US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,62 %
NASDAQ+0,65 %
DOW JONES+0,99 %
PX+0,18 %
ČEZ-0,15 %
NVIDIA-2,37 %

CipherTrace: Krádeže kryptoměn loni vzrostly o 400 procent

Hodnota kryptoměn, které byly ukradeny z příslušných burz a vylákány od investorů v loňském roce, vzrostla o více než 400 procent na zhruba 1,7 miliardy dolarů. Ve své zprávě to v úterý uvedla americká společnost CipherTrace, která se specializuje na bezpečnost v kybernetickém prostoru.

Redakce IW
Redakce IW
29. 1. 2019 | 17:40
Kryptoměny

Z výše uvedených 1,7 miliardy dolarů byly digitální měny za 950 milionů dolarů zcizeny z kryptoměnových trhů a infrastrukturních služeb, jako jsou digitální peněženky. V porovnání s rokem 2017 to je nárůst o téměř 260 procent. Případy krádeží z burz připadají z 58 procent na Japonsko a Jižní Koreu.

Vzhledem k propadu cen digitálních měn v loňském roce data o krádežích řadu pozorovatelů překvapila. Tržní kapitalizace více než 1 600 digitálních měn letos v lednu činila 112 miliard dolarů, což je proti vrcholu dosaženého před rokem propad o více než 80 procent.

Kromě těchto krádeží průzkum také zjistil, že investoři a uživatelé kryptoměnových burz přišli o digitální měny v hodnotě zhruba 725 milionů dolarů kvůli podvodným primárním nabídkám mincí (ICO), pyramidovým podvodům a jiným falešným aktivitám. V roce 2017 bylo takto zcizeno jen asi 56 milionů dolarů.

"Tato čísla představují pouze kořist z kriminality, kterou CipherTrace může potvrdit. Nemůžeme pochybovat o tom, že skutečný počet ztrát kryptoměnových aktiv je mnohem větší," uvádí se ve zprávě společnosti.

Zdroj: ČTK

Aktualita pro rok 2026

BitcoinKryptoměny
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Největší investiční lekce do roku 2026: Co doporučují odborníci?

Největší investiční lekce do roku 2026: Co doporučují odborníci?

2. 1.-Michaela Nováková, Vendula Pokorná
Výhled na rok 2026