Avast varoval před lidmi, kteří zneužívají války na Ukrajině k získaní kryptoměn
Česká společnost Avast, která se zabývá kybernetickou bezpečností, v pátek varovala před lidmi, kteří se snaží zneužít chaosu kolem ruské invaze na Ukrajinu k získaní kryptoměn. Podvodníci se na sociálních sítích vydávají za Ukrajince v nouzi a žádají kryptoměny.
"V posledních 48 hodinách jsme zaznamenali řadu podvodníků, kteří z lidí vylákali peníze tím, že předstírali, že jsou Ukrajinci, kteří zoufale potřebují finanční pomoc," varuje počítačová firma. Na pozoru by se podle firmy měli lidé mít při okamžité zmínce bitcoinu i v případě, že uživatelská jména se skládají z náhodného sledu číslic a písmen.
Avast dále informoval, že zastavuje své služby ve východoukrajinských regionech Doněck a Luhansk, které označila za nově embargovaná území. Ukrajina a Rusko generují dohromady asi jedno procento z celkových tržeb společnosti.
Zdroj: ČTK