Komerční banka dále věří akciím Kofoly ČS, růstový potenciál odhaduje na více než 60 %
|

Komerční banka dále věří akciím Kofoly ČS, růstový potenciál odhaduje na více než 60 %

Pro akcie Kofoly ČeskoSlovensko ponecháváme doporučení "koupit" a mírně upravujeme cílovou cenu na 482 Kč, napsal v prvním červencovém týdnu analytik Jiří Kostka z Komerční banky.

Kofola ČeskoSlovensko Potraviny Investiční doporučení Akcie ČR

"Pro akcie společnosti Kofola ČeskoSlovensko ponecháváme v platnosti doporučení "koupit", pouze mírně snižujeme cílovou cenu ze 484 na 482 Kč," uvedl Kostka.

Kofola je velice významným hráčem v segmentu produkce nealkoholických nápojů ve střední a jihovýchodní Evropě. Společnost se nejvíce zaměřuje na produkci sycených nápojů a vod.

"Potenciál vnímáme v zefektivnění hospodaření a rozšíření působnosti v jadranském regionu. Neméně perspektivní je segment fresh & herbs, a to vzhledem ke stále větší oblibě a zájmu lidí o zdravou výživu a doplňky," vysvětlil Kostka.

Celkové tržby skupiny Kofola ČS loni dosáhly 7,1 miliardy Kč, očištěný zisk EBITDA mírně překonal hranici jedné miliardy korun. "Očekáváme, že díky divestici problematické společnosti HOOP Polska se management bude moci více věnovat perspektivnějším oblastem, například právě jadranskému regionu a dalšímu rozvoji segmentu fresh & herbs. Díky tomu by měly do roku 2023 tržby růst ročně v průměru o 1,4 %," napsal analytik z Komerční banky.

Ziskovost firmy bude podle Kostky podpořena nízkými cenami cukru. "Současně předpokládáme pokračování štědré dividendové politiky. Aktuální dividendový výnos se pohybuje okolo 5 %," doplnil.

KOMPLETNÍ ZNĚNÍ DOPORUČENÍ

Pro určení ceny akcií Kofoly ČS použila banka model diskontovaného volného cash flow. Férovou hodnotu odhadla na 468 Kč za akcii, cílovou cenu pak stanovila na 482 Kč. "Cílová cena je 65 % nad aktuální tržní cenou, což představuje potenciální celkový výnos včetně dividendy okolo 70 %," zmínil Jiří Kostka.

Ze sektorového srovnání vychází ocenění akcií Kofoly ČS jako mírně nižší (EV/EBITDA pro roky 2019 a 2020 je 12,8 a 12,7, zatímco srovnatelné firmy vykazují úroveň 20,3 a 19,1). Kofola navíc nabízí nadprůměrný dividendový výnos.

Mezi nejvýznamnější rizika prognózy se řadí změny cen vstupních surovin, jako jsou sladidla a obalové materiály. Stejně tak hraje velkou roli i akviziční aktivita firmy.

Zdroj: Komerční banka