US MARKETOtevírá za: 9 h 54 m
DOW JONES-0,21 %
NASDAQ+0,72 %
S&P 500+0,10 %
META-2,35 %
TSLA-1,40 %
AAPL-0,41 %

Stránky kryptoměnové společnosti Wormhole napadli hackeři, získali mince za více než 320 milionů USD

Decentralizovanou finanční platformu Wormhole napadli hackeři a ukradli kryptoměny za více než 320 milionů USD. Jde tak o čtvrtou největší krádež kryptoměn v historii. Firma však na síti Telegram uživatele ujistila, že všechny jejich prostředky jsou v bezpečí. Žádné další informace neposkytla.

Wormhole umožňuje přenos informací z jedné kryptosítě do druhé. Na svém twitterovém účtu společnost ve středu uvedla, že byla zneužita pro 120 000 jednotek etheru, což je druhá největší kryptoměna. Později oznámila, že opravila zranitelnost systému, ale stále pracuje na obnovení provozu sítě.

Podle londýnské analytické firmy Elliptic útočníci dokázali podvodně vytvořit tokeny, z nichž téměř 93 000 bylo později převedeno do blockchainu. Tedy do decentralizované databáze, která zajišťuje transakce pro ether.

Zpráva je další ranou pro rychle rostoucí sektor nazývaný DeFi. Platformy DeFi umožňují uživatelům půjčovat, vypůjčovat si a spořit, obvykle v kryptoměnách, bez využití služeb tradičních strážců financí, jako jsou banky. Na stránky DeFi směřují velké objemy peněz, což je odrazem prudkého růstu zájmu o kryptoměny. Mnoho investorů, kteří se potýkají s rekordně nízkými nebo nulovým úrokovými sazbami, přitahuje příslib vysokého zhodnocení úspor.

Spolu se závratným růstem se však platformy DeFi ukazují být velkým rizikem kvůli útokům hackerů. Řada chyb a nedostatků umožňuje zločincům tyto stránky napadnout, ale také legalizovat výnosy z trestné činnosti a přitom zanechat jen málo stop.

Loni podvody a krádeže na DeFi překročily deset miliard dolarů. Hackeři, kteří pravděpodobně zrealizovali největší loupež digitálních mincí v historii, loni v srpnu vrátili všechny kryptoměny za více než 610 milionů USD, které ukradli z Poly Network.

Kryptoplatformy bojují s hackery dlouho. V roce 2018 byly ukradeny z tokijské platformy Coincheck digitální tokeny za 530 milionů USD. V roce 2014 zkrachovala japonská burza Mt. Gox, ze které hackeři ukradli kryptoměny v hodnotě půl miliardy dolarů.

Zdroj: ČTK

Ethereum (ether)Informační technologieKryptoměny
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

13. 5.-Michaela Nováková, Vendula Pokorná
Česká republika