Jaroslav Havel: Zájemci o investice by měli v budoucnu začínat na Investičním webu

Jaroslav Havel
Obrázek: Premium Media Group

Vydavatelství Premium Media Group získalo poloviční podíl v respektovaném ekonomickém serveru Investičníweb.cz. "Chceme tak oslovit bonitnější publikum, které pravidelně investuje do různých typů aktiv a zajímá se o alternativní investice," vysvětluje Jaroslav Havel, majitel vydavatelství Premium Media Group.

V dubnu vydavatelství Premium Media Group majetkově vstoupilo do webového portálu Investčníweb.cz. Proč jste se tematicky rozkročili od realit, architektury a umění do světa financí a investic?

Spolupráce s Investičním webem je dalším krokem v expanzi vydavatelství v oblasti on-line médií. Chceme tak oslovit především bonitnější publikum, které pravidelně investuje do různých typů aktiv a zajímá se také o alternativní investice. Kromě zpravodajství se redakce soustředí i na rady, tipy a videa pro pokročilejší investory. Právě v současné době, kdy jsou trhy velice volatilní, je důležité mít neustále dostatek informací pro správné rozhodování a dívat se na investice z dlouhodobého hlediska. Investičníweb.cz pravidelně sleduji, protože na něm pokaždé najdu široký rozsah investorsky zajímavých informací.

Až dosud se vydavatelství Premium Media Group orientovalo především na tištěné tituly. Znamená vstup do vlastnické struktury Investičníweb.cz změnu strategie s větším důrazem na on-line?

V první řadě Investičníweb.cz zapadá do strategie vydavatelství oslovovat prémiovou klientelu. Jako jeden z mála portálů je na ni zaměřený. Téma investic do akcií a dalších finančních nástrojů jsme přitom zatím pokrývali jen okrajově. Naopak naší silnou stránkou jsou oblasti investic do nemovitostí a umění. Tyto obsahy se nyní protnou. Dosud byly těžištěm vydavatelství především prémiové tištěné tituly. Z pohledu on-line vs. tištěná média je tedy pro nás vstup do Investičníweb.cz určitě velký krok. Je to silné médium nejen se zajímavým a relevantním obsahem, budeme díky němu moci svým partnerům nabídnout také další významný inzertní pilíř v on-line prostředí.

Jaké máte plány pro další rozvoj Investičníweb.cz?

Chceme, aby se portál stal první volbou pro zájemce o investice. Investičnweb.cz si za třináct let existence vydobyl renomé respektovaného média zaměřeného na oblast ekonomiky a investic. Loni rostla jeho návštěvnost o dvacet procent a růst očekáváme i letos. Rozsah okruhu čtenářů a diváků chceme podpořit rozšířením témat, o kterých Investičníweb.cz píše. K tomu využijeme již existující flotilu svých tištěných titulů, které patří mezi špičku časopisů orientovaných na nemovitosti, architekturu či umění. A Investičníweb.cz naopak pomůže obohatit ostatní tituly o širší investiční témata nebo zpravodajství z pražské burzy.

Jak budou moci z akvizice Investičníweb.cz těžit ostatní tituly ve vydavatelství, které se zaměřují na prémiovou klientelu?

Mezi on-line a tištěnými tituly vidím velkou obsahovou synergii. Luxusní segment tištěných médií má velký potenciál a může oslovovat celou škálu investorů, drobných i kvalifikovaných. Zároveň na Investičníweb.cz získáváme špičkové autory, kteří budou přispívat i do ostatních titulů vydavatelství Premium Media Group. Startupy, krypto či blockchain, burza, dluhopisy, inflace nebo třeba investice do nemovitostí či trhu s uměním – to vše jsou aktuální témata, která můžeme díky spolupráci s Investičníweb.cz komunikovat napříč celým vydavatelským portfoliem.

Investičníweb.cz vlastníte společně s investiční bankou WOOD & Company. V čem vidíte strategický přínos této spolupráce?

WOOD & Company jsou špičkou v oboru investičního bankovnictví a investování. Právě díky spojení našeho know-how v oblasti titulů pro prémiovou klientelu a ekonomického a analytického zázemí WOOD & Company vznikne prostor pro další rychlý rozvoj serveru Investičníweb.cz. Na rozdíl od jiných vydavatelství jsou naše publika a cílové skupiny investicím skutečně blízko, a to ze všech možných pohledů, což chceme maximálně využít.

Které téma z oblasti financí a investic je vám osobně nejbližší?

Jako investor mám relativně diverzifikované portfolio investic, převážně velice konzervativních. Má největší strategická investice je vydavatelství Premium Media Group. Intenzivně se ale zajímám také o nové a dynamické oblasti. Pozorně sleduji investiční trendy a inovace v rámci digitalizace a e-commerce, kryptoměn či blockchainu. A velmi blízká je mi i oblast venture kapitálu. Detailně sleduji trh. Díky praxi v advokátní kanceláři HAVEL & PARTNERS jsem v intenzivním kontaktu s mladými úspěšnými podnikateli. Prostřednictvím své společnosti na správu majetku vydělaného advokátní činností také sami přímo do několika venture kapitálových fondů či přímo startupů investujeme a hledáme další zajímavé formy investic. Je to dynamická a zajímavá oblast, její sledování na denní bázi proto považuji za nutnost a pro mě osobně je to i zábava. A tím se vracím k tomu, proč jsem před lety začal sledovat Investičníweb.cz a v čem vidím jeho velký potenciál.

Zdroj: Estate.cz

Finanční gramotnost
Přestat sledovat
Investování
Přestat sledovat
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Vzdělání
Přestat sledovat
Obrázek: Investiční web
1. 10. 2022 20:00
V PONDĚLÍ V 10 HODIN ŽIVĚ: Tržní expertní výhled (Štěpán Hájek, XTB):
Akcie ČR
Přestat sledovat
Americké akcie
Přestat sledovat
Evropské akcie
Přestat sledovat
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Světové akcie
Přestat sledovat
Obrázek: HARDWARIO
30. 9. 2022 14:00
HARDWARIO 4. října zahájí úpis akcií na trhu START. Společnost sází na internet věcí a investory…
Akcie ČR
Přestat sledovat
HARDWARIO
Přestat sledovat
Informační technologie
Přestat sledovat
Pražská burza
Přestat sledovat
Primární úpis akcií (IPO)
Přestat sledovat
Technologie
Přestat sledovat
Obrázek:
30. 9. 2022 9:22
Michal Šnobr: Extrémní ceny energií jsou důsledkem dlouhodobě zanedbaných investic v Evropě. Válka…
Elektřina
Přestat sledovat
Energetika
Přestat sledovat
Přestat sledovat
Evropská unie
Přestat sledovat
Geopolitika
Přestat sledovat
Komodity
Přestat sledovat
Zemní plyn
Přestat sledovat
Obrázek: Shutterstock
28. 9. 2022 6:14
Petr Koblic: Ceny elektřiny mohou být za rok desetinové, klíčové je přežít letošní zimu
Elektřina
Přestat sledovat
Energetika
Přestat sledovat
Evropská ekonomika
Přestat sledovat
Jaderná energetika
Přestat sledovat
Komodity
Přestat sledovat
Petr Koblic
Přestat sledovat
Zemní plyn
Přestat sledovat