Skončí brzy spekulativní hazard na kryptoměnovém trhu?
Podle hlavního analytika společnosti Glassnode, Jamese Checka, se možná rychle chýlí ke konci doba, kdy bylo možné rychle vydělat velké peníze na spekulativních memecoinech. Odborník na on-chain trhy předpověděl, že početná skupina mladších majitelů bitcoinů nyní může držet významné částky peněz, které nebudou ochotně sázet na rizikovější spekulace jako v minulosti.
Check tvrdí, že hlavním zdrojem poptávky po tvz. altcoinech byli až dosud "krypto mileniálové“, kteří teď svým myšlením přecházejí z fáze "zbohatnout" do fáze "zůstat bohatý". Tuto teorii podporují četné průzkumy, které ukazují, že vlastnictví i podpora kryptoměn jsou nadměrně zastoupeny mezi lidmi ve věku 18 až 40 let.
Například průzkum mezi americkými voliči zveřejněný v tomto týdnu zjistil, že 62 % příslušníků generace Z věří, že kryptoměny jsou "budoucností financí". Analytik je tak názoru, že investiční komunita od posledního býčího trhu zmoudřela a může oddělit vítěze (jako je bitcoin) od altcoinů, které nevedou k "žádné vážné a dlouhodobé poptávce".
Držitelé altcoinů proto mohou mít v budoucnu problém najít ochotné kupce pro své převážně spekulativní tokeny. Je to často opakovaný jev, který Matt Hougan ze společnosti Bitwise dříve popsal jako "efekt bohatství". Když dlouhodobí držitelé bitcoinů zbohatnou, mají tendenci inkasovat zisky, cítí se pohodlně a postrádají motivaci k hazardu na pomyslné rizikové křivce.
Nejnovější teze analytika se však teprve bude muset odehrát, neboť realita je zatím jiná. Bitcoin byl totiž v letošním růstovém trhu následován různými memecoiny bez explicitního použití, které vzrostly ještě výrazněji než největší kryptoměna světa.
Zdroj: decrypt.co