Investujte do akcií Applu, Tesly nebo BMW. Jednoduše a už od pětistovky, s Portu

Tento podzim přináší česká investiční platforma Portu možnost investovat do vybraných akcií nejúspěšnějších světových značek. Během pár kliknutí si je lze jednoduše přidat do vlastní investiční strategie a pouhým vkladem peněz nakoupit celý koš vybraných akcií zavedených tržních lídrů.

Od svého vzniku bylo Portu inovátorem v oblasti jednoduchého investování a službou o krok napřed proti konkurenci. "Na základě dlouhodobé poptávky od uživatelů jsme se rozhodli vyslyšet jejich přání a nabídnout jim unikátní možnost jednoduše nakoupit mix akcií společností, které jsou jim blízké a kterým věří. Znovu se tak rozšiřují příležitosti pro investory, kteří chtějí víc," říká k posílení nabídky výkonný ředitel Portu Martin Luňáček.

Investování do mixu oblíbených akcií od pětistovky

Investorům se otevírá nabídka akcií 40 amerických a evropských firem, kterými mohou doplnit svou stávající strategii, popřípadě nově složenou. Jedná se o takzvané blue chips, jejichž název je odvozený od modrého žetonu, který má v pokeru nejvyšší hodnotu. Jde tedy o akcie největších, nejhodnotnějších a nejčastěji obchodovaných firem.

Nabídka obsahuje akcie napříč sektory, například Apple či Microsoft ze sektoru technologií nebo Teslu, Mercedes-Benz a BMW z automobilového sektoru. Úplný seznam instrumentů najdete v účtu na stránce vlastních strategií. Seznam dostupných akcií i ETF plánuje Portu pravidelně rozšiřovat. Kromě toho chce investiční platforma v krátké době nabídnout také české akcie, jako jsou ČEZ, Erste Group Bank a další.

"Mimo to dokážeme všechny akcie rozdělit na frakční podíly, což je výhodné pro menší investory s pravidelnými vklady. Díky tomu se příležitost zpřístupňuje široké veřejnosti bez ohledu na investovanou částku," doplňuje Luňáček. Bez vysokých poplatků a s malou částkou lze pravidelně investovat do diverzifikované strategie složené podle preferencí investora, například z mixu ETF a akcií naráz.

Snížené poplatky a rebalancování řízené uživatelem

Další novinkou je snížení poplatků u vlastních strategií, které nákup akcií umožňují. Uživatelé se mohou těšit z poplatku sníženého o jednu až dvě desetiny procentního bodu. Díky fixaci pro dlouhodobé investory tak nyní jediný poplatek, který Portu za službu účtuje, začíná na 0,47 % p. a.

Novým rozšířením je také možnost jednorázového rebalancování strategií. Ta se hodí v dlouhodobém horizontu, kdy se může zastoupení instrumentů odchýlit od nastavení při založení strategie, což může mít vliv na změnu rizikovosti. V detailu strategie proto přibyla možnost zadat pokyn k jednorázovému rebalancování, a co nejvíce tak přiblížit aktuální zastoupení k cílovým vahám. Případně lze využít stávající automatické rebalancování, které kontroluje odchylky od cílových vah průběžně.

S možností investovat do jednotlivých akcií se Portu posouvá kupředu a nabízí mezi českými firmami jedinečnou službu. Žádná jiná česká investiční platforma klientům neumožňuje jednoduše, pouhým vkladem peněz zainvestovat do mixu akcií a ETF, mít investice v přehledné aplikaci a cenné papíry bezpečně držené na vlastní jméno. Navíc za jeden nízký poplatek a už od pětistovky.

Zdroj:
Portu
Americké akcie
Přestat sledovat
Investice
Přestat sledovat
Investiční strategie
Přestat sledovat
Investování
Přestat sledovat

Videotéka

Obrázek: Pexels.com
3. 2. 2023 10:09
Koblic (BCPP): Ceny energií půjdou dolů, zestátnění ČEZ je ekonomická pitomost
Akcie ČR
Přestat sledovat
Přestat sledovat
Elektřina
Přestat sledovat
Energetika
Přestat sledovat
Komodity
Přestat sledovat
Zemní plyn
Přestat sledovat
Obrázek:
1. 2. 2023 17:02
Co nového v kryptosvětě: Problémy Binance, (stále) malý trh s bitcoinem a chybné chápání digitálních…
Bitcoin
Přestat sledovat
Investiční alternativy
Přestat sledovat
Kryptoměny
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Obrázek: Profimedia
1. 2. 2023 10:23
Šokující předpověď Steena Jakobsena (Saxo Bank): Česko se brzy vzdá koruny a přijme euro
Česká ekonomika
Přestat sledovat
Česká koruna
Přestat sledovat
Česká republika
Přestat sledovat
Dánsko
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Výhled na rok 2023
Přestat sledovat
Obrázek: Thinkstock
31. 1. 2023 6:23
Hájek (XTB): Rok 2023 nebude přát akciovým býkům, americký trh není atraktivně oceněný
Americké akcie
Přestat sledovat
Ocenění
Přestat sledovat
Výhled na rok 2023
Přestat sledovat