Ronald Schubert (WOOD & Company): Se zpomalováním inflace se investoři budou postupně vracet na akciový trh, s nižšími výnosy bondů budou opět nabývat na síle velké technologické firmy

Ronald Schubert
Obrázek: Investiční web

Výjimečně páteční stream bude na Investičním webu patřit konkrétním investičním nápadům. Tentokrát s Ronaldem Schubertem z WOOD & Company a šéfredaktorem Investičního webu Petrem Novotným. Ptát se můžete i vy, a to přímo v chatu na YouTube nebo e-mailem na redakce@investicniweb.cz.

 

Co zaznělo:

  • Nebojovat s Fedem se vyplatilo, když byly sazby na minimu a na trh proudila nová likvidita. Není mnoho důvodů si myslet, že by mělo smysl jít proti centrální bance v době, kdy se měnová politika zpřísňuje.
  • Ocenění akcií v USA (forwardové P/E indexu S&P 500) je již poměrně nízké, takže podle Schuberta začíná být zajímavé dlouhodobě nastupovat do nových pozic.
  • Výnosy na dlouhodobých amerických vládních bondech ze svých maxim již poměrně významně klesly. Pokud by tento trend pokračoval (s očekáváním postupného poklesu míry inflace), mohou být opět zajímavější velké technologické firmy, možná i na úkor například ropných společností, které mají za sebou výrazné růsty.
  • Schubert: Bankovní sektor je pod tlakem. Panuje velká nejistota ohledně toho, co bude, až peníze nebudou "zadarmo". Jak zareagují spotřebitelé a podnikatelé?
  • Schubert: Komerční banka je nadále velice zajímavou dividendovou sázkou.
  • Schubert: Ceny elektřiny neklesají, naopak. Ceny kolem 20-50 EUR/MWh jsou minulostí, nyní se obchoduje na desetinásobku. Vliv mají faktory jako přechod Německa na čistší energetiku, obecně "zelenější" politika v Evropské unii, konflikt na Ukrajině a další. Z toho všeho by měl nadále těžit ČEZ. Příští rok by se mělo na valné hromadě řešit případné rozdělení firmy, ze kterého by akcionáři měli těžit.
  • Schubert: MONETA Money Bank je podle mě nákupní příležitost.
  • Schubert: Unibail-Rodamco-Westfield má za sebou hluboké poklesy. Firma by měla těžit z toho, až začne klesat inflace a spotřebitelé budou schopní lépe plánovat své útraty.
  • Schubert: Vývoj akcií Credit Suisse jsem neodhadl. Titul je na historickém minimu. Uvidíme, zda krizový management zafunguje a banka se vrátí "do hry".
  • Schubert: Hospodářské výsledky velkých amerických bank by měly být solidní. Trhy byly hodně "živé", takže jejich investiční divize by měly vykázat silné statistiky.
  • Co sledovat v létě? Podle Schuberta většina těch, kdo potřebovali prodat, to již stihli v prvním pololetí. Nadále zásadní budou inflační data.
Alokace investic
Přestat sledovat
Defenzivní investování
Přestat sledovat
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
WOOD & Company
Přestat sledovat

Videotéka

Obrázek: Investiční web
23. 3. 2023 16:56
Miloš Filip (Schönfeld & Co): Náš nemovitostní fond v uplynulých letech překonal konkurenci, sázíme…
Komerční reality
Přestat sledovat
Nemovitosti
Přestat sledovat
Podílové fondy
Přestat sledovat
Realitní trh
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Obrázek: Freepik.com
23. 3. 2023 10:18
Nervozita kvůli stavu bank se na trzích přelévá i do jiných odvětví. Nakupuji ve slevě Komerční…
Akcie ČR
Přestat sledovat
Přestat sledovat
Evropské banky
Přestat sledovat
Finanční sektor
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Komerční banka
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Obrázek: Pexels.com
22. 3. 2023 16:26
Dodavatelské řetězce SHORT aneb Jak a proč sázet na nearshoring?
Investiční strategie
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Komodity
Přestat sledovat
Mezinárodní obchod
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Světová ekonomika
Přestat sledovat
Těžba
Přestat sledovat
Obrázek: Fruitisimo
21. 3. 2023 6:16
Jan Hummel (Fruitisimo): Nabízíme porci zdraví i místo, kde se cítíte dobře. Po expanzi na další…
Akcie ČR
Přestat sledovat
Krása a zdraví
Přestat sledovat
Potraviny
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat