Úschova kryptoměn budoucnosti? Pod kůží
Úschova kryptoměn je jedna z nejdiskutovanějších a také nejobávanějších otázek. Když ale budete mít kryptoměny přímo ve svém těle, jen stěží vám je někdo může odcizit. S nečekaným nápadem přišly společnosti Dangerous Things a VivoKey Technologies ze Seattlu. Budeme mít v dohledné době bitcoiny doslova pod kůží?
"Jde o hardwarové peněženky, které jsou určeny k zasílání kryptoměny," řekl zakladatel a generální ředitel VivoKey Technologies a Dangerous Things Amal Graafstra. "Telefonní aplikace je vaše rozhraní, ale nemá žádné soukromé klíče. Soukromý klíč a skutečné podepsání bitcoinové nebo kryptoměnové transakce se provádí v čipu."
Společnosti Dangerous Things a VivoKey, které byly uvedeny na trh v roce 2013 a 2017, se specializují na technologii NFC (Near-field Communication) a technologii radiofrekvenční identifikace (RFID) přizpůsobenou k instalaci do lidského těla.
Autor nápadu, řečník a biohacker Graafstra řekl, že svůj první RFID implantát dostal v roce 2005, inspirovaný RFID čipy používanými pro domácí mazlíčky. Po konzultaci s lékařem čip implantovali, nainstalovali přístupový systém a úspěšně jej použili k otevření dveří. "Počátečním impulsem pro získání implantátu byla na prvním místě čistá lenost," uvedl Graafstra. "Chtěl jsem mít možnost dostat se dovnitř a ven z těchto konkrétních dveří bez klíče nebo nutnosti něco nosit u sebe," dodal.
Subdermální implantáty, které jsou charakteristickým znakem transhumanistického hnutí (jenž se snaží posunout lidstvo pomocí této technologie), jsou po celá desetiletí předmětem sci-fi. Pokrok v technologii, včetně miniaturizace, nyní umožnil bezpečně implantovat počítačové čipy do těla.
Zdroj: decrypt.co
Aktuality
