Jefferies: Obchodníci mají neortodoxní možnost ochrany proti propadům cen akcií
|

Jefferies: Obchodníci mají neortodoxní možnost ochrany proti propadům cen akcií

Nejlepším způsobem ochrany proti případnému poklesu cen amerických akcií jako celku je držet koš neoblíbených komoditních titulů. Tvrdí to investiční společnost Jefferies.

Americké akcie Korekce na trzích Zajištění

Tým akciových stratégů Jefferies nabízí zajímavý přístup. Než nakoupit index VIX, který se vyvíjí inverzně k cenám akcií zhruba v 80 % času, doporučuje raději držet koš komoditních akcií, které jsou aktuálně mimo hledáček většiny investorů.

Důvod? Jedna z největších divergencí mezi komoditními indexy a akciovým indexem S&P 500 za posledních 25 let. Podle Jefferies by se rozdíl ve výkonnosti měl zmenšovat a ceny komodit by měly začít postupně růst, a to i na úkor cen akcií jako celku. Jako příklad méně oblíbených komoditních titulů firma uvádí například společnosti ze zemědělského sektoru.

Jefferies svůj tip zdůvodňuje očekávaným růstem inflace, která se bude týkat i komodit. Síla akcií v loňském roce podle firmy souvisela mimo jiné i s poměrně nečekaným setrváním ukazatelů inflace na nízkých úrovních. Růst inflace by měl dopadat na hodnotu amerického dolaru, ve kterém je na trzích sledována většina cen komodit.

Zdroj: Jefferies Group