Končí (první) Trumpovo prezidentské období. Jak si vedly jednotlivé investice?
|

Končí (první) Trumpovo prezidentské období. Jak si vedly jednotlivé investice?

Donald Trump toho za poslední čtyři roky stihl celkem dost. Scházel se s Kim Čong-unem, aby mu zároveň sliboval drsné zacházení, stihl rozpoutat obchodní válku s Čínou a rozkolísat vztahy s Evropou a v rámci NATO, kašlat na americké politické zvyklosti, opustit mírovou dohodu s Íránem nebo Pařížskou dohodu týkající se ochrany klimatu nebo letos zjara drsně bagatelizovat nebezpečnost koronavirové pandemie. Až historie ukáže, v čem měl pravdu, v čem se mýlil a v čem byl nabubřelý anebo hloupý až hanba. Zjistit, jak se za jeho úřadování (ne)dařilo jednotlivým typům investic, ale můžeme celkem snadno.

Světové akcie Americké akcie Komodity Měny Forex (FX) Dluhopisový trh

V tabulce jsou shrnuty výkonnosti jednotlivých investic v amerických dolarech od prvního potvrzeného případu nákazy covidem-19, dále od inaugurace a od samotného zvolení Donalda Trumpa prezidentem USA.

Nepřekvapí vynikající výkonnost amerických akcií, slabší růst burz v Evropě, (hlavně letošní) zdražení zlata ani propad cen ropy, zemního plynu a akcií na ně navázaných firem.

zdroj: Bespoke Investment Group

3 důvody, proč by Bidenovo volební vítězství mohlo vyvolat další výprodeje amerického dolaru
Není mnoho ošidnějších tržních témat, než jak může ten který výsledek amerických prezidentských voleb (a vlastně to platí pro leckterý jiný politický faktor) ovlivnit hodnotu konkrétních aktiv. V Goldman Sachs ale mají pro strach uděláno, a tak vedle jiných vydali koncem září zprávu shrnující případné dopady vítězství demokratického kandidáta (a favorita) Joea Bidena na hodnotu amerického dolaru.
Akcie: První debata Biden-Trump je za námi. A není to jedno?
Joe Biden a Donald Trump mají za sebou první společnou debatu před listopadovými prezidentskými volbami. Koho zajímá dlouhodobý tržní výkon, nemusí se z ní stavět na hlavu.