšit se můžete i na letní investiční tipy a přidáme pár užitečných rad pro akciové investory. Závěr obstará ekonomický kalendář na příští dva týdny.
Zajímavost dne
Přestat sledovat
Doporučené články
Přestat sledovat
4. 3. 2021 17:01
V PÁTEK V 10 HODIN ŽIVĚ: Aktuálně z trhů
Akciový trh
Přestat sledovat
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Světové akcie
Přestat sledovat
3. 3. 2021 15:01
Investice do diamantů: Manuál (nejen) pro začátečníky
Diamanty
Přestat sledovat
Investiční alternativy
Přestat sledovat
Komodity
Přestat sledovat
Ponaučení pro investory
Přestat sledovat
2. 3. 2021 17:01
Technický pohled na trhy: Jaké hladiny sledovat u hlavních indexů, bitcoinu nebo Tesly?
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
25. 2. 2021 21:31
ABCD investora: Tipy na výběr akcií (nejen) ve středoevropském regionu
Akcie ČR
Přestat sledovat
Akciové tipy
Přestat sledovat
Americké akcie
Přestat sledovat
Evropské akcie
Přestat sledovat
Investiční strategie
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Large caps
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Small caps
Přestat sledovat
Střední a východní Evropa
Přestat sledovat
Světové akcie
Přestat sledovat